Головна  →  Шукаємо патронатних вихователів
Подаруй дитині сім`ю!

Життя кожної людини неповторне. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться пережити складні обставини долі, але є і такі долі, коли не має змоги щось змінити самому. Саме дитячі долі в руках дорослих, і тому важко переживати за дітей, чиє життя понівечено та з самого початку зруйновано. Відсутність батьківського тепла, маминої колиски на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – все це є життя дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, в літку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх  ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забитий сінець чи успіх у спортивних змаганнях. Саме тому, наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт. Це прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ).

Метою утворення прийомної сім'ї/ДБСТ є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім'ї на виховання та спільне проживання.

Дитячий будинок сімейного типу – це сім'я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи (батьки-вихователі), які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомна сім'я – це сім’я, або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей для виховання і спільного проживання.

Прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї/ДБСТ до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації - до його закінчення.

У разі утворення прийомної сім'ї прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов. При створенні ДБСТ держава надає сім’ї матеріальну та соціальну підтримку.  Однією з умов створення ДБСТ є надання родині житлової площі, що дає змогу забезпечити гармонійний розвиток дітей, гарантує кожному вихованцю, а також рідним дітям батьків-вихователів нормальні умови життя.

За прийомними дітьми зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками/батьками-вихователями, в обов'язковому порядку мають пройти навчання.

Кандидати у прийомні батьки/батьки-вихователі подають до Шевченківського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  такі документи:

- заява про взяття на облік, як потенційного кандидата у прийомні батьки/батьки-вихователі; копії паспортів кандидатів у прийомні батьки/батьки-вихователі;

- довідка про склад сім'ї;

- копія свідоцтва про шлюб;

- довідка про стан здоров'я кандидатів у прийомні батьки/батьки-вихователі та членів сім'ї, які проживають разом з ними;

- довідка про доходи;

- довідку про відсутність судимостей;

- характеристику з місця роботи;

- довідка про наявність власного або орендованого житла;

- заява із зазначенням інформації про наявність або відсутність кредитних зобов'язань;

- довідка про наявність/відсутність виконавчого провадження стосовно боргових зобов'язань;

- письмова згода всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення прийомної сім'ї/ДБСТ, засвідчена нотаріально.

Прийомній сім'ї/ДБСТ щомісяця виділяються кошти на харчування прийомних дітей, придбання для них одягу, взуття, м'якого інвентарю, лікарських засобів, предметів особистої гігієни, іграшок, книжок тощо відповідно до норм, визначених законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Державна соціальна допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2008 року № 26 «Про продовження строку дії постанови   Кабінету Міністрів України  від 31 січня 2007 р. № 81 Про затвердження Порядку призначення і виплати  державної соціальної допомоги на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною»розмір державної соціальної допомоги на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування становитьдва з половиною прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

Максимальний розмір допомоги з 1 січня 2024 року.

На дітей віком до 6-ти років: 6407,50грн.

На дітей віком від 6 до 18 років: 7990 грн.

На осіб віком від 18 до 23 років: 7570грн.

Максимальний розмір допомоги з 1 січня 2024 року на дітей з інвалідністю.

На дітей віком до 6-ти років: 8970,50грн.

На дітей віком від 6 до 18 років: 11186грн.

На осіб віком від 18 до 23 років: 10598грн.

     У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державні допомоги, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на момент влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім’ю.

Розмір грошового забезпечення становить прожитковий мінімум на дієздатну особу та виплачується на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги.

Максимальний розмір виплат батькам-вихователям та прийомним батькам з січня 2024 року становитиме 3028 грн на 1 дитину.

Сумарний обсяг грошового забезпечення не повинен перевищувати п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи і розподіляється між батьками-вихователями рівними частинами за їх згодою.

Розмір грошового забезпечення одному з прийомних батьків не повинен перевищувати півтора прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Контроль за належним використанням бюджетних коштів прийомною сім'єю здійснюється в порядку, встановленому законодавством.

Обов’язковим є соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, в ході якого соціальний працівник допомагає прийомній дитині та прийомним батькам вирішувати питання адаптації, подолання психологічних труднощів.

Більшість людей переживає за долі дітей, а особливо за долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, тому, якщо ви не байдужі, та маєте бажання взяти на виховання дитину, звертайтеся до Шевченківського районного в місті Києві центру соціальних служб, що знаходиться за адресою:

вул. Коперника, 10,

Тел/факс: 489-55-55.

Режим роботи: .

пн.-чт: 8.00-17.00 (обідня перерва: 12.00-12.45)

пт.: 8.00-15.45(обідня перерва: 12.00-12.45) 

Чекаємо на Вас!

 

Шукаємо патронатних вихователів!

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

Якщо Ви – подружжя з досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі в Шевченківському районі міста Києва, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.

Може здатися, що є вже багато форм влаштування дітей сиріт: усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу. Але хочеться підкреслити, що перевага сімейного патронату в тому, що він спрямований на захист дітей, які ще статусу сироти чи дитини позбавленої батьківського піклування не мають. Тобто тут працюють на випередження, щоб дитина такий статус і не отримала ніколи. Ще перевага цього проекту у тому, що він мобільний: протягом доби можна влаштувати дитину в сім’ю.

Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.  Чому ця послуга потрібна саме сьогодні? Оскільки вітчизняна система захисту дитини та соціальна робота з сім’ями з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини (далі – СЖО), побудована таким чином, що в більшості випадків дитина отримує допомогу та захист від уповноважених органів лише тоді, коли вже зазнала недогляду, жорстокого поводження, або потерпає від різних форм насилля, існувала нагальна потреба щодо запровадження дієвого механізму термінового реагування та захисту дитини від недогляду та жорстокого поводження в сім’ї та впливу на батьків ще на ранніх етапах сімейної кризи. Адже відомо, що найкращий спосіб захистити дитину – це зберегти її рідну сім’ю. А відсутність в державі дієвих механізмів соціальної підтримки вразливих сімей з дітьми на ранніх етапах сімейної кризи призводить до деградації батьківсько-дитячих відносин, влаштування дітей з таких сімей на виховання до інтернатних закладів, збільшення кількості випадків позбавлення батьків прав. Враховуючи це послуга сімейного патронату вперше запроваджена Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році.

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування.

Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві  (див. Положення про прийомні сім'ї).

 

Цілі патронатних вихователів

  • створення безпечного середовища для дитини;
  • попередження потрапляння дитини до інтернатних закладів;
  • задоволення базових потреб дитини в сімейних умовах;
  • забезпечення прав дитини;
  • виховання та розвиток дитини.

 

Завдання патронатних вихователів

  • забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
  • участь в створенні й реалізації індивідуального плану роботи з дитиною; 
  • соціально-педагогічна підтримка дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах;
  • забезпечення належних умов для проживання, харчування, навчання, фізичного та духовного розвитку;
  • сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
  • сприяння оздоровленню дитини;
  • створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;
  • формування прив’язаностей дитини і її батьків;
  • підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Патронатний вихователь – мама отримує заробітну плату, батько отримує винагороду за надані послуги. Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується патронатному вихователю у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.

Якщо ви не байдужі, та маєте бажання стати патронатними вихователями, звертайтеся до Шевченківського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходиться за адресою:

вул. Коперника, 10»,

Тел/факс: 489-55-55.

Режим роботи: .

пн.-чт: 9.00-18.00 (обідня перерва: 13.00-13.45)

пт.: 9.00-16.45(обідня перерва: 13.00-13.45)

Чекаємо на Вас!

Версiя для друку