Екологічний турнір в бібліотеці ім. М. Костомарова
Опубліковано 12 липня 2016 року о 17:43
Україна завжди славилася пишною природою, родючою землею та мальовничим краєвидом. Якщо хтось скаже: «Типово український пейзаж!», то в уяві постають великі зелені пагорби, по краях яких шелестить листям ліс, десь на обрії видніється чиста річка з вербами…
І це сприймається нами як дане, те що було і завжди залишиться. Але все може зникнути, спаплюжитися, якщо людина не буде обережніше ставитися до навколишнього середовища.
Відомо, що останні 20 років в Україні поменшало лісів на 30 %, а водойм - на 10 %. Червона книга України містить відомості про 382 тварини та 541 рослину. І ця кількість постійно зростає. Звичайно, не все так погано: існують заповідники зі спеціальними умовами проживання тварин та вирощування рослин.
Однак, якщо ми всі не будемо обережно ставитися до середовища, що нас оточує, то незабаром «типовий український пейзаж» можна буде побачити тільки в заповіднику або художньому музеї. Бережіть природу, не забруднюйте довкілля сміттям!
В бібліотеці ім. Костомарова відбувся екологічний турнір для дітей 4-7 років. Бібліотекарі намагалися якомога більше розповісти дітям про тварини та рослини нашої місцевості, а також дізнатись про знання малечі щодо природи рідного краю. Програма заходу була насиченою: екологічне лото «Екознайки», дослідницький експеримент мильними бульбашками, гра з м’ячиком «Я знаю…», а також екологічна фізкультхвилинка.
Крім того, маленькі відвідувачі літнього читацького дворика дізналась багато цікавого: що коала не п’є воду, а дикобраз не тоне у воді, бобри є природженими інженерами, дізнались корисна чи шкідлива зозуля, а також багато іншого. Все це і навіть більше можна знайти в книгах «Дивовижне у світі тварин» та «Тварини світу», огляд яких зробила завідуюча бібліотекою.
Діти залишились у захваті від заходу, а працівники бібліотеки ім. М. Костомарова плекають надію, що вони виростуть справжніми шанувальниками природи і наша земля стане ще квітучішою.