У Шевченківському районі встановили «Камень спотикання» на честь вчительки-киянки Рахіль Козири, розстріляної у Бабиному Яру
Сьогодні, 5 жовтня, у Шевченківському районі міста Києва відбулося церемоніальне встановлення іменного «Каменю спотикання» на честь вчительки-киянки Рахіль Козири, яка стала жертвою каральної акції нацистського режиму. Більше фото ТУТ
«Камень спотикання» встановлений в рамках реалізації проєкту «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва», приуроченого до 80 річниці трагедії у Бабиному Яру.
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Шевченківської райдержадміністрації Олег Гаряга.
У заході також взяли участь онуки трагічно загиблої Рахіль Козири, ініціатори проєкту – представники Посольства Федеративної Республіки Німеччини у Києві, директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський, головний Рабин Києва Йонатан Маркович, директор школи №25 Федір Губенков та інші.
«Рахіль Козира була затримана та розстріляна 29 вересня 1941 році у Бабиному Яру. Їй було 44 роки…
Це була мати двох дітей, вона любила та цінила життя як і ми, це звичайна жінка – вчителька німецької та українських мов у звичайній школі №25…
Низький уклін та вічна пам'ять!
Встановлення подібних каменів стало меморіальною традицією Європейських країн.
Спотикання, у перекладі з польської на українську мову, означає – зустріч. Меморіальний «камень» метафорично уособлює «спотикання», аби перехожі зупинились на хвилинку. Це «зустріч» містян з пам’яттю про тих киян, котрі загинули чи постраждали від нацистських переслідувань у період окупації міста», - пише очільник району.
Олег Гаряга подякував ініціаторам проєкту, у тому числі й Київській міській державній адміністрації, за сприяння якої реалізовується ініціатива в столиці. Також всій команді учасників: представникам навчальних закладів, громадським організаціям та приватним особам, які допомагали проводити дослідження біографій персоналій.
Детальніше про проєкт за посиланням: http://kyivstones.org/pro-proiekt/