Головна  →  Новини  →  30 листопада -0001

Відновлюємо бойові спроможності вітчизняного флоту: до кінця року до складу ВМС увійдуть ще три катери типу «Island», – Андрій Таран

До кінця поточного року у складі Військово-Морських Сил ЗС України буде сформовано дивізіон з 5 швидкохідних патрульних катерів типу «Island», які передані нашій державі в рамках двостороннього співробітництва між США та Україною. Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Таран.

За його словами до вже прийнятих до бойового складу ВМС України катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ» впродовж 2021 року доєднаються ще 3 катери проекту «Айленд».

«Відновлюючи бойові спроможності вітчизняного флоту, ми переоснащуємо його озброєнням, яке б було сумісне із зразками держав-членів НАТО. Тому усі три катери типу «Island» надійдуть до України зі встановленими на борту корабельними системами виробництва США та бойовими модулями», — підкреслив Андрій Таран.

Наразі, зазначив очільник українського оборонного відомства, на катерах, які носитимуть назви «Суми» та «Фастів» в американському місті Балтимор повністю завершено відновлення технічного стану. Зараз проводиться налагодження механізмів і систем та розпочато роботу щодо встановлення озброєння на кожному із них. Ці два катери планується відправити до України протягом третього кварталу поточного року. Також відповідні технічні роботи проводяться і на п’ятому патрульному катері Р194. Він, оснащений зброєю, обладнанням та технічними засобами, буде доставлений до Одеси наприкінці 2021 року.

Як повідомляло раніше Міністерство оборони України катери Військово-Морських Сил ЗС України типу «Island» проходять завершальний процес технічного відновлення. У Чесапікській затоці (штат Меріленд) відбувся плановий контрольний вихід у море одного із патрульних катерів. В рамках випробувань було перевірено роботу сучасного навігаційного обладнання. Катер підтвердив свої морехідні якості та технічні характеристики.

За інформацією: https://www.kmu.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку