25 вересня 2019 року, в бібліотеці ім. В. Дубініна для дітей було проведено вечір-реквієм «Бабин Яр - пам'ять залишається живою».
У заході взяли участь учні 9-А класу школи № 199. Був запрошений гість, лектор Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Ткачук Андрій Платонович.
Огляд літератури «Трагедія Бабиного Яру» учасникам заходу представила бібліотекар Мирошниченко Т.А., запрошений гість, розповів учням історію тих часів, ознайомив їх з виданнями, фотографіями, статтями. Наш гість разом з учнями відвідали пам’ятник жертвам «Бабиного Яру», та поклали квіти.
Київський Бабин Яр – світовий символ Голокосту в Україні, один із найбільш масштабних злочинів знищення єврейського населення нацистами під час Другої світової війни. Лише за два осінні дні – 29 і 30 вересня 1941-го – карателі розстріляли понад 33 тисячі євреїв: жінок і дітей, чоловіків і людей похилого віку. А в наступні два роки Бабин Яр у Києві став місцем регулярних розстрілів, останні жертви були страчені 5 листопада 1943-го. Точна кількість жертв невідома й до сьогодні. Фахівці сходяться на тому, що в часи нацистської окупації у Бабиному Яру знищено понад 100 тисяч осіб.
Річниця трагедії Бабиного Яру завжди була й залишається приводом не тільки згадати про жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу заради порятунку життя людей.
Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на багатьох подіях історії України.