Киян закликають вже готуватися до конкурсу "70 на 30" у 2020 році
У Києві завершився п’ятий конкурс проектів з енергоефективності для будинків ОСББ та ЖБК. Протягом чотирьох попередніх років на умовах співфінансування (70/30) у місті реалізовано понад 300 проектів. Про це повідомляє Департамент житлово-комунальної інфраструктури.
-Днями конкурсна комісія визначила переможців 2019 року. Вони будуть модернізувати свої будинки в межах виділених бюджетом міста коштів, - сказав директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко.
За словами Дмитра Науменка, кількість учасників конкурсу за програмою «70 на 30» зростає. Якщо у 2015 році було 16 учасників, то в минулому році вже 119 переможців, а в 2019 році - 168 ОСББ/ЖБК, які отримали можливість реалізувати свої енергоощадні проекти.
У Києві є дуже активні ОСББ, які неодноразово беруть участь у міському конкурсі, паралельно користуються Урядовою програмою «теплих кредитів» і часто суміщають ці два механізми.
-На певні види робіт, за які учасники мають сплатити свою частку (30 %) за міською програмою «70 на 30», ОСББ/ЖБК беруть «теплий кредит», сума якого потім відшкодовується із державного бюджету у розмірі 40 % і, таким чином, за мінімальний внесок кияни виконують у будинках різні роботи, аби максимально економити тепло і електроенергію, - підкреслив Дмитро Науменко.
За програмою «70 на 30» можна здійснити 9 видів робіт, які дозволяють економити від 10 до 60 % теплової енергії.
-Найбільш ефективні індивідуальні теплові пункти, вони дають 40-60 % економії, потім - утеплення фасадів, заміна вікон та дверей на енергоощадні в місцях загального користування, теплоізоляція та капітальний ремонт дахів і підвальних перекриттів. Завдяки таким роботам, залежно від характеристик будівлі, економія енергоресурсів може складати від 20 до 60 %, а, приміром, заміна ламп на енергозберігаючі дає економію 10-15 % електроенергії, - повідомив Дмитро Науменко.
З його слів всі види робіт, які виконуються в рамках конкурсу, є ефективними. Які з них робити в першу чергу слід вирішувати, виходячи із проблем будинку. Аби виявити тепловтрати варто провести енергоаудит.
-Конкурс на наступний рік стартуватиме у грудні і тим, хто хоче взяти участь, варто вже зараз готувати проекти, приймати рішення на загальних зборах, бо через брак часу й помилки люди часто втрачають можливість зробити свої оселі енергоефективними, - сказав Дмитро Науменко.