Проведення перевірки у Шевченківському районі міста Києва захисних споруд цивільного захисту
Відповідно до вимог п.п. 22-28 статті 19 Кодексу цивільного захисту України Управління з питань надзвичайних ситуацій Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації постійно проводить роботу щодо організації виконання вимог законодавства з утримання фонду захисних споруд цивільного захисту на території Шевченківського району:
1. На виконання «Плану заходів з підготовки та проведення у 2009-2014 роках технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту)», затвердженого розпорядженням КМУ від 26.11.08р. №1473-р, - із змінами внесеними розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 р. N 817-р, балансоутримувачами (власниками) сховищ триває оформлення відповідної документації щодо юридичного та фактичного стану захисних споруд цивільного захисту.
3. В Шевченківському районі м. Києва у березні проведено огляд-конкурс на кращу захисну споруду і переможця обрано для участі у міському конкурсі.
4. Проведено переоблік споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів Шевченківського району м. Києва.
В районі 72 найпростіших укриттів, вони мають різний ступінь готовності до екстреної евакуації людей.
Чверть укриттів обмежено готові до прийому жителів району для порятунку. Це 252 підземні споруди.
Для порятунку можливе використання 9 підземних станцій Київського метрополітену, у них зможуть сховатися до 100,1 тисячі жителів району, та підземні паркінги, де зможуть укритися ще до 26,6 тис. осіб.
Зараз обстежують підвали, які можна використовувати під захисні споруди подвійного призначення.
Наразі відповідні служби проводять ревізію систем оповіщення із звуковими сиренами, інформаційними повідомленнями, через телебачення та радіозв'язок.
Нинішня ситуація з мобілізацією оборони виявила чимало серйозних проблем, зокрема і з евакуації цивільних громадян.
Одна з головних проблем, за його словам, - це те, що упродовж 23 років Української незалежності знищувалася мережа дротового радіомовлення, яка вважається стратегічною, бо під час військових дій використовується для термінових повідомлень населенню.