Головна  →  Новини  →  4 березня 2020

До уваги керівників підприємств ринкової та торгової мереж, розташованих на території Шевченківського району!

До уваги керівників підприємств ринкової та торгової мереж, розташованих на території Шевченківського району!

Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація рекомендує звернути увагу та посилити контроль стосовно попередження та припинення правопорушень, пов’язаних з незаконною реалізацією первоцвітів, в тому числі розмістити в Куточках споживача інформацію про збереження ранньоквітучих та занесених до Червоної книги України рослин.

Довідково:

Згідно з чинним законодавством, здійснюючи збирання та торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України».

За порушення законодавства в сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу, занесених до Червоної книги України тягне за собою відповідальність. Зокрема, порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 1700 грн). Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3655 грн) з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку