Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

В Шевченківській райдержадміністрації відбулася апаратна нарада

Опубліковано 25 березня 2014 року о 15:54

Сьогодні відбулася нарада в Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації. На порядку денному розгладалися два питання:
1. Звіт про екологічний стан Шевченківського району за 2013 рік. Порівняльний аналіз екологічних показників у відповідності до минулих роківю.
2. Про стан охорони праці на підприємствах малого та середнього бізнесу Шевченківського району м.Києва за результатами проведених обстежень у 2013 році.

Звіт про екологічний стан Шевченківського району за 2013 рік, порівняльний аналіз екологічних показників у відповідності до минулих років доповіла Гапелик Оксана Юріївна - завідувач сектору екології Шевченківського району Так, за її словами, головним принципом діяльності в галузі охорони довкілля району є здійснення політики спрямованої на захист життя і здоров'я населення району від негативного впливу забруднення навколишнього природного середовища продуктами виробничої діяльності суб'єктів господарювання.

Якість довкілля, а особливо повітряного середовища - є одним із основних показників якості життя населення. Водночас, довкілля Шевченківського району міста Києва перебуває під потужним впливом техногенного навантаження. А якість атмосферного повітря залежить від об'ємів викидів забруднюючих речовин в результаті діяльності стаціонарних та пересувних джерел забруднення.
Рівень забруднення атмосферного повітря на території Шевченківського району залишається високим. Зокрема, за обсягами викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел в перерахунку на одну особу район посідає 6-7 місце по місту Києву. Разом з тим, у порівнянні з минулим роком спостерігається тенденція до зниження валових викидів від виробного комплексу. Також район посідає 5 місце щодо кількості підприємств, які спричиняють значний шкідливий вплив на стан навколишнього середовища. За даним показником на першому місці Голосіївський район, а на останньому - Печерський, в межах території якого лише 12 підприємств стоять на державному обліку забруднювачів атмосфери.
Оксана Юріївна зазначила, що Шевченківський район як історичний, культурний та діловий центр столиці перебуває під потужним техногенним впливом. Щорічно від промислового та енергетичного комплексу в атмосферу потрапляє 1 тис.т. шкідливих речовин, а від надвисоко-концентрованого автотранспортного потоку - 23,7 тис.т. У перерахунку на 1 особу, щільність забруднення складає 109,6 кг/рік.
В розрізі стаціонарних джерел забруднення найбільшого занепокоєння викликають об'єкти ПАТ «Київенерго». Так, на території району функціонують 43 котельні товариства, обладнання яких здебільшого застаріле та неефективне, теплові мережі зношені, внаслідок чого 70% викидів від стаціонарних джерел району утворюються саме цими об'єктами. Тому перед керівництвом цього підприємства були підняті питання щодо необхідності пошуку методів зменшення шкідливого впливу від діяльності підприємства. У відповідь були представлені матеріали щодо започаткування та проведення робіт відповідно до проекту реконструкції та технічного переобладнання СТ-1 ПАТ «Київенерго», завдяки якому плануєтьсяотримати зменшення викидів забруднюючих речовин в загальному на 50%. Проведена заміна 914 п.м. труб на попередньо ізольовані по зоні теплопостачання РК «Нивки» вже дозволила досягти зниження рівнів викидів щонайменше на 10%.

Екологічна небезпека від автотранспортного сектору набирає загрозливого рівня. В місті Києві щорічно фіксується зростання впливу пересувних джерел на 6%. Найбільше потерпають мешканці, що проживають в безпосередній близькості до розв'язок, перехресть, з недостатніми пропускними можливостями.
Відповідно до результатів спостережень Центральної геофізичної обсерваторії в Шевченківському районі великою екологічною небезпекою характеризуються проспект та площа Перемоги, Бессарабська площа. Так, Бессарабська площа є найбільш забрудненим місцем в Києві - рівні завислих речовин, фенолу, діоксиду азоту та формальдегіду перевищують граничнодопустимі концентрації мінімум у два рази. Така ситуація обумовлена постійним збільшенням кількості автотранспорту, щільністю забудови, недостатнім розвитком мережі автошляхів, розв'язок та системи паркування.
До Київської міської державної адміністрації неодноразово направлялися пропозиції щодо врегулювання ситуації. На громадському обговоренні розвитку транспортної інфраструктури детально розглядалось питання «Дорожній рух та екологія в районі», за результатами якого були напрацьовані та представлені на розгляд голови Київської міської державної адміністрації О. Попова конкретні шляхи із розв'язання проблемних питань. Ряд пропозицій отримали позитивну оцінку та прийняті до виконання, зокрема в частині оптимізації системи паркування. Департаментом транспортної інфраструктури проводитиметься робота щодо запровадження єдиної тарифної політики на паркування автотранспортних засобів, в тому числі в приватних паркінгах розташованих в торгівельно-офісних центрах. Водночас, вирішення питань охорони атмосферного повітря, а також покращення його якості може фінансуватися за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища.
В 2013 році відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації «Про забезпечення на 2013 рік природоохоронних заходів у м. Києві» на природоохоронні заходи були передбачені кошти в розмірі 1,75 млн.грн на (пропозиції направлені на 59,83 млн.грн.).
В 2014 році Шевченківською районною в місті Києві державною адміністрацією підготовлено та направлено пропозиції щодо включення до переліку природоохоронних заходів, які фінансуватимуться за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у на загальну суму 19,4 млн.грн.
Враховуючи обмеженість планових надходжень до Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2014 році були обрані та подані пріорітетні напрямки на загальну суму 3,804 млн.грн.

Друге питання порядку денного щодо обстеження підприємств району з питань охорони праці у 2013 році головним спеціалістом з питань охорони праці доповіла Дакал Неля Данилівна - завідувач сектору з питань охорони праці Шевченківського району. За її словами, відповідно до затверджених планів обстежень підприємств району з питань охорони праці на 2013 рік заплановано 53 обстеження а проведено обстеження 60 підприємств. Так, п'ять підприємств надали інформацію щодо відсутності найманих працівників на час перевірки: ПП Пурік, ФОП Гайдар, ФОП Ворощенко, ФОП Куршев, ФОП Забара, ТОВ «Nouos» документація з охорони праці для обстеження не надана. Види діяльності обстежених підприємств:
- діяльність ресторанів -17;
- надання в оренду власного чи нерухомого майна - 13;
- роздрібна торгівля - 5;
- діяльність у сфері спорту - 6;
- ремонт комп'ютерів, інших побутових виробів чи предметів - 3;
- спеціалізована медична практика - 2;
- ремонт, технічне обслуговування та монтаж підйомно транспортного та електротехнічного устаткування - 2;
- діяльність з охорони та використання пам'яток історії - 2;
- інші - 10.
Більшість рекомендацій, які були надані в актах обстежень стосуються проходження навчання з охорони праці відповідальних осіб підприємств та розробки нормативних актів підприємств з питань охорони праці.
За інформацією Нелі Данилівни, на ПП «Рябіна» (вид діяльності виробництво паперових канцелярських виробів), не було організовано проходження працівниками періодичних медичних оглядів, не розроблені Комплексні заходи поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища. Також, не надали у встановлені терміни відповіді на акти обстежень: ТОВ «Модель - Т», ФОП Шковира «Львівська майстерня шоколаду», ТОВ «Крокус», ТОВ «Люкс Вік». Також, на час перевірки на підприємствах ТОВ «Комерційна фірма «Факультет», СПД Труханюк, ТОВ «Конкурент ЛА», ТОВ «Агроінвест - Консалтінг», ТОВ «Ред Юкрейн», ТОВ «Медестетцентр», ПРАТ «ЕПОС - 2011», ФОП Шковира «Львівська майстерня шоколаду», ТОВ «Біцепс», ФОП Радченко не була створена система управління охороною праці. Всі вище вказані підприємства у встановлені терміни надали інформацію по усуненню виявлених порушень.

За результатами наради в.о. голови Шевченківської райдержадміністрації Олександр Малихін надав відповідні протокольні доручення.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux