«Краса і традиції сплелись воєдино»
Опубліковано 28 серпня 2018 року о 15:31
«Людині для життя потрібні: сонце, воля і маленька квіточка» - сказав колись видатний казкар Ганс Крістіан Андерсен.
Працівники бібліотеки ім. М. Костомарова постійно проводять цікаві заходи у дитячих садочках Шевченківського району. Цього разу бібліотекарі завітали до діток у садочок № 388, аби ознайомити їх з легендами про квіти нашої країни, а також розширення знання дітей про їхню красу та чарівність. Ця барвиста подорож розпочалась, звісно, зі знайомства з квітами: які квіти ростуть у нашій місцевості? Які з них мають цілющі властивості? Навіщо нам взагалі потрібні квіти?
Наші предки обожнювали кожне стебельце, кожну квіточку. За віруванням, обрядові традиції, пов’язані з рослинним світом, мали забезпечити здоров’я, добробут сім’ї, плодючість землі та щастя. Вагомими символами українського народу стали: калина, барвінок, волошки, вишня, мак, мальва та інші рослини. Але сучасне життя наповнене бурхливим розвитком сучасних технологій, швидким темпом життя, а це значно впливає на наш побут та спосіб мислення. І тому інтерес до національного коріння, до витоків традицій є дуже актуальним.
Діти пригадали в яких казках, мультфільмах згадуються квіти, познайомились з віршами українських поетів про квіти. І звичайно, відгадували загадки про квіти.
А яка ж дівчинка не мріє бути красивою? Образ української дівчинки неможливий без гарно увінчаної квітами голови. У вінку мало бути до 12 різних квіток, кожна з яких мала своє значення. Наприклад: мальва – символ віри, надії, любові; м’ята – оберег дитини та здоров’я; калина – символ краси та дівочої вроди. Мистецтво плести вінок – ціла наука, яку сьогодні майже забули. А раніше вона передавалася з покоління в покоління. Важливо було знати, як і коли збирати квіти, як вплітати, як зберігати, щоб вони довше були свіжими, оскільки свіжий вінок – на добро.
За допомогою бібліотекарів, діти теж вирішили створити свою «не в’янучу» красу. Для цього знадобилися: кольоровий папір, проволока, та тичинки з чорних ниточок. Народні умільці зробили найкращі квіти: червоний мак, волошки, троянди та лілеї. Кожна дитинка вклала всю любов та доброту у свої квіточки. Діти пообіцяли, що прийшовши додому, вони подарують свої чарівні витвори рідненьким матусям, бабусям та сестричкам!