Дитяча бібліотека в форматі БібліоHUB
Опубліковано 24 жовтня 2016 року о 11:25
У п'ятницю офіційно відкрився оновлений простір Центральної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка для дітей міста Києва. Цьогоріч за рахунок бюджетних коштів здійснено ремонт бібліотеки, яка перетворилася на сучасний культурний центр.
Було здійснено повну перебудову другого поверху, усюди відкрили вікна, які були заставлені меблями, завішані жалюзями і шторами. Придбали необхідну частину нових меблів. Почали в червні 2016 року і за 2,5 місяці фактично зробили основні ремонтні роботи. Меблі коштували 120 тисяч гривень, 130 тисяч - сучасне освітлення і 180 тисяч - косметичний ремонт інтер’єру. Досить багато коштів пішло на облаштування зовнішнього вигляду – фасаду з вивіскою (біля 100 тисяч) і веранди (60 тисяч). Робиться ще й утеплення будівлі, оскільки через великі вікна в бібліотеці досить прохолодно.
На відкриття бібліотеки завітав й очільник Шевченківського району Олег Гаряга. В своєму привітальному слові він сказав: «Як відомо, ще з давніх-давен людина почала збирати книги. Історично так склалось, що всі правителі вважали своїм обов’язком мати бібліотеки. Відкриття оновленого простору бібліотеки є вкрай знаковою подією як для Шевченківського району так і для міста в цілому. Невеликою частиною бібліотек України є книгозбірні нашого району, в яких працюють самовіддані люди. Всі вона вважають свою професію не просто роботою, а своєю місією на землі, покликанням своєї душі. Це люди, які допомагають творити свято, цим дихають і живуть. Дуже приємно бачити на власні очі рішучі якісні зміни, сподіваюсь, для дітей та їх батьків вони будуть не тільки приємними, а й корисними!»
В вестибюлі гостей вітає серія полотен художниці і мистецтвознавиці Ольги Адам «Зустрічі після життя», на яких зображені знакові постаті різних епох, країн, світоглядів, переконань: Чарлі Чаплін, Сергій Параджанов та інші.
Праворуч від входу – відділи обслуговування для дітей середнього та старшого шкільного віку, дорослих. Майже на всю стіну – величезний стелаж, поруч – новенькі книжкові шафи з різною літературою та періодичними виданнями. Тут працює вай-фай, є комп’ютери, облаштовані місця для проведення майстер-класів і навіть куточок для відпочинку з м’якими кріслами.
Ліворуч – відділ книжок для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку. Він набагато яскравіший – з кольоровими диванчиками, куточком з іграшками. А прикрашає цю залу мурал з зображенням казкових героїв.
На другому поверсі знаходиться тематичний відділ мистецтва. А також простір для презентації книжок і зустрічей з авторами, з проектором і стільцями.
Також в планах бібліотеки – завершити ремонт на веранді, де встановлять велопарковку, а в теплу погоду проводитимуть виставки книжок і майстер-класи на відкритому повітрі.