Незабаром на столичній вулиці Дегтярівській станеться вибух. Демографічний. Адже для більшої народжуваності малюків тут створюються всі умови. В цьому «Вечірка» переконалася у вівторок під час інспекції столичним мером реконструкції дитячого садка № 423 на цій вулиці. Справа втому, що він був зведений ще в 1964 році, і тут перебувало 100 дітей місцевих жителів. Але вже понад 20 років садочок не працював – тривалий час, аж до 2014 року, цю будівлю використовувала санітарно-епідеміологічна служба Шевченківського району, а останні два роки вона просто занепадала. У жовтні 2014-го міська адміністрація передала її до сфери управління Шевченківської райадміністрації, а та, в свою чергу, й вирішила відновити тут дитячий садок, оскільки в цьому районі таких закладів немає, і місцеві жителі змушені були возити своїх діток далеко від домівки.
Тепер же скоро в них знову буде свій садочок, оскільки його реконструкцією, а фактично будівництвом нового приміщення, зараз активно займається КП «Житлоінвестбуд-УБК». Управління освіти райадміністрації вже оголосило електронний запис малят у цей заклад, і батьки охоче стають у чергу.
Що ж робиться нині на цьому важливому об`єкті, поцікавився мер Києва Віталій Кличко, а разом з ним і журналісти столичних видань? Ми побачили, як кипить тут робота – будівельники вже зводять третій поверх, у дворі господарює екскаватор, що розчищає подвір`я від будівельного сміття і навантажує на машини, які відвозять його на звалище. Представники «Житлоінвестбуду» з гордістю продемонстрували меру й працівникам ЗМІ свій об’єкт. І розповіли, що раніше тут був дитсадок на 100 місць, але з часом будівля майже наполовину зруйнувалася, тому частково її взагалі демонтували, а до залишених решток добудовують ще одне «крило», а також зводять ще один поверх. Таким чином садочок розширять, і в ньому зможе перебувати 170 дітей, з яких сформують 9 груп віком від двох до шести років.
Тут буде все необхідне для комфортного розвитку дошколят – ігрові та спальні ясельні кімнати із підлогою з підігрівом, спортзал, а також їдальня, медпункт зі всіма «дитячими лікарями». Будівлю зводять за новими технологіями - з утепленим фасадом, а також із дотриманням усіх норм енергозбереження, зокрема, економного освітлення та використанням теплонасосів, що дасть змогу бути незалежними від «Київенерго». У дворі облаштують ігрові майданчики з критими навісами, спортивні снаряди, зелені газони. Крім того, що тут будуть доглянуті малята, створять ще й 62 робочих місця для дорослих. Будівельники пообіцяли здати садочок в експлуатацію 25 жовтня нинішнього року, і він буде найкращим у районі.
Ознайомившись із ходом реконструкції та вислухавши коментарі представників КП «Житлоінвестбуд-УБК», мер міста Віталій Кличко висловив декілька побажань щодо реконструкції, зокрема, щоб поставили великі вікна, крізь які дітлахам буде потрапляти більше світла, а також розширити зелені зони на подвір`ї та відгородити дитсадок від промислової зони високим розмальованим парканом. І пообіцяв, що всі кошти, а це понад 51,6 мільйона гривень, на реконструкцію цього об`єкта місто виділить вчасно.
Журналістам міський голова розповів, що в Києві на чергу в садочки стоїть 12 тисяч дітей, тож головним завданням міська влада вважає зробити все необхідне, щоб через 3, максимум 4 роки цієї черги не було. Нинішнього року в столиці відкриють 5 дитячих садків та 2 школи. При цьому мер навів крилатий вираз відомого німецького канцлера Отто фон Бісмарка: «Той, хто економить на школах, буде будувати тюрми». Та зазначив, що витрати на будівництво і реконструкцію дитячих об`єктів є найціннішою інвестицією в майбутнє нашої столиці. Тому міська влада нинішнього року, порівняно з минулим, удвічі збільшила фінансування закладів освіти, вийшовши на 550 мільйонів гривень.