Головна  →  Адміністрація  →  Структура  →  Забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації
Нормативні документи:


З 1 січня 2009 року відповідно до Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 12.11.2008р. №1015 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 09.10.2006р. №1404 та від 29.11.2006р. № 1652" і формування відповідного державного замовлення.

В новому Порядку є суттєві зміни від попереднього. Основним є те, що раніше за забезпеченням засобами реабілітації, в тому числі і засобами пересування, могли звертатися всі пенсіонери при наявності необхідної медичної довідки, незалежно від того, чи встановлена їм група інвалідності. Новий Порядок передбачає видачу цих засобів лише громадянам, які мають групу інвалідності, дітям-інвалідам, та дітям до 18 років за наявності медичного висновку та довідки ЛКК про необхідність забезпечення конкретним засобам реабілітації чи пересування.
Інваліди забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації за рахунок коштів державного бюджету.

На 2012 рік середня вартість путівки для нарахування та виплати компенсації, визначена Наказом Міністерства соціальної політики України, від 22.02.2012 р. №97  складала 320 грн.

Для взяття на облік інваліду необхідно подати до районного управління праці та соціального захисту населення такі документи:

 1. Заява;
 2. Копія висновку МСЕК про встановлення інвалідності для інвалідів (для дітей-інвалідів та дітей до 18 років - висновок ЛКК);
 3. Індивідуальна програма реабілітації (для інваліда та дитини-інваліда) або висновок ЛКК щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (для інших осіб);
 4. Довіреність на отримання технічних  засобів реабілітації завірену начальником житлово- експлуатаційної контори (ЖЕКу);
 5. Копії:
 • посвідчення, яке підтверджує статус особи, що має право на пільги відповідно до законодавства;
 • паспорта (1, 2, 11 стор.);
 • ідентифікаційного коду;

Якщо звертається законний представник інваліда чи іншої особи, разом з документами інваліда він має надати особистий паспорт та документ, що засвідчує його повноваження, як законного представника.
Порядком передбачено, що інвалід, який отримав в управлінні праці та соціального захисту населення засіб реабілітації, але в подальшому він йому став не потрібний, або в разі смерті інваліда, інвалід або його родичі повинні обов'язково повернути цей засіб в управління праці та соціального захисту населення у разі, якщо термін експлуатації цього засобу ще не скінчився.
Терміни експлуатації технічних засобів реабілітації:

 • палиця - 2 роки;
 • милиці - 3 роки;
 • коляска - 4 роки.

Після закінчення терміну експлуатації засобу реабілітації громадянину необхідно звернутися до управління для одержання нового засобу реабілітації.

Версiя для друку