Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Олег Гаряга: "Ми робимо все, аби наш район був сучасним і комфортним"

Опубліковано 31 травня 2016 року о 15:25

Олеже Олександровичу, пі­шов другий рік як запровад­жено проведення щомісячної оцінки діяльності районних в місті Києві державних ад­міністрацій за 20 показни­ками, такими як: освоєння капітальних вкладень, надан­ня адміністративних послуг, споживчий ринок, житлово-ко­мунальне господарство, бла­гоустрій району, соціальний ро­звиток тощо. Весь минулий рік Шевченківська РДА тримала першість за більшістю показ­ників. Як справи цього року?

Наш район продовжує займати лідируючі позиції серед районів Києва. З початку року нами було забезпечено своєчасну виплату в повному обсязі заробітної плати працівникам бюджетних установ району, сплачено кредиторську за­боргованість за енергоносії, хар­чування та медикаменти. Будуємо, проводимо капітальні ремонти, ку­пуємо обладнання по закладах со­ціально-культурної сфери та житло­вого господарства району.
Інфраструктура району, та й Києва в цілому, не прийшла у зане­пад за один день. Це — результат того, що багато років гроші у рай­он, у місто не вкладалися.
Які найбільш важливі про­екти Шевченківського району у 2016 році?
Наприклад, планується продов­жити реставрацію Київської дитя­чої школи мистецтв № 2 ім. М. І. Вериківського з прибудовою до неї концертної зали по вул. Воровського, 2-А. Уже відреставровано фасад існуючої будівлі, зроблено нові залізобетонні перекриття усіх поверхів, проведено укріплення фундаменту будівлі, реконструйо­вано третій і четвертий поверхи та дах, прокладено інженерні мережі пожежного захисту, телефонізації, водо- та теплозабезпечення. Нині триває будівництво прибудови кон­цертної зали на 300 місць.
Цього року продовжуватиметься будівництво каналізаційних мереж для приватних будинків на масиві Сирець.
Минулий рік у нашому районі відзначився розгортанням мас­штабних капітальних ремонтів по тих об’єктах, де їх не було десятиліттями. Які наступні?
Заплановано капітальний ре­монт Консультативно-діагностично­го центру по вул. Саксаганського, 100, капітальний ремонт Центрів первинної медико-санітарної допо­моги: № 2 на вул. Білоруській, 11-Б; № 3 на вул. Ольжича, 16 та на вул. Ризькій, 1.
Крім того, буде проведено ка­пітальний ремонт у дошкільних за­кладах освіти: № 431 на вул. Шамрила, 4-А; № 130 на вул. Білоруській, 15-А; № 2 на вул. М. Кравченка, 20. А також капітальний ремонт за­гальноосвітніх шкіл: № 1 по пров. Делегатському, 1/28; № 61 по вул. Мельникова, 39; № 101 по вул. Ко­перника, 8; № 138 по вул. Артема, 27; № 139 у пров. Татарському, 1; спеціалізований навчально-вихов­ний комплекс «Пізнайко» по вул. Дегтярівській, 6-А.
Нарешті у 2016 році плануємо завершення капітального ремон­ту спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву № 6 по вул. Туполева, 22-Д. Це усім відо­мий стадіон «Піонер». Уже викона­но роботи по улаштуванню бігових доріжок з синтетичного покриття, де­монтовано старі трибуни, зроблено нові, проведено ремонт опалення, оздоблювальні роботи на трибунах. Капітально відремонтовані огорожі, ремонтуватимуться спортивні май­данчики, проведено ремонт сектору для метання ядра та молоту, викона­на зовнішня зливова каналізація.
 Реконструюємо інше улюблене місце відпочинку шевченківців — Павлівський сквер.
 Цього року буде проведено ка­пітальний ремонт музичних шкіл № 32 на вул. Пирогова, 2 та № 26 на вул. Пугачова, 6/29.
 Що стосується капітального ре­монту об'єктів житлового госпо­дарства, то Програмою економіч­ного та соціального розвитку міста Києва на 2016 рік передбачено капітальні видатки в сумі майже 21 млн грн., які заплановано спря­мувати на виконання робіт з капре­монту покрівель, фасадів, сходових клітин, електромереж, інженерних мереж, облаштування ігрових та спортивних майданчиків району тощо.
Усі відзначають, що стан доріг у районі покращується.
Тривають капітальні ремонти бульвару Тараса Шевченка, про­спекту Перемоги. Заплановано проведення капітального ремонту вулично-шляхової мережі по вул. Мельникова, вул. Саксаганського, вул. Стрілецькій. Буде відремонто­вано дорожнє покриття по вулицях Овруцькій, Костельній, Ісаакяна, Вільгельма Піка, Уссурійській, Пав- лівській та провулку Тараса Шев­ченка.
Приємно вражають зміни на території поблизу метро «Лук’янівська».
Під час своєї виборчої кампанії я обіцяв, що ми обов’язково наве­демо там лад, а свої обіцянки я звик виконувати. Думаю, не варто нага­дувати, в якому стані знаходилась територія як біля метро, так і через дорогу від нього. Ми оновили зу­пинку біля заводу «Артем», прибра­ли територію навпроти, біля виходу з метро. Ту саму, яку мешканці вже звикли бачити захаращеною і про­сто не вірили в те, що вона може змінитись. Зрештою, ми відновили там благоустрій. Згодом зробимо невеличку зелену зону там, де ще нещодавно був острів торгівлі різ­ного ступеню законності. Приєм­но, що зміни помічають мешканці, адже ми працюємо саме для них.
До речі,  про законність. Лікві­дувати незаконні торгові точки не так важко. А як повернути стадіон «Старт», який забудов­ник хотів поцупити у киян?
Вищий адміністративний суд України виніс ухвалу по стадіону «Старт», якою підтвердив рішення Київської міської ради про повер­нення землі стадіону громаді. Це далеко не кінець нашої боротьби, і розслаблятися ще зарано. Тепер справа буде розглядатись в Госпо­дарському суді міста Києва. Але громада свого доб’ється!
Кияни очікують на оновлений знаковий для столиці об’єкт — Київський велотрек.
Велотрек у киян теж хотіли вкра­сти. Але ми разом з громадою його відстояли. І повернули у власність міста. Переглядаючи фотографії з велотреку з моменту початку робіт, усвідомлюєш, яких титанічних зу­силь коштували неймовірно ве­ликій кількості людей на чолі з місь­ким головою зміни, які ми зараз спостерігаємо. Однак, до закінчен­ня робіт зітхнути з полегшенням ми не можемо, продовжуємо працю­вати і доведемо нашу справу до ло­гічного завершення. Вже зроблено дефектування поверхні та видален­ня проблемних ділянок. В будівлі встановлюються вікна. Йде об­лаштування каркасу покрівлі. Три­ває ремонт полотна.
Загалом роботи йдуть повним хо­дом. Місто не тільки врятує пам'ят­ку архітектури та історії — один із найстаріших в Європі велотреків,— а й отримає спортивний об’єкт, що відповідатиме сучасним вимогам до споруд такого класу. Більше того, територія навколо велотреку пере­твориться на справжній центр ве­лосипедної культури. Зазначу, що це лише невелика частина того, що ще потрібно зробити. Треба робити все, щоб у складних економічних умовах підвищити рівень комфорту для меш­канців району: відкриватимемо, зо­крема, і велотрек, і стадіон «Старт», і нові сходи на Пейзажній алеї.
Справді, відтоді, як у нашому районі почади створювати мурали, теж стає комфортніше.
Вони у нас не лише найкращі в Києві, а й відповідають кращим світовим зразкам стріт-арту. Напри­клад, одну із стін поруч з Київським велотреком прикрашатиме вело­сипедист — робота всесвітньо відо­мого художника Emmanuel Jarus. Талановитий київський художник АІех Maksiov нещодавно прикрасив своєю роботою, яку схвально оціни­ли місцеві мешканці, стіну будинку по вул. Франка, 12.
Крім зразків сучасного ми­стецтва, маємо не забувати, що в районі розташовані май­же 1,4 тис. пам’яток культури, архітектури та історії.
У цьому напрямку ми співпра­цюємо з громадськими органі­заціями. Спільно з ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» в рамках міського соціального проекту «Зробимо разом» відкрито віднов­лені контури фундаментів Деся­тинної церкви. Зараз спільними зусиллями планується благоустрій території навколо фундаментів, відновлення старих ліхтарів, гранітного паркану та сходів, що ведуть від фундаментів церкви на Володимирську й Андріївський узвіз.
Ми підтримуємо створення ме­моріального парку «Бабин Яр — До- рогожицький некрополь» на тери­торії Національного заповідника «Бабин Яр». Готуємо пропозиції та надаємо організаційну підтрим­ку громадським організаціям щодо встановлення пам’ятників, пам’ятних знаків на території рай­ону: наприклад, надані пропозиції щодо встановлення пам'ятника Івану Франку, пам’ятника добро­вольчим батальйонам і волонте­рам, які першими зупинили і дали відсіч російським загарбникам на сході України.
Зважаючи на велику кіль­кість пам’яток, ми прийняли рі­шення створити робочу групу із спеціалістів різних управлінь та відділів адміністрації, із залу­ченням громадських інституцій, по збереженню та охороні всіх об’єктів, що мають пам’ятко-охо­ронний статус.
Ми робимо все, аби наш район був сучасним і комфортним — од­ним словом, європейським, однак у жодному разі не втратив своєї ідентичності.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux