Сьогодні відбулось відкриття відновленої дошки Чкалову Валерію Павловичу
3 жовтня 2014 року сквері по вулиці О. Гончара за ініціативи Шевченківської райдержадміністрації та сприяння голови громадської організації "Київ. Стратегія-2025" Федора Баландіна та скульптора Костянтина Скретуцького відбулось відкриття відновленої дошки Чкалову Валерію Павловичу – радянському льотчику-випробувачу, комбригу, Герою Радянського Союзу. Чкалов Валерій Павлович – радянський льотчик-випробувач, комбриг, Герой Радянського Союзу, народився 2 лютого 1904 року в селі Васильове Нижегородської губернії (нині місто Чкаловськ).
Валерій Чкалов - це легенда. Це безпрецедентний приклад мужності, зухвалості й відваги. Він був першим, хто на літаку перетнув Північний полюс і здійснив посадку в Америці. Тоді ця подія була сприйнята всіма як неймовірна перемога. Радянський Союз радів, Америка аплодувала радянським льотчикам так само, як через двадцять років весь світ буде аплодувати Юрію Гагаріну.
Відкрила захід вступним словом член Ради Київської міської організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури Молочна Людмила Григорівна. Вона росповіла присутнім про видатного льотчика та його вклад в історію міста Києва та Світової авіації.
Далі слово для виступу надали генеральному секретарю Федерації мотоспорту України Якимчуку Василю Платоновичу. Василь Платонович зауважив, що Валерій Чкалов окрім авіації активно захоплювався мототехнікою та мотоперегонами. За сприяння Чкалова в довоєнні роки в Києві відбулись мотоперегони, на яких радянскі мотогонщики на своїх мотоциклах показали кращі результати ніж мотоцикли закордонних виробників.
Наступним до виступу було запрошено головного інженера Національного антарктичного наукового центру України Мороза Ігоря Володимировича, який зазначив, що Валерій Чкалов вніс вагомий внесок в розвиток полярної авіації. По сьогоднішній день всі полярні льотчики користуються порадами та досягненнями Чкалова.
На завершення церемонії ведуча подякувала всім присутнім які зібрались вшанувати Валерія Чкалова, а також подякувала всім, хто долучився до реставрації меморіальної дошки.