До уваги керівників підприємств, установ, організацій!
Щороку на виробництві трапляються важкі нещасні випадки, у тому числі із смертельним наслідком, через те, що працівники перебувають у замкнутому просторі без проведення необхідної попередньої перевірки середовища, або без відповідного захисного та рятувального спорядження. Досить часто спроби порятунку призводять до трагедій, коли одночасно гинуть працівник та погано екіпірований рятувальник.
За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України, у місті Харкові 27 липня 2020 року близько 14 год.30 хв., під час виконання ремонтних робіт у каналізаційному колекторі (Міські очисні споруди водовідведення №2 Комплексу «Харківводовідведення») внаслідок отруєння парами газів загинуло чотири особи.
Відповідно до аналізу матеріалів розслідувань до нещасних випадків призводять: незадовільна організація газонебезпечних робіт відповідальними особами; не проведення приладової перевірки повітряного середовища перед виконанням газонебезпечних робіт; виконання робіт без засобів індивідуального захисту; допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки осіб, які не пройшли навчання, медичний огляд, інструктажі з охорони праці; не дотримання працівниками вимог інструкції з охорони праці.
Більшості таких нещасних випадків можна було запобігти, якби керівники робіт та працівники пройшли відповідну підготовку та діяла система допусків до роботи.
Зважаючи на вищевикладене, Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація з метою запобігання нещасним випадкам під час виконання робіт в замкнутих просторах (колодязях, камерах, колекторах, люках тощо) наголошує на необхідності проведення позачергового інструктажу підлеглим робітникам, які виконують роботи підвищеної небезпеки; забезпечення постійного контролю повітряного середовища під час виконання робіт; обмеження виконання робіт у разі несприятливих метеорологічних факторів.
Памятайте:
Безпечне виконання робіт у замкнутому просторі залежить від організованих дій персоналу.