Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Правила поведінки водіїв та пішоходів під час ускладнення погодних умов

Опубліковано 01 грудня 2014 року о 14:34

Відповідно до статей 19, 71, 76 Кодексу цивільного захисту України, протоколу № 23 Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) затвердженого головою Київської міської державної адміністрації В. Кличко 30.09.2014р. та з метою здійснення комплексу заходів щодо попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2014-2015 років наказом голови – керівника цивільного захисту Шевченківського району міста Києва Олега Гаряги в Шевченківському районі було створено оперативний штаб для попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2014-2015 років і затверджено його склад.

Налагоджено взаємодію з підприємствами, установами і організаціями, Шевченківським районним управлінням Головного управління ДСНС України в місті Києві, Шевченківським районним управлінням Головного управління МВС України в місті Києві, відділом ДАІ з обслуговування адміністративної території Шевченківського району, Комунальною аварійно-рятувальною службою „Київська служба порятунку” КП ,Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автошляхів та споруд на них Шевченківського району м. Києва”, підрозділами ПАТ „Київгаз”, АК „Київенерго”, ПАТ АК „Київводоканад”, Міністерством оборони України та Міністерством внутрішніх справ України щодо залучення сил та засобів для ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій метеорологічного характеру в осінньо-зимовий період 2014-2015 років. Організовується збір і аналіз інформації для прогнозування можливої гідрометеорологічної обстановки та інформування населення про правила поведінки під час ускладнення погодних умов.
Всім мешканцям та гостям столиці слід бути дуже уважним, а особливо водіям. Взимку дороги особливо небезпечні, оскільки випадає сніг і засипає їх. Від морозу сніг замерзає, і дорога робиться слизька, як каток. Для покращення зчеплення коліс з дорожнім полотном комунальники посипають дорогу пісково – соляною сумішшю. У випадку ожеледиці або снігових заметілей водієві важко впоратися з керуванням, машину заносить на поворотах та так сильно, що вона може крутитися навколо своєї осі, як карусель. У таких випадках найчастіше трапляються ДТП з важкими наслідками. Тому взимку треба бути особливо обережним. Як каже народна мудрість: «Береженого і Бог береже».. Взимку, коли на дорозі слизько, машину неможливо раптово зупинити, гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується вдвічі, а то й більше разів. Хоча на колеса вдягають зимову гуму з шипами, яка поліпшує зчеплення з дорогою, але це мало допомагає, коли дороги слизькі. Коли водій натискаєте на гальма, колеса вже не крутяться, але машина продовжує свій рух,  а з гори ще швидше, бо маса машини велика, швидкість теж була високою.
Щоб уникнути неприємних ситуацій та не потрапити в ДТП водіям необхідно:
1. В туман, снігопад рухатися з підвищеною увагою, виключно по правій стороні дороги з привіткритим  склом дверцят кабіни, з ввімкненим зовнішнім освітленням і склоочисниками, на малій швидкості і пониженій передачі, періодично подаючи звукові сигнали.
2. На крутих спусках рухатися на пониженій передачі, двигуна не вимикати, гальмувати комбінованим способом.
3. В дощ зменшити швидкість та передачу. Гальмувати комбінованим способом.
4. Рух під гору здійснювати на малій швидкості, з підвищеною увагою,  притримуючись правої сторони. На крутизні необхідно вмикати передній міст при цьому двигун повинен постійно знаходитися в робочому стані.
5. Рух по ожеледиці проводиться тільки в один ряд при збільшеній дистанції, плавно, з малою швидкістю руху без гальмування, переключення передач і зупинок з відкритими дверима кабіни. Зупинка заборонена!
6. Надзвичайна ситуація! Відказ гальмівної системи, що потрібно зробити?
- при відмовленні ніжної гальми потрібно зупинити автомобіль стояночним (ручним гальмом);
- гальмувати переходом на нижчі передачі або з вимкненням запалення;
- при сприятливих дорожніх і природніх умовах скористатися з’їздом через кювет в рів, поле (але вправно), а в гірських місцевостях боковим бортом притиснутися до скали, насипу чи скористатися вільною ділянкою дороги (обочини) для аварійної зупинки.
7. При скоєнні дорожньо-транспортних пригод водії, причетні до них зобов’язані:
- без гаяння часу зупинитися і не забирати з місця ТЗ, а також інші предмети, що стосуються випадку;
- у разі необхідності викликати медичну допомогу, а якщо це неможливо, відправити потерпілих на подорожньому транспорті в найближчу лікувальну установу;
- повідомити ДАІ, записати прізвища очевидців і чекати приїзду працівників Державтоінспекції.
8. При появі під час руху запаху бензину водій повинен негайно зупинити автомобіль, установити причину запаху та усунути її.
9. При вимушеній зупинці на залізничному переїзді водій автомобіля зобов’язаний висадити пасажирів і негайно вжити всіх заходів для звільнення переїзду, зупинки поїзда, а у разі неможливості –  відійти на далеку відстань.
10. При загоранні автомобіля використати вогнегасник, накрити вогонь підручною тканиною, коли ви безсилі і полум’я спалахує з великою силою потрібно залишити автомобіль і не допустити до нього проїзду чи проходу інших транспортних засобів чи людей.
Пішоходам теж потрібно бути дуже уважними в зимовий період. Що потрібно знати:
1. Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.
2. Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб ненароком не виїхати на проїжджу частину, бо це небезпечно.
3. Не ходіть дуже близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування.
4. При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машин, або тільки тоді, як транспортні засоби вже зупинилися.
5. Ніколи не перебігайте дорогу навіть коли немає транспорту, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.
6. Залізниці взимку також дуже небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає необхідність переходити залізничну колію, то будьте уважні.
7. Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або хтось ненароком може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса
8. Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена або недостатня видимість. Спочатку переконайтеся, що машин нема, а тоді обходьте. Як каже народна мудрість: «Сім раз від мір, а раз відріж».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux