Головна  →  Захист прав споживачів  →  28 лютого 2020

За якою адресою і в які терміни реєструються потужності?

Потужності реєструються у територіальних органах Держпродспоживслужби за місцем їх фактичної адреси. У п. 4 Заяви зазначається адреса потужності оператору ринку (поштовий індекс, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку). До цієї інформації додається місце проживання оператора ринку (ч. 3 ст. 25 Закону № 771). А транспортні засоби, як зазначено вище - за місцезнаходженням оператора ринку.

Державна реєстрація потужності здійснюється протягом 10 робочих днів після отримання заяви оператора ринку про таку реєстрацію. Про державну реєстрацію потужності та її особистий реєстраційний номер територіальний орган Держпродспоживслужби повідомляє оператора ринку протягом 3 робочих днів після прийняття рішення про державну реєстрацію (п. 6 ст.25 Закону № 771).

Рішення про державну реєстрацію потужності містить таку інформацію (п. 3.5 Порядку № 39):

  • найменування або прізвище, ім'я та по батькові оператора ринку (ПІБ керівника; фізичної особи);
  • особистий реєстраційний номер потужності;
  • адреса потужності;
  • вид діяльності, що планується здійснювати з використанням потужності;
  • дата прийняття територіальним органом компетентного органу рішення про державну реєстрацію потужності.

Територіальний орган Держпродспоживслужби присвоює потужності особистий реєстраційний номер.

Оператор ринку має право розпочати експлуатацію потужності за принципом мовчазної згоди, якщо протягом 15 робочих днів після подання ним Заяви територіальний орган Держпродспоживслужби не прийняв рішення про відмову у державній реєстрації потужності або не надав копії такого рішення оператору ринку (п. 7 ст. 25 Закону № 771).

Якщо у оператора ринку відбулись зміни у діяльності, він зобов’язаний протягом 10 робочих днів повідомляти про це територіальний орган Держпродспоживслужби. Цей факт зумовлює необхідність внесення змін до відомостей державного реєстру потужностей операторів ринку, а також про припинення використання потужності.

Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону № 771 заяву для реєстрації потужностей потрібно подавати не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи такої потужності.

При поданні заяви заходи державного (нагляду) контролю не здійснюються. У подальшому оператор ринку може бути включений в річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) відповідно до вимог законодавства.

Реєстрація потужностей здійснюється безкоштовно.

Підставою для відмови у державній реєстрації потужності є невідповідність заяви встановленій формі, надання в ній неповної інформації або наявність раніше прийнятого рішення про державну реєстрацію цієї потужності. Відмова у державній реєстрації потужностей з інших підстав не дозволяється. У рішенні про відмову в державній реєстрації потужності обов’язково зазначаються підстава для відмови та фактичні обставини, що підтверджують наявність такої підстави.

Перейти до спискуВерсiя для друку