Олег Гаряга: "Ми робимо все, аби наш район був сучасним і комфортним"
Опубліковано 31 травня 2016 року о 15:25
Олеже Олександровичу, пішов другий рік як запроваджено проведення щомісячної оцінки діяльності районних в місті Києві державних адміністрацій за 20 показниками, такими як: освоєння капітальних вкладень, надання адміністративних послуг, споживчий ринок, житлово-комунальне господарство, благоустрій району, соціальний розвиток тощо. Весь минулий рік Шевченківська РДА тримала першість за більшістю показників. Як справи цього року?
Наш район продовжує займати лідируючі позиції серед районів Києва. З початку року нами було забезпечено своєчасну виплату в повному обсязі заробітної плати працівникам бюджетних установ району, сплачено кредиторську заборгованість за енергоносії, харчування та медикаменти. Будуємо, проводимо капітальні ремонти, купуємо обладнання по закладах соціально-культурної сфери та житлового господарства району.
Інфраструктура району, та й Києва в цілому, не прийшла у занепад за один день. Це — результат того, що багато років гроші у район, у місто не вкладалися.
Які найбільш важливі проекти Шевченківського району у 2016 році?
Наприклад, планується продовжити реставрацію Київської дитячої школи мистецтв № 2 ім. М. І. Вериківського з прибудовою до неї концертної зали по вул. Воровського, 2-А. Уже відреставровано фасад існуючої будівлі, зроблено нові залізобетонні перекриття усіх поверхів, проведено укріплення фундаменту будівлі, реконструйовано третій і четвертий поверхи та дах, прокладено інженерні мережі пожежного захисту, телефонізації, водо- та теплозабезпечення. Нині триває будівництво прибудови концертної зали на 300 місць.
Цього року продовжуватиметься будівництво каналізаційних мереж для приватних будинків на масиві Сирець.
Минулий рік у нашому районі відзначився розгортанням масштабних капітальних ремонтів по тих об’єктах, де їх не було десятиліттями. Які наступні?
Заплановано капітальний ремонт Консультативно-діагностичного центру по вул. Саксаганського, 100, капітальний ремонт Центрів первинної медико-санітарної допомоги: № 2 на вул. Білоруській, 11-Б; № 3 на вул. Ольжича, 16 та на вул. Ризькій, 1.
Крім того, буде проведено капітальний ремонт у дошкільних закладах освіти: № 431 на вул. Шамрила, 4-А; № 130 на вул. Білоруській, 15-А; № 2 на вул. М. Кравченка, 20. А також капітальний ремонт загальноосвітніх шкіл: № 1 по пров. Делегатському, 1/28; № 61 по вул. Мельникова, 39; № 101 по вул. Коперника, 8; № 138 по вул. Артема, 27; № 139 у пров. Татарському, 1; спеціалізований навчально-виховний комплекс «Пізнайко» по вул. Дегтярівській, 6-А.
Нарешті у 2016 році плануємо завершення капітального ремонту спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву № 6 по вул. Туполева, 22-Д. Це усім відомий стадіон «Піонер». Уже виконано роботи по улаштуванню бігових доріжок з синтетичного покриття, демонтовано старі трибуни, зроблено нові, проведено ремонт опалення, оздоблювальні роботи на трибунах. Капітально відремонтовані огорожі, ремонтуватимуться спортивні майданчики, проведено ремонт сектору для метання ядра та молоту, виконана зовнішня зливова каналізація.
Реконструюємо інше улюблене місце відпочинку шевченківців — Павлівський сквер.
Цього року буде проведено капітальний ремонт музичних шкіл № 32 на вул. Пирогова, 2 та № 26 на вул. Пугачова, 6/29.
Що стосується капітального ремонту об'єктів житлового господарства, то Програмою економічного та соціального розвитку міста Києва на 2016 рік передбачено капітальні видатки в сумі майже 21 млн грн., які заплановано спрямувати на виконання робіт з капремонту покрівель, фасадів, сходових клітин, електромереж, інженерних мереж, облаштування ігрових та спортивних майданчиків району тощо.
Усі відзначають, що стан доріг у районі покращується.
Тривають капітальні ремонти бульвару Тараса Шевченка, проспекту Перемоги. Заплановано проведення капітального ремонту вулично-шляхової мережі по вул. Мельникова, вул. Саксаганського, вул. Стрілецькій. Буде відремонтовано дорожнє покриття по вулицях Овруцькій, Костельній, Ісаакяна, Вільгельма Піка, Уссурійській, Пав- лівській та провулку Тараса Шевченка.
Приємно вражають зміни на території поблизу метро «Лук’янівська».
Під час своєї виборчої кампанії я обіцяв, що ми обов’язково наведемо там лад, а свої обіцянки я звик виконувати. Думаю, не варто нагадувати, в якому стані знаходилась територія як біля метро, так і через дорогу від нього. Ми оновили зупинку біля заводу «Артем», прибрали територію навпроти, біля виходу з метро. Ту саму, яку мешканці вже звикли бачити захаращеною і просто не вірили в те, що вона може змінитись. Зрештою, ми відновили там благоустрій. Згодом зробимо невеличку зелену зону там, де ще нещодавно був острів торгівлі різного ступеню законності. Приємно, що зміни помічають мешканці, адже ми працюємо саме для них.
До речі, про законність. Ліквідувати незаконні торгові точки не так важко. А як повернути стадіон «Старт», який забудовник хотів поцупити у киян?
Вищий адміністративний суд України виніс ухвалу по стадіону «Старт», якою підтвердив рішення Київської міської ради про повернення землі стадіону громаді. Це далеко не кінець нашої боротьби, і розслаблятися ще зарано. Тепер справа буде розглядатись в Господарському суді міста Києва. Але громада свого доб’ється!
Кияни очікують на оновлений знаковий для столиці об’єкт — Київський велотрек.
Велотрек у киян теж хотіли вкрасти. Але ми разом з громадою його відстояли. І повернули у власність міста. Переглядаючи фотографії з велотреку з моменту початку робіт, усвідомлюєш, яких титанічних зусиль коштували неймовірно великій кількості людей на чолі з міським головою зміни, які ми зараз спостерігаємо. Однак, до закінчення робіт зітхнути з полегшенням ми не можемо, продовжуємо працювати і доведемо нашу справу до логічного завершення. Вже зроблено дефектування поверхні та видалення проблемних ділянок. В будівлі встановлюються вікна. Йде облаштування каркасу покрівлі. Триває ремонт полотна.
Загалом роботи йдуть повним ходом. Місто не тільки врятує пам'ятку архітектури та історії — один із найстаріших в Європі велотреків,— а й отримає спортивний об’єкт, що відповідатиме сучасним вимогам до споруд такого класу. Більше того, територія навколо велотреку перетвориться на справжній центр велосипедної культури. Зазначу, що це лише невелика частина того, що ще потрібно зробити. Треба робити все, щоб у складних економічних умовах підвищити рівень комфорту для мешканців району: відкриватимемо, зокрема, і велотрек, і стадіон «Старт», і нові сходи на Пейзажній алеї.
Справді, відтоді, як у нашому районі почади створювати мурали, теж стає комфортніше.
Вони у нас не лише найкращі в Києві, а й відповідають кращим світовим зразкам стріт-арту. Наприклад, одну із стін поруч з Київським велотреком прикрашатиме велосипедист — робота всесвітньо відомого художника Emmanuel Jarus. Талановитий київський художник АІех Maksiov нещодавно прикрасив своєю роботою, яку схвально оцінили місцеві мешканці, стіну будинку по вул. Франка, 12.
Крім зразків сучасного мистецтва, маємо не забувати, що в районі розташовані майже 1,4 тис. пам’яток культури, архітектури та історії.
У цьому напрямку ми співпрацюємо з громадськими організаціями. Спільно з ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» в рамках міського соціального проекту «Зробимо разом» відкрито відновлені контури фундаментів Десятинної церкви. Зараз спільними зусиллями планується благоустрій території навколо фундаментів, відновлення старих ліхтарів, гранітного паркану та сходів, що ведуть від фундаментів церкви на Володимирську й Андріївський узвіз.
Ми підтримуємо створення меморіального парку «Бабин Яр — До- рогожицький некрополь» на території Національного заповідника «Бабин Яр». Готуємо пропозиції та надаємо організаційну підтримку громадським організаціям щодо встановлення пам’ятників, пам’ятних знаків на території району: наприклад, надані пропозиції щодо встановлення пам'ятника Івану Франку, пам’ятника добровольчим батальйонам і волонтерам, які першими зупинили і дали відсіч російським загарбникам на сході України.
Зважаючи на велику кількість пам’яток, ми прийняли рішення створити робочу групу із спеціалістів різних управлінь та відділів адміністрації, із залученням громадських інституцій, по збереженню та охороні всіх об’єктів, що мають пам’ятко-охоронний статус.
Ми робимо все, аби наш район був сучасним і комфортним — одним словом, європейським, однак у жодному разі не втратив своєї ідентичності.