Біль нації
Опубліковано 27 листопада 2015 року о 10:04

Цьогоріч День пам'яті жертв голодоморів припадає на 28 листопада.
Ми запалимо свічки... Схилимо голови... Мільйони українців були знищені сталінським режимом. 13 січня 2010 року Апеляційний суд міста Києва визнав Голодомор геноцидом, а організаторами вчинення цього злочину - Сталіна, Молотова, Кагановича, Постишева, Косіора, Чубаря, Хатаєвича. їм нема прощення. Хай заочно, та зло покаране. Але чи легше від того Україні? Адже геноцид підкосив націю під корінь. На століття. Ось що в різні часи казали відомі люди про цю трагедію.
Джеймс Мейс, історик, завдяки дослідженням якого світ дізнався про Голодомор в Україні, помер 2004 року:
- "Мені судилася така доля, що ваші мертві обрали мене. Не можна вивчати історію голокосту й не стати хоча б напівєвреєм, як не можна досліджувати історію голодоморів і не стати хоча б напівукраїнцем".
Рафал Лемкін, видатний правозахисник:
- "Доки Україна зберігатиме свою національну єдність, доки її народ думатиме про себе як про українців і домагатиметься незалежності, доти вона становитиме серйозну загрозу для самого серця радянської ідеї... Бо українець не є й ніколи не був росіянином!..
Роберт Конквест, британський історик, автор книги «Жнива скорботи: радянська колективізація та голодомор»:
- Ця трагедія була забута багатьма. Чимало людей її замовчували, поміж яких були інтелектуали, академіки. її тримали подалі від людського ока. Я ж дуже допитливий і знайшов кілька страшних документів. Працювати над цією темою було одночасно моторошно й цікаво. Мені захотілося більше дізнатися про голодомор. Думаю, усе, що я зробив, то це написав про голодомор чітко й у повному обсязі. Так, щоб ніхто не зміг серйозно його заперечити".
Станіслав Кульчицький, доктор історичних наук, професор, Інститут історії НАН України:
- "Якщо вести мову про Голодомор, то це 1933 рік, і лише в Україні та на Кубані. Утім, уже 1932-го більшість українських сіл були поставлені на «чорні дошки». А з наступного року почався терор голодом, фізична та інформаційна блокада. Сталін достеменно знав, що потрібно, щоб кілька мільйонів загинули. Голодомор насамперед був спрямований на винищення частини населення".
Норман Неймарк, історик і дослідник геноцидів зі Стенфордського університету:
- "Голод в Україні був нещадним. Згідно з безліччю документальних доказів, Сталін використав цей голод, щоб здійснити атаку на українське селянство. Сталін відчував (і мав рацію), що українські селяни зберігали усвідомлення української національної єдності, української національної ідентичності. І щоб це знищити, він використав голод".
За матеріалами: vechirniykiev.com.ua