Житлово-комунальна галузь - у центрі уваги районних ОСНів


Окреме місце у місцевому самоврядуванні посідають Органи самоорганізації населення — представницька форма місцевого самоврядування, яка утворюється для самостійного вирішення питань, виходячи з інтересів жителів відповідної території.
Нажаль, так склалося, що мотивацією створення більшості ОСНів не лише нашого району, а й всього Києва є покращення умов проживання мешканців відповідної терииторії, здійснення контролю за якістю наданих громадянам комунальних послуг. Але про що це говорить?, чи не виходить так, що обслуговуючі організації, які надають житлово-комунальні послуги не справляються зі своїми прямими обов`язками ? Чи можливо мешканці вимагають підвищеної уваги до своїх домівок та прибудинкових територій...
Відповідь на це запитання дуже проста. Для того щоб покращити якість цих послуг, комунальникам необхідно узгоджувати свою роботу з активом громади мікрорайонів, вислухати їх побажання та зауваження, врахувати пропозиції при складанні Планів поточних ремонтних робіт, поінформувати мешканців які саме об`єкти включені до документу, а наостанок надати звіт про виконані роботи. Бо лише мешканець бачить проблему своєї території із середини, знає куди доцільніше направити кошти, відповідно, актив органу самоорганізації у спілкуванні зі своїми жильцями визначить приорітет у вирішенні проблемного питання.
Аби налагодити комунікацію між мешканцями та надавачами послуг, вчора Петро Пантелеєв провів зібрання органів самоорганізації населення з обслуговуючими організаціями району.
«Наразі Шевченківський район упроваджує нову практику взаємодії з органами самоорганізації населення», – зауважив голова, – Це практика спільних виїздів голови району, керівників житлово-комунальних служб та управлінь на територію певного мікрорайону й вирішення на місці разом з керівниками ОСН найгостріших питань. Останні виїзні засідання до центральної частини району, а також мікрорайонів Сирець та Татарка зарекомендували себе як ефективний спосіб вирішення проблем. Відсьогодні усі керівники органів самоорганізації мають повне право підписувати акти виконаних робіт щодо своїх територій. Діяльність ОСНів, їх ініціативи будуть покладені в основу реформування житлово-комунального господарства району. Тепер тільки треба продовжити цей рух».
Райдержадміністрація у своїй подальшій роботі буде всіляко сприяти усім без виключення органам самоорганізації населення, а вони в свою чергу повинні брати активну участь у системі життя своєї територіальної громади.