«Бібліотека святкує ювілей»
Опубліковано 21 вересня 2017 року о 14:05
Бібліотека ім. Т.Шевченка для дорослих - одна з найстаріших бібліотек району. Указ про її створення був виданий навесні 1941 року, але Друга світова війна перекреслила цю чудову ідею – відкрити книгозбірню імені Великого Кобзаря. Київ відновлювався після війни, і перші книги започаткували фонд бібліотеки 16 вересня 1947 року. Саме цей день колектив бібліотеки вважає своїм Днем Народження-адже бібліотека починається з книги. За свою довгу історію бібліотека переїжджала кілька разів: ще в Молотовському районі з прохідної заводу Артема на вулицю Овруцьку, потім на Нагірну і нарешті в 1977 році у спеціально збудоване двоповерхове приміщення в будинку по вул. Половецькій 14 а.
Бібліотека є культурним центром мікрорайону Татарка. На двох поверхах розміщено більш як 23 тисячі примірників книг та періодики, працюють читальний зал та абонемент, є дитячий куточок . Приміщення книгозбірні прикрашене унікальними гобеленами народного художника України Олега Машкевича. Бібліотека має велику унікальну добірку творів Т.Шевченка та книг про його творчість. Але родзинкою нашої просвітницької шевченкознавчої роботи є ознайомлення відвідувачів бібліотеки з мистецькою спадщиною Кобзаря – його картинами, малюнками, офортами. Саме тому традиційно кожен рік в бібліотеці проводиться День художника.
Бібліотека має велику добірку краєзнавчої та києвознавчої літератури. З 2015 року в рамках Програми «Київ – місто, де все починається» за проектом Української бібліотечної асоціації «Як тебе не любити, Києве мій» проводяться безкоштовні прогулянки Лук’янівкою і Татаркою, щоб ознайомити всіх бажаючих з історією столиці та показати, що бібліотеки живуть і працюють для громади. З 2017 року в приміщені безкоштовний інтернет для користувачів бібліотеки.
Привітні та кваліфіковані бібліотекарі завжди радо зустрічають читачів, своїми порадами допомагають вибрати літературу. Бібліотека плідно співпрацює з Територіальним центром з обслуговування вразливих верств населення і має багато вдячних читачів.
22 вересня о 15 год. відбудуться бібліотечні посиденьки з нагоди ювілею, адже 70 років – це не старість, а розквіт бібліотеки, ознака її затребуваності у суспільстві.