Чому шкідливо та заборонено спалювати відходи та суху рослинність
При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали тощо. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензапірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Також з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
Додаткова проблема полягає в тому, що під час спалювання листя горить і безліч різноманітних відходів (гума, поліетиленові пакети, пластикові пляшки тощо), що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря.
Відповідно ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення: «Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Шановні мешканці, підприємці та гості Шевченківського району міста Києва просимо Вас дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.
В разі виявлення випадків спалювання відходів просимо Вас звертатися Державної екологічної інспекції Столичного округу (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел. (044) 221-05-21, У зверненні обов’язково варто зазначити наступне: ПІБ, місце проживання, інформацію для зворотного зв’язку, власне, текст самої заяви і, обов’язково, дату і підпис. Для відправки електронною поштою необхідно зробити все теж саме, відсканувати документ і надіслати на електронну адресу: E-mail: [email protected].