Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Співець людської душі

Опубліковано 27 жовтня 2016 року о 14:47

Українська земля щедра на людей, творчість яких непідвладна часу, як і вони самі. Один з таких – Марк Наумович Бернес, який народився у Ніжині на Чернігівщині, а путівку у доросле життя отримав у Харкові. 105-у річницю від дня народження улюбленого багатьма поколіннями кіноактора і співака єврейського походження відзначали на вечорі-концерті, що відбувся 26 вересня в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана.

Марк Бернес дуже ретельно ставився до свого репертуару, з ним співпрацювали тільки кращі композитори і поети того часу – Микита Богословський, Едуард Колмановський, Оскар Фельцман, Микола Дорізо, Лев Ошанін, Михайло Матусовський, Ян Френкель… Він став дійсним співцем душі людської, тож не дивно, що до заходу на його честь долучились метри української культури. Відома телеведуча, композитор і поет, заслужений діяч мистецтв України Алла Мігай стала автором вечора та вела його, розповідала про життєвий та творчий шлях метра, про кохання в його житті, про складні стосунки з владою, адже Марка Наумовича відстороняли від кіноекрану, писали на нього наклепи у ЗМІ. Серед багатьох ролей Бернеса була і роль капітана Косарева у к/ф «Шевченко», знятому на київській кіностудії у 1951 році. Роль Кобзаря в цій стрічці, до речі, зіграв ще один великий син української землі Сергій Бондарчук.
Алла Мігай разом з лауреатом міжнародних конкурсів і фестивалів, київським актором Владленом Портніковим підготувала глядачам невеличкі сценки на «Шаланды» та «Песенку фронтового шофера».
Пісні з репертуару Бернеса звучали у виконанні народної артистки України, прими Національної опери Людмили Семененко та актора, заслуженого артиста України Олексія Колесника, – у їх виконанні звучали «Любимый город», «Огромное небо», «Тёмная ночь»… А чи можна було залишити очі сухими, коли у виконанні Колесника, навіть голос якого схожий за тембром на бернесівський, звучали «Журавли» - остання пісня, яку Марк Наумович записав лише за декілька місяців до своєї передчасної смерті.
Низький уклін Київській дитячій музичній школі №8, яка також приєдналися до організації вечора-концерту. Вокальний ансамбль викладачів заспівав «Романс Рощина» з к/ф «Разные судьбы» - чудові голоси цих жінок та бездоганне виконання варте того, щоб згадати ім’я кожної з виконавиць: Наталія Новосад, Ірина Скрябіна, Світлана Кияниця, Дар’я Абрамова, Ольга Жадан, Олена Молчанова та їх концертмейстер Надія Грабовська. Не відставали від них у майстерності й вихованці школи – у виконанні Наталії Седанкіної звучала пісня «Всё еще впереди», а Владислав Прохорович заспівав «Я работаю волшебником». Тож ще одне покоління залишається небайдужим до творчості Марка Бернеса.
І на останок, як заповіт нам усім – «Я люблю тебя жизнь», пісня, яку разом з учасниками концерту заспівали всі гості.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux