200 креативних ідей на 160 мільйонів: що пропонують автори громадських проектів
Кияни активно реєструють нові проекти Громадського бюджету на сайті. За прогнозами експертів ГБ, до 6 березня (останній день реєстрації проектів) їх кількість збільшиться в рази, бо українці мають ментальну звичку залишати важливі рішення на останній день.
Як повідомили у Центрі публічної комунікації та інформації, станом на 18.30 27 лютого на сайті Громадського бюджету вже зареєстровано 237 проектів на суму майже 124 мільйони гривень.
В лідерах знову освіта: кияни подали 120 проектів, що становить більше половини від їх загальної кількості. Далі спорт – 29 проектів, комунальне господарство, енергозбереження – 24 проекти; культура, туризм – 13 проектів, громадянське суспільство та публічний простір – по 10 проектів.
Також в категорії охорона здоров’я зареєстровано 8 проектів, IT (інформаційні технології) - 7 проектів, екологія та дороги, транспорт- по 6 проектів, інше – 5 проектів. Найменше ініціатив в категоріях соціальний захист (2 проекти) та безпека (1 проект).
Проекти проходять попередній розгляд та експертизу. 17 вже отримали негативний висновок і чекають на оскарження. А п’ять проектів вже мають позитивний висновок.
Новим авторам активно допомагають експерти Школа Громадського Бюджету Києва, де є актуальний розклад занять. Також можна отримати консультацію у пунктах супроводу ГБ за місцем проживання. Активно комунікують та відповідають на питання модератори й автори ГБ Фейсбук-групи Громадський бюджет: СПІЛЬНО (долучайтеся!)
Європейський досвід залучення громадян до розподілу коштів місцевого бюджету став реальним ресурсом взаємодії київської влади й громади. У буклеті «Кращі практики» ви знайдете надихаючі приклади, як зібрати команду і реалізувати спільну мрію.
За чотири роки місто витратило на громадські проекти розвитку міського середовища понад 300 мільйонів гривень. Для популяризації цього інструменту демократії у 2018 році Київрада створила КП «Центр публічної комунікації та інформації» (Фб-сторінка). Координатори Центру надають консультації авторам проектів протягом усього дня за адресою Хрещатик, 36, другий поверх (вільний доступ). А завтра влаштовують Зелений meet-up: можливості громадського бюджету-2020.
За інформацією: vechirniykiev.com.ua