Відкриття першого найсучаснішого центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів
Опубліковано 27 грудня 2016 року о 17:11
Сьогодні відкрили новий найсучасніший центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів в Києві, що розміщений у Шевченківському районі за адресою вулиця Олени Теліги, 37-Г. Це перший і поки єдиний в Україні центр, в якому щоденно зможуть проходити реабілітацію близько 70 дітей. На урочистостях з відкриття був мер Києва Віталій Кличко, очільник Шевченківського району Олег Гаряга, Голова Національної Асамблеї інвалідів України, депутати Київради, представники громадськості та місцеві мешканці.
Роботи з реконструкції колишнього дитсадка розпочали ще у 2002 році. У 2008 році фінансування було зупинене, об’єкт у експлуатацію не ввели. У 2014 році столична влада відновила будівництво. В Центрі соціальної реабілітації створені всі умови для всебічного розвитку дітей-інвалідів. Тут проходитимуть соціальну реабілітацію діти від народження до 18 років, які отримали статус інваліда, діти з фізичними та розумовими вадами.
Голова Національної Асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич, який прибув на відкриття Центру і оглянув його облаштування, зазначив, що тут створені всі умови для реабілітації дітей-інвалідів.
«І сьогоднішнє відкриття столичного Центру реабілітації дітей-інвалідів – це значущий факт. Мені приємно, що це була не просто демонстрація, а ми домовилися про деякі питання, які потребують удосконалення, щодо реабілітаційної інфраструктури столиці. Мені приємно, що у Києві починається системний підхід щодо реабілітації: від малечі до старших дітей. Столиця повинна стати зразком забезпечення прав людей із інвалідністю», – зазначив Голова Національної Асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич.
Також після відвідування Центру, оглянули спецавтомобілі Citroen Jumper. 10 таких машин столична влада передала Департаменту соціальної політики. Це сучасні автомобілі, обладнані електрогідропідйомниками, системою кондиціонування, автономними обігрівачами, зручними сидіннями, кріпленнями для інвалідних візків, із загальною кількістю місць не менше 7. Послуг із перевезення спеціально обладнаним автотранспортом потребують інваліди І, ІІ груп і хворі, яким проводяться процедури за життєвими показниками (наприклад, гемодіаліз); інваліди у складі маломобільних груп населення.