Головна  →  Адміністрація  →  Підприємцям  →  Розвиток підприємництва1

08.07.2020

 

Реєстрація на вебінар з практичної риторики

Авторський курс з практичної риторики від Віталія Воронюка, викладача школи громадських та політичних лідерів при фонді «Україна - ЮНЕСКО» і школи акторської майстерності «РемаркаФільм».

Заняття відбудеться в онлайн режимі 21 липня 2020 р. о 19-00 тривалість заняття 1 година.

Сьогодні проблеми вербальної комунікації, зокрема мистецтва мовлення, досліджує низка дисциплін, центральною із них вважають риторику (зокрема ораторське мистецтво).      

Риторика - фундаментальна теорія й мистецтво мовлення. Ще один важливий аспект риторики - мистецтво думати. Теорія досліджує закони й правила побудови промов усіх типів, а мистецтво розуміють як певні уміння, навички володіти думками й словами у різних комунікативних ситуаціях. Один із класиків риторики зауважив, що “граматика займається тільки словами, риторика - думками”.

Дане інтенсивне онлайн навчання може слугувати для Вас поштовхом створення нового, успішного бізнесу та розвитку вже існуючого.

Ви станете впевненішою людиною, ще кращим перемовником,  ефективнішим керівником, успішнішим продавцем і гарним оратором.
       КОМУ БУДЕ ЦІКАВЕ заняття з практичної риторики ?

 • Ø Власникам і керівникам бізнесу;
 • Ø Юристам, адвокатам;
 • Ø Менеджерам з продажу та рекламним агентам.

Здійснити реєстрацію Вам необхідно за посиланням – https://docs.google.com/forms/d/1f_xoxOQ2f534qkKTm-sNUDfLrjA0AWBarWf4_e2F2LQ/viewform?edit_requested=true

 


 

10.06.2020

До уваги теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних та теплосервісних організацій!

Інформаційний лист для теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних та теплосервісних організацій

 

До уваги підприємств, установ та організацій - споживачів теплової енергії (у т. ч. лікувальних, дошкільних, навчальних та інших закладів соціального призначення)!

Інформаційний лист для підприємств, установ та організацій - споживачів теплової енергії (у т. ч. лікувальних, дошкільних, навчальних та інших закладів соціального призначення).


28.05.2020

Сорсингова платформа ДУ«Офіс з просування експорту»

З метою підтримки та просування експорту товарів, робіт та послуг українських виробників, а саме надання сприяння у встановленні ділових зв’язків українських виробників та постачальників послуг із потенційними партнерами закордоном Державна установа «Офіс з
просування експорту» запустила спеціалізовану онлайн-платформу.
Сорсингова платформа – це онлайн-каталог українських експортерів, що
дозволяє іноземним компаніям легко знайти свого бізнес-партнера серед
зареєстрованих українських компаній та встановити прямий контакт. Щодня
каталог поповнюється новими українськими експортерами. Для іноземного
імпортера це своєрідний фільтр надійності, адже на платформу потрапляють лише верифіковані компанії.

Зареєструватися на сорсинговій платформі можна через особистий кабінет на сайті ДУ, обравши послугу «Сорсинг» та заповнивши необхідну інформацію англійською мовою про компанію та продукт
(https://epo.org.ua/epo_profile/sourcing_service_page/).
Послуга надається тільки українським компаніям-виробникам, які
відповідають наступним критеріям:

1. Належність підприємства до суб’єктів малого, середнього або великого підприємництва згідно з частиною 3 статті 55 Господарського кодексу України.
2. Операційна діяльність протягом мінімум 2-х років.

3. Наявність особи, що відповідає за зовнішньоекономічну діяльність із
добрим володінням англійської мови.

4. Наявність сертифікації виробництва та/або продукції/послуг.

5. Наявність веб-сторінки/детального сайту-візитки англійською мовою.

З вимогами до заявки на реєстрацію можна ознайомитися за посиланням:
https://epo.org.ua/instruktsiya-po-korystuvannyu-osobystym-kabinetom/#sourcing.

Ознайомитися із структурою та наповненням сорсингової платформи можна за посиланням: https://epo.org.ua/en/ukranian-suppliers/.

Для отримання додаткової інформації та допомоги українські компанії можуть звернутись до фахівця ДУ Валентини Ляшенко, написавши лист з детальним описом запиту на електронну адресу: vliashenko@epo.org.ua.


 

 04.05.2020

Програма фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві

З метою зменшення негативного впливу на малий та середній бізнес на період карантину на території місті Києва, міська влада відновлює співпрацю з Фондом розвитку підприємництва (колишнім Німецько-українським фондом).

Завдяки чому підприємці міста Києва зможуть отримувати фінансування на реалізацію своїх інвестиційних проектів на досить доступних умовах на рівні 11 % річних.

В свою чергу Київською міською владою на фінансово-кредитну підтримку в міському бюджеті у 2020 році передбачено 7 млн грн.

За рахунок цих коштів для київських підприємців компенсуватиметься 50% номінальної відсоткової ставки, що встановлюється кредитним договором.

Тож, завдяки такій співпраці для кінцевого позичальника відсоткова ставка становитиме 5,5 %.

Ще одною перевагою взаємодії з Фондом розвитку підприємництва є мінімізація ризиків, пов’язаних з нестабільністю банківської системи. Фонд забезпечує відбір та моніторинг банків-партнерів, які спеціалізуються на обслуговуванні малих та середніх підприємств, мають надійний та стабільний фінансовий стан.

На сьогодні банками-партнерами Фонду розвитку підприємництва є:

- АТ «ПроКредит Банк»;

- АБ «Укргазбанк»;

- АТ «Ощадбанк»;

- АТ «КредитВест Банк»;

- АТ «Кредобанк»,

- АТ «Мегабанк».

Ми розробили ефективний механізм, який є максимально прозорим, унеможливлюватиме корупційні ризики, а процедура отримання фінансово- кредитної підтримки простою та займати у підприємців мінімум часу.

Рішенням Київської міської ради від 21.09.2017 № 46/3053 (у редакції рішення Київської міської ради від 12.11.2019 № 60/7633) схвалено Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві.

Позичальниками можуть бути суб’єкти господарювання - резиденти України, що зареєстровані в місті Києві, виробничі потужності яких розміщені повністю або частково на території міста Києва або Київської області та які підпадають під визначення суб’єктів малого або середнього підприємництва згідно з положеннями Господарського кодексу України, зокрема:

Суб’єкти малого підприємництва - середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро

Суб’єкти середнього підприємства - середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) становить від 50 до 250 осіб та річний дохід становить суму від 10 до 50 мільйонів євро.

Сума кредиту не може перевищувати суму в національній валюті, еквівалентну 600 000 євро.

Максимальний строк надання фінансово-кредитної підтримки не може перевищувати 6 років.

Суб’єкти господарювання повинні розуміти, що надання фінансово - кредитної підтримки здійснюватиметься за чітко визначеними критеріями кредитного проекту.

Критерій 1. Реєстрація та розміщення виробничих потужностей.

Позичальник зареєстрований в місті Києві, виробничі потужності повністю або частково розміщені на території міста Києва або Київської області.

Критерій 2. Вид діяльності згідно з КВЕД 2010.

Всі види діяльності (переробна промисловість, торгівля, готельно- ресторанний бізнес, будівництво, телекомунікації, тощо), окрім: виробництва алкоголю, тютюнових виробів, вибухових речовин, зброї, фінансової та страхової діяльності, програмування, азартних ігор, тощо.

Критерій 3. Цільове призначення кредитів, у рамках напрямів основної діяльності позичальника відповідно до КВЕД 2010.

 • Придбання устаткування, обладнання та інших основних засобів виробничого призначення.
 • Модернізація технологічного процесу виробництва або основних засобів (машин, обладнання тощо) для розширення діючого або створення нового виробництва, зниження собівартості;
 • Придбання, будівництво або реконструкцію приміщень, необхідних для розширення діючого або створення нового виробництва.
 • Впровадження енергозберігаючих проектів та проектів, спрямованих на зменшення енергозатрат.
 • Впровадження «зелених технологій» виробництва.
 • Поповнення обігових коштів (кредит тільки за кошти банків-партнерів).

Критерій 4. Власний внесок позичальника.

Позичальник зобов’язаний профінансувати не менше 20 % вартості об’єкту кредитування.

Процедуру отримання фінансово-кредитної підтримки максимально спрощено. Для її отримання підприємець:

 1. Вивчає критерії, визначені рішенням Київської міської ради від 21.09.2017 № 46/3053 «Про затвердження Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві» (у редакції рішення Київської міської ради від 12.11.2019 № 60/7633).
 2. Подає до банку-партнера свій кредитний проект.
 3. У разі відповідності вимогам банку щодо кредитування та визначеним критеріям отримує фінансово-кредитну підтримку від міської влади.

Презентація Програми фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві


30.04.2020

 Проект «ВІДКРИТИЙ РИНОК» - соціальна онлайн платформа для підтримки невеликих сільгосппідприємств

15 квітня 2020 року стартував проект «Відкритий ринок» - соціальна онлайн платформа для підтримки невеликих сільгосппідприємств, покликаний допомогти їм знайти своїх покупців, які у свою чергу отримують можливість придбати якісні свіжі продукти. Ініціатори проекту - громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» у партнерстві з Асоціацією міст України.

«Відкритий ринок» - це майданчик, на якому можуть зустрітись без посередників виробники сільськогосподарської продукції та її споживачі. Він задуманий як відповідь на виклик епідемії COVID-19 та її наслідків. Багато селян сьогодні опинилися у складній ситуації, не маючи можливості реалізувати власновирощену продукцію на ринках та ярмарках України. Водночас, мешканці міст і селищ вимушені купувати фрукти, овочі, м'ясо, молоко та іншу продукцію виключно в магазинах та супермаркетах.

Проект “Відкритий ринок” не є комерційним, а виключно соціальним, тому не передбачає жодної системи оплати. Проект є всеукраїнським, у своїй області споживачі зможуть знайти продукцію після того, як в ній зареєструється перший виробник.

Платформа «Відкритий ринок» доступна за адресою: https://rynok.in.ua/.


16.04.2020

Інформаційна підтримка підприємницької діяльності в умовах карантину

З метою інформаційної підтримки та розвитку підприємницької діяльності малого та середнього бізнесу в умовах карантину, Державна установа "Офіс з просування експорту України" на електронній сторінці за адресою: https://epo.org.ua/covid19 щоденно розміщує актуальну інформацію про доступні інструменти для фінансування підприємницької діяльності та державні програми для забезпечення безперервної діяльності бізнесу, поради щодо коригування стратегій та бізнес-планів, можливості для розвитку підприємств та профілактичні заходи, направлені на протидію розповсюдження COVID-19.


09.04.2020

ВЕБІНАР «БІЗНЕС В УМОВАХ КАРАНТИНУ»

Команда TEFFI Law Firm з радістю запрошує Вас на вебінар «Антикризові заходи для бізнесу», який відбудеться 10 квітня 2020 року о 10.00.

КОМУ БУДЕ ЦІКАВИЙ ВЕБІНАР?

Юристам та очільникам юридичних відділів (in-house lawyers);

Керівникам і бухгалтерам;

Власникам бізнесу.

Реєстрація за посиланням –

https://docs.google.com/forms/d/1ex_42Kb4mANGPfsk4UcPdorfxDwfWz0kVRWbyztUlcQ/


18.03.2020

Які права у працівників під час карантину

Мінекономіки та Держпраці у зв'язку із затвердженням 11 березня 2020 Кабміном заходів, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та рішення Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «Про додаткові заходи запобігання поширенню нової коронавірусної інфекції (COVID 19)» Київської міською державною адміністрацією (протокол № 9) щодо забезпечення недопущення до роботи працівників підприємств та установ міста Києва з ознаками інфекційного захворювання, інформує про таке.

Ст. 46 КЗпП визначено, що відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі:

- появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння;

- відмови або ухилення від обов'язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;

- в інших випадках, передбачених законодавством.

Таким чином випадки відсторонення працівника від роботи чітко визначені законодавством.

Водночас, абзацом 2 ч. 1 ст. 14 Закону «Про охорону праці» визначено, що працівник зобов'язаний дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства. Ч. 2 даної статті визначено, що працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених в частині першій вимог.

З текстами документів зручно ознайомитися у модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.

З огляду на зазначене та з метою недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції, збереження життя, здоров'я та забезпечення безпеки працівників та оточуючих людей, у випадку виявлення у працівника первинних ознак захворювання, роботодавцям рекомендується негайно забезпечити направлення такого працівника для медичного огляду та встановлення відповідного діагнозу.

Важливо!

Відсутність працівника на роботі у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, хворобою, що підтверджується відповідними документами, не може бути підставою для звільнення чи відсторонення такого працівника. А надання працівником виданого у встановленому порядку листка непрацездатності є підставою для призначення та виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності відповідно до ст. 22 - 24, 30-34 Закона «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Роботодавцям рекломендовано максимально забезпечити використання дистанційної форми праці та (або) гнучкого режиму робочого часу (в т.ч. і для зменшення скупчення людей у “часи пік”), запроваджувати режим роботи на умовах, скороченого та неповного робочого часу з урахуванням вимог, визначених законодавством, а також максимально сприяти реалізації права працівників на отримання, за їх проханням, оплачуваних відпусток та відпусток без збереження заробітної плати, що надаються працівникам в обов'язковому порядку, та відпустки без збереження заробітної плати, якi надаються за угодою сторін у порядку, визначеному законодавством.

Поряд з цим, рекомендують забезпечити працівників антисептичними та дезінфікуючими засобами та проінформувати працівників про профілактичні заходи, розміщенні на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я України.

 


04.03.2020

До уваги керівників підприємств ринкової та торгової мереж, розташованих на території Шевченківського району!

Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація рекомендує звернути увагу та посилити контроль стосовно попередження та припинення правопорушень, пов’язаних з незаконною реалізацією первоцвітів, в тому числі розмістити в Куточках споживача інформацію про збереження ранньоквітучих та занесених до Червоної книги України рослин.

Довідково:

Згідно з чинним законодавством, здійснюючи збирання та торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України».

За порушення законодавства в сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу, занесених до Червоної книги України тягне за собою відповідальність. Зокрема, порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 1700 грн). Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3655 грн) з конфіскацією об’єктів рослинного світу.


 

28.02.2020

Подаємо до вашої уваги дайджест свіжих новин та аналітичних оглядів від ЛІГА : ЗАКОН

Коли Держпраці можна не пустити на перевірку

Контролюючі органи можуть здійснювати перевірки тільки у разі затвердження та оприлюднення у встановленому Законом порядку уніфікованих форм актів, що відповідають новій Методиці

Детальніше →

Держпраці вказала порядок і особливості оформлення працівника

Як правильно оформити працівника

Детальніше →

Роботодавців, що виплачують низькі зарплати, перевірить податкова

Аналіз рівня зарплати найманих осіб – одне з пріоритетних завдань у роботі податківців

Детальніше →

Чи можна укласти з працівником договір про надання послуг замість трудового

ВС висловився відносно відмінностей цивільно-правового і трудового договорів

Детальніше →

В очікуванні відкриття ринку землі

Які зміни відбуваються в законодавстві

Детальніше →

Верховний Суд роз’яснив умови самопредставництва юросіб

В законі, статуті, положенні чи трудовому договорі має бути чітко визначено право працівника діяти від імені юрособи

Детальніше →

Чи може ФОП–єдинник надавати послуги особам, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Роз'яснює Державна податкова служба у Львівській області

Детальніше →

Ефективна діджіталізація юридичного бізнесу: Нові прийоми = нові клієнти

Академія ЛІГА:ЗАКОН запрошує вас взяти участь у вебінарі про діджіталізацію юридичного бізнесу

Детальніше →

Кошти, які надходять на приватні картки, не оподатковуються - роз'яснення ДПС

Державна податкова служба: ніяких нових податків не вводиться

Детальніше →


18.02.2020

Проблеми правового регулювання в українському бізнесі 2020: ідеї для апгрейду і розвитку

20 лютого 2020 року відбудеться засідання Комітету сприяння малому і середньому бізнесу у Київській торгово-промисловій палаті.

На засіданні будуть обговорюватись такі теми:

- Нововведення в фіскальній політиці для суб'єктів МСБ

- Проєкт Закону про працю №2708 - основні новації та запропоновані зміни, основні "за" і "проти"

- Тренди маркетингу в українському бізнесі 2020. Ключові ідеї для апгрейду

Більш детальну програму заходу дивіться тут.

Участь в засіданні комітету безкоштовна.

Дата засідання: 20 лютого 2020 р., з 14.00 до 16.00

Місце: Київська торгово-промислова палата (вул. Б. Хмельницького, 55, 8 поверх, велика конференц-зала)

Щоб взяти участь у заході, зареєструйтесь за посиланням.

 


11.02.2020

Стартувала підготовка до Інвестиційного форуму міста Києва-2020

Інвестиційний форум міста Києва відбудеться у вересні – грудні поточного року. Проведення заходу покладене на Департамент економіки та інвестицій КМДА. Про це йдеться в розпорядженні КМДА № 238 від 5 лютого 2020 року.

Основна мета Форуму – продемонструвати значний інвестиційний потенціал міста Києва, перспективи його соціально-економічного розвитку та Київської агломерації. У рамках заходу відбудеться обмін досвідом щодо агломераційних процесів та збалансованого розвитку територій, можливостей інституційного співробітництва, заохочення та шляхів підтримки ініціатив бізнес-спільноти.

Програмою передбачені виступи з історіями успіху щодо функціонування іноземних міських агломерацій, панельні дискусії з розвитку територій із залученням провідних міжнародних експертів, представників бізнес-кіл та міжнародних фінансових фондів та організацій, а також консультаційні сесії з інвесторами.

До участі в заході запрошуються міжнародні та вітчизняні інвестори, ключові ТОП-менеджери, представники міжнародних фінансових організацій, венчурних компаній, фондів, представники іноземних муніципалітетів, центральних органів влади, місцевого самоврядування, українські та зарубіжні експерти та преса.

Як зазначають організатори, цього року в інвестиційному фокусі Форуму будуть транспортна та супутня інфраструктура, соціальні послуги (інформаційні технології, освіта, охорона здоров’я, адміністративні послуги), «зелені» технології (екологія, управління ЖКГ, відходами) та креативні індустрії.

Для презентації міських інвестиційних проєктів у термін до 31 липня Департамент економіки та інвестицій КМДА збирає інформацію про інвестиційні проєкти за напрямами реалізації стратегічних ініціатив, визначених у Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року.

Інвестиційний форум міста Києва, що відбувся у вересні 2019 року в Мистецькому Арсеналі, об’єднав близько тисячі експертів навколо ідеї створення прогресивної агломерації «Великий Київ» (Greater Kyiv). У заході взяли участь дипломати, представники бізнес-кіл і громад, іноземних муніципалітетів, органів місцевого самоврядування та інвесторів, серед яких – щонайменше 120 представників інших країн. Форум також відвідали мер Кракова Яцек Майхровський та віце-мер Будапешта Габор Багді. Відкрив Інвестиційний форум міста Києва міський голова Віталій Кличко.

джерело: https://kyivcity.gov.ua/news


07.02.2020

Як створити прибутковий бізнес у Китаї

Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Київ, оснований на базі Київської торгово-промислової палати, запрошує власників, керівників малого та середнього бізнесу (МСБ) всіх галузей економіки на конференцію «Як створити прибутковий бізнес у Китаї: умови, кроки та перспективи розвитку на шляху Україна-Китай». Захід буде проходити за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу. Конференція відбудеться 19 лютого 2020 р. з 10-00 до 18-00 в конференц-залі Київської ТПП  (8-й поверх) за адресою: м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 55.

Участь у заході безкоштовна. Попередня реєстрація обов’язкова до 18.02.2020, форма онлайн-реєстрації: https://form.jotform.com/200283068742352.

 
 

04.02.2020

Українсько-турецьке торговельно - економічне співробітництво

Одним із пріоритетних завдань Генерального консульства України в Стамбулі є сприяння налагодженню торговельно - економічного співробітництва між Україною та Турецької Республіки, а також залучення іноземних інвестицій в економіку України, зокрема в інфраструктурні проєкти.

Генеральне консульство України в Стамбулі здійснює оновлення інформації щодо пропозицій українських підприємств, які мають намір налагодити взаємовигідну співпрацю з турецькими партнерами у сфері імпорту/експорту продукції (сільськогосподарська продукція, товари легкої та важкої промисловості тощо), актуальних інвестиційних проєктів на території України (будівництво доріг, готелів, торговельних центрів, морських портів, аеропортів тощо).

У разі зацікавленості, надіслати до 14.02.2020 на адресу Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Київської міської державної адміністрації (e-mail: a2357118@gmail.com) детальну інформацію англійською мовою щодо інвестиційних проєктів та ділові пропозиції задля їх подальшої презентації представникам турецького бізнесу.


24.01.2020

Дешеві кредити для бізнесу під 5 - 9 %: Кабмін прийняв постанови

Сьогодні, 24 січня, Уряд прийняв дві постанови, які запускають надання фінансової державної підтримки суб'єктам мікро- та малого підприємництва через Фонд розвитку підприємництва.

Документи дозволять Фонду (який підпорядковано Мінфіну) запровадити програму підтримки мікро- та малого бізнесу «Доступні кредити 5-7-9 %». У постановах визначено механізм належного використання цих бюджетних коштів.

Буде створено низки інструментів здешевлення та доступності кредитів:

1) перший - здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 % річних за кредитами в гривні (додатково сплачуватиметься комісія банків у 0,5 - 1%). Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу:

- 5 % річних - якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу;

- 7 % річних - для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;

- 9 % річних - для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

При цьому для представників мікро- та малого бізнесу, які отримали кредит за програмою під 7 % або 9 %, ставка знижується на 0,5 в. п. за кожне створене робоче місце (але ставка не може бути нижчою за 5 %);

2) другий - надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро- та малому бізнесу, якщо у них бракує застави (оплата за гарантію становить 0,5 % від розміру кредиту).

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла Закон № 436-ІХ щодо забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва 14 січня 2020 року. Президент підписав його 21 січня.

Згідно з повідомленням на офіційному інтернет-представництві Президента зміни до держбюджету-2020 передбачають виділення 2 млрд грн для запуску програми кредитів під 5, 7 та 9 % для підтримки мікро- та малого бізнесу. Програма дасть змогу малим та середнім підприємцям відкривати власну справу вже у 2020 році.

Зверніть увагу, що перший в Україні бот-бухгалтер ReporTax нагадає, коли платити податки і подавати звіти; порахує податки; повідомить, чи є у вас податкова заборгованість; самостійно заповнить і відправить звіти до податкової. Відчуйте легкість у користуванні ReporTax!

Хочете бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на ЮРЛІГУ у соцмережах. Обирайте, що вам зручніше - Телеграм t.me/jurliga, Фейсбук https://www.facebook.com/jurliga/ або Твіттер https://twitter.com/jurligaua.

До уваги підприємців!

Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України проводить опитування представників вітчизняного бізнесу для визначення пріоритетних напрямків наукових досліджень і подальшого розвитку української науки та інновацій відповідно до потреб бізнесу.

Результати опитування сприятимуть ефективному розподіленню бюджетних коштів та фінансуванню, в першу чергу, затребуваних бізнесом наукових напрямків. Крім того, опитування  дасть можливість представникам бізнесу:

– отримати широкий доступ до українських досліджень та розробок (далі – R&D), які можуть мати низку переваг перед закордонними аналогами;

– отримати інформацію про існуючі українські R&D за цікавими для Вас напрямками;

– переорієнтувати український R&D сектор на вирішення реальних потреб бізнесу;

– зменшити бар’єри та запровадити підтримку розвитку українських компаній на основі інновацій;

– налагодити системну комунікацію в трикутнику: держава, бізнес, заклади вищої освіти  і  наукові  установи для посилення конкурентоспроможності вітчизняних продукції та послуг.

Анкета розміщена за посиланням: https://forms.gle/MiMqonfXJaftgapT7

Звертаємо увагу, що опитування проводитиметься до 31 січня ц.р.

У разі виникнення додаткових запитань, ви можете звернутись за роз’ясненням до контактної особи в Міністерстві – Двигун Оксани Валеріївни за тел: 287-82-07 або ел. поштою: dvyhun@mon.gov.ua.

Токіо, FOODEXJapan2020

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України інформує, що відповідно до Експортної стратегії України на 2017-2021 роки та Стратегії розвитку експорту продукції сільського господарства, харчової та переробної промисловості України до 2026 року, Японія входить до переліку пріоритетних зовнішніх ринків для розширення збуту української продукції агропромислового сектору.

Одним з важливих інструментів просування українського експорту є участь українських компаній у виставково-ярмаркових заходах Японії. Так, українські компанії агропромислового сектору можуть взяти участь у колективному стенді на виставці “FOODEX Japan 2020” (м. Токіо, 10 - 13 березня 2020 р.).

Усі деталі стосовно умов та перспектив участі, можна дізнатися у контактної особи організаторів колективного стенду на FOODEX Japan 2020: пана Юрія Луценко, тел. +38067-443-0042, ел. пошта info@consultingintegrated.com.

Зі своєї сторони, Мінекономіки готове, у межах компетенції, надати всебічне організаційно-методичне та інформаційне сприяння у підготовці та проведенні згаданого заходу на гідному міжнародному рівні.

 

24.01.2020

29-30 січня 2020 року відбудуться безкоштовні семінари для столичних платників податків

 

Заходи організовано Головним управлінням Державної податкової служби у м. Києві спільно з Департаментом промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Дніпровською районною в місті Києві державною адміністрацією.

29 січня 2020 року - семінар для юридичних осіб на тему «Новації податкового законодавства».

Місце та час проведення: захід відбудеться у приміщенні Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: м. Київ, бульвар Праці 1/1, 2 поверх, актова зала.

Початок семінару о 15:00, реєстрація розпочнеться о 14:30.

Спікери: у семінарі візьмуть участь провідні фахівці Головного управління Державної податкової служби у м. Києві.

Увага! Для участі у семінарі необхідно заповнити форму попередньої реєстрації за посиланням:

https://forms.gle/ZicCb4sLkFgBtejG6

Програма проведення семінару на тему«Новації податкового законодавства»

Дата та місце проведення: 29 січня 2020 року в приміщенні Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: м. Київ, бульвар Праці, 1/1, ІІ поверх, актова зала

Початок реєстрації: 14 год. 30 хв.

з/п

Питання, що розглядатимуться на семінарі

Викладач семінару

(прізвище та посада)

 

Регламент

 

1.

Відкриття семінару.  Оголошення регламенту

Рибченко Юлія Сергіївна - в.о. начальника управління  комунікацій ГУ ДПС у м. Києві

15.00 – 15.05

2.

Декларація по податку на прибуток підприємств. Річна  звітність з податку на прибуток

Капустіна Наталія Олегівна - начальник відділу камеральних перевірок податкової звітності з податку на прибуток ГУ ДПС у м.Києві

15.05 – 15.30

3.

Критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій та показники, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку

Гергі Денис Семенович – заступник начальника управління моніторингу ризикових операційГУ ДПС у м. Києві

Кукрі Наталія Василівна – начальник відділу взаємодії з платниками податків та розгляду зверненьуправління моніторингу ризикових операційГУ ДПС у м. Києві

Маліновський Михайло Іванович –

головний державний ревізор-інспектор відділу взаємодії з платниками податків та розгляду звернень ГУ ДПС у м. Києві

15.30 – 16.10

4.

Новації у використанні РРО та веденні касових операцій

Волинець Микола Володимирович – головний державний ревізор – інспектор відділу організації проведення фактичних перевірок управління контролю за розрахунковими операціями ГУ ДПС у м. Києві

16.10 – 16.30

5.

Огляд актуальних питань практичного застосування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску. Актуальні питання кампанії декларування громадянами доходів отриманих у 2019 році

Брюшиніна Жанна Миколаївна -  головний державний ревізор – інспектор відділу розгляду звернень платників податків ГУ ДПС у м. Києві

Мостюк Наталія Володимирівна - головний державний ревізор – інспектор відділу розгляду звернень платників податків ГУ ДПС у м. Києві

 

16.30 – 16.50

6.

Особливості податкового контролю за обігом пального

Паладій Андрій Миколайович – заступник начальника управління – начальник відділу контролю за виробництвом та  обігом пального управління контролю за обігом підакцизних товарів та адміністрування акцизного податку ГУ ДПС у м. Києві

16.50 – 17.10

7.

Питання - відповіді

Капустіна Наталія Олегівна

Гергі Денис Семенович

Кукрі Наталія Василівна

Маліновський Михайло Іванович

Волинець Микола Володимирович

Паладій Андрій Миколайович

Брюшиніна Жанна Миколаївна

Мостюк Наталія Володимирівна

17.10 – 17.55

 

Заключне слово

Рибченко Юлія Сергіївна – в.о. начальника управління комунікацій ГУ ДПС у м.Києві

17.55 – 18.00

Організатори залишають за собою право вносити зміни до програми семінару.

 

30 січня 2020 року - семінар для фізичних осіб-підприємців на тему«Актуальні питання застосування норм податкового законодавства фізичними особами-підприємцями».

Місце та час проведення: захід відбудеться у приміщенні Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, за адресою: м. Київ, бульвар Праці 1/1, 2 поверх, актова зала.

Початок семінару о 15:00, реєстрація розпочнеться о 14:30.

Спікери: у семінарі візьмуть участь провідні фахівці Головного управління  Державної податкової служби у м. Києві.

Увага! Для участі у семінарі необхідно заповнити форму попередньої реєстрації за посиланням:

https://forms.gle/sPuuTgDjf28dnchd8 

Програма проведення семінару на тему: «Актуальні питання застосування норм податкового законодавства фізичними особами - підприємцями»

Дата та місце проведення30 січня 2020 року в приміщенні Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації  за адресою: м. Київ, бульвар Праці, 1/1, ІІ поверх, актова зала

Початок реєстрації: 14 год. 30 хв.

з/п

Питання, що розглядатимуться на семінарі

Викладач семінару

(прізвище та посада)

 

Регламент

 

1.

Відкриття семінару. Оголошення регламенту

Рибченко Юлія Сергіївна – в.о начальника управління комунікацій ГУ ДПС у м. Києві

15.00 – 15.05

2.

Податок на доходи фізичних осіб: порядок нарахування та сплати фізичними особами – підприємцями.

Єдиний внесок: порядок нарахування та сплати фізичними особами – підприємцями.

Актуальні питання кампанії декларування фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування

 

Брюшиніна Жанна Миколаївна -  головний державний ревізор – інспектор відділу розгляду звернень платників податків управління адміністрування податків з фізичних осіб  ГУ ДПС у м. Києві

Мостюк Наталія Володимирівна - головний державний ревізор – інспектор відділу розгляду звернень платників податків управління адміністрування податків з фізичних осіб  ГУ ДПС у м. Києві

Стрілець Галина Володимирівна –

головний державний ревізор – інспектор відділу адміністрування податків із самозайнятих осіб управління адміністрування податків з фізичних осіб  ГУ ДПС у м. Києві

15.05 – 15.45

3.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування. Ведення обліку доходів та подання  звітності платниками єдиного податку – фізичними особами.

Типові помилки та порядок їх виправлення

 

Чередніченко Інна Віталіївна- заступник  начальника відділу адміністрування єдиного податку з фізичних осіб управління адміністрування податків з фізичних осіб  ГУ ДПС у м. Києві

15.45 – 16.15

4.

Новації у використанні РРО та веденні касових операцій. Нові правила застосування РРО для ФОП на спрощеній системі оподаткування

Бондаренко Дмитро Володимирович – головний державний ревізор – інспектор відділу організації проведення фактичних перевірок управління контролю за розрахунковими операціями ГУ ДПС у  м. Києві

16.15 – 16.45

5.

Електронні сервіси та адміністративні послуги ДПС України

Боровик Марина Анатоліївна – заступник начальника управління – начальник відділу електронних сервісів та звітності ГУ ДПС у м. Києві

Деревянко Світлана Олексіївна – заступник начальника відділу організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг ГУ ДПС у м. Києві

16.45 – 17.15

7.

Порядок припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем

 

Шевченко Маргарита Альбертівна – начальник відділу перевірок самозайнятих осіб по припиненню підприємницької діяльності управління податкових перевірок фізичних осіб ГУ ДПС у м. Києві

17.15 – 17.30

8.

Питання - відповіді

Брюшиніна Жанна Миколаївна

Мостюк Наталія Володимирівна

Стрілець Галина Володимирівна

Чередніченко Інна Віталіївна

Бондаренко Дмитро Володимирович

Боровик Марина Анатоліївна

Дерев’янко Світлана Олексіївна

Шевченко Маргарита Альбертівна

17.30 – 17.55

 

Заключне слово

Рибченко Юлія Сергіївна - в.о начальника управління комунікацій ГУ ДПС у м. Києві

17.55 – 18.00

Організатори залишають за собою право вносити зміни до програми семінару.

Додаткова інформація за телефонами: 236-16-42.


 

05.12.2019

Міжнародна асоціація бізнесу «МЕТ» у м. Дубай  ОАЕ, запрошує підприємства до участі у цьогорічному бізнес-саміті «МЕТ - 2019»

Міжнародна асоціація бізнесу «МЕТ» у м. Дубай ОАЕ, запрошує підприємства до участі у цьогорічному бізнес-саміті «МЕТ - 2019».

Напередодні EXPO 2020 мегаполіс Дубай стрімко розширює можливості розвитку іноземних підприємств у регіоні.

Запроваджено новий тип візи, спрощена реєстрація підприємств, які не підлягають оподаткуванню.

У центральних гіпермаркетах  м. Дубай уже представлена продукція цілого ряду українських виробників, серед яких: ТМ «Простоквашино», ТМ «Сваля», ТМ «Краб Крабич», крафтові  іграшки та багато інших успішних українських   IT-компаній, які роблять мільярдні обороти у найрізноманітніших секторах економіки.

Міжнародна асоціація бізнесу «МЕТ» готова надати ексклюзивні умови участі у виставці іноземних підприємств  «МЕТ-2019», а саме: повернути до 40 % коштів усім компаніям, які братимуть участь у конференції-виставці під патронатом місцевої влади.

Детальний опис всіх можливих опцій доступний за посиланням: https://met19.com./tickets.html?ukraine.

Будь які питання щодо участі підприємств у «МЕТ.2019» розглядаються протягом 24 годин за електронною адресою: met.19@atlant.ai.


 

02.12.2019

Опитування експортерів щодо лібералізації валютного законодавства 

У контексті виконання Експортної стратегії України («дорожньої карти» стратегічного розвитку торгівлі) на період 2017-2021 років, схваленої розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017року №1017-р Міністерство економічного розвитку і торгівлі України здійснює опитування експортерів щодо подальшої лібералізації валютного законодавства (до 31 січня 2020року).

Метою опитування є з’ясування думки експортерів щодо наступних кроків з валютної лібералізації для підготовки відповідних рекомендацій.

Запрошуємо експортерів та бізнес-асоціації прийняти участь в опитуванні за посиланням.


20.11.2019

Безкоштовний семінар для підприємців

Головне управління Державної податкової служби у м. Києві проведе семінари для київських підприємців, а саме:

28 листопада 2019 року семінар для юридичних осіб «Новації податкового законодавства».

Місце проведення – приміщення Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації, вул. Б. Хмельницького, 24, 2 поверх, зал засідань.

Початок о 15:00

Програма проведення семінару на тему: «Новації податкового законодавства»

Здійснити реєстрацію Вам необхідно за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfwZPGAlWEFMeaJqckW4BN5gAoP-wmCfG7oklRHFYfCDR3few/viewform.

29 листопада 2019 року семінар «Актуальні питання застосування норм податкового законодавства фізичними особами – підприємцями».

Місце проведення – приміщення Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації, вул. Б.Хмельницького, 24, 2 поверх, зал засідань.

Програма проведення семінару на тему: «Актуальні питання застосування норм податкового законодавства фізичними особами - підприємцями»

Початок о 15:00

Реєстрація за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSflatiABwvj_K1rFexLMqkjBzcfUXIetVa31Qe_8VIKT2BDbg/vie


12.11.2019

ХVІІІ Міжнародний промисловий форум - 2019

З 19 по 22 листопада 2019 року на території Міжнародного виставкового центру ( м.Київ, Броварський проспект, 15,) відбудеться ХVІІІ Міжнародний промисловий форум - 2019. Це найбільша індустріальна виставкова подія України, де щорічно демонструються світові досягнення машинобудівного комплексу та металообробки.

Міжнародний промисловий форум включає спеціалізовані промислові виставки в області металообробки, машинобудування і суміжних галузей, а також програму науково-практичних конференцій, семінарів, презентацій учасників виставки.

Свою участь у ХVІІІ Міжнародному промисловому форумі підтвердили близько 350 підприємств, які продемонструють новітню продукцію із 32 країн світу. Промисловий форум об’єднує спеціалізовані виставки:

- Металообробка;

- УкрВторТех;                                                                                                  

- УкрЛитво;

- УкрЗварювання;

- УкрПромАвтоматизація;

- Гідравліка.Пневматіка;

- Підшипники;   

- Підйомно-транспортне, складське обладнання;

- Зразки, стандарти, еталони, прилади;

- Безпека виробництва.                                                  

Запрошуємо Вас відвідати ХVІІІ Міжнародний промисловий форум та ознайомитися  з експозиціями та взяти участь у заходах ділової програми.

Вхід для відвідувачів безкоштовний. Більш детальну інформацію можно отримати за телефонами: (044) 201-11-65, 2011-11-58, 201-11-56 та веб-сторінці: www.iec-expo.com.ua


15.10.2019

Інформація

щодо проведення ХХІІ Чемпіонату України

з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу

10 та 11 листопада 2019 року в Києві на території Національного спортивного комплексу «Олімпійський» відбудетьсяХХІІ ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та візажу. Організатори події:Громадська Спілка «Асоціація б’юті чемпіонатів» та компанія «Estet Медіа». 

В рамках проведення Чемпіонату відбудуться Міжнародний Чемпіонат з перманентного макіяжу та Чемпіонат України з нарощування вій.

Чемпіонат України – це національна ідея, всеукраїнський масштаб та транскордонна співдружність. Захід планується за участі понад 600 майстрів – учасників з кожного регіону України та професійних команд із 6 країн Європи.

В рамках проведення заходу буде функціонувати презентаційна ЕХРО-зона за участю понад 20 провідних компаній, торгових марок та брендів, виступаючи своєрідною платформою для налаштування бізнес-комунікації, пошуку компаніями спеціалістів, партнерів або ж просто ідей для розвитку власного бізнесу.

Чемпіонат України - це унікальний навчальний майданчик для тих, хто прагне нових знань, постійного підвищення кваліфікації та професійної досконалості, а також стежить за інноваційними розробками в сфері б’юті -технологій, продукції та послуг.

Вхід безкоштовний.

Контакти організаторів:

«Асоціація б’юті чемпіонатів»  - м. Київ, вул. Пироговського 19, корп. 7/14, 03110

Президент: Міхєєва Валентина Семенівна

Контактна особа:

Керівник проекту Чемпіонату України - Марина Хоменко (066 7614894).

Дізнатися більше про захід можна на офіційному сайті  Чемпіонату України http://beautycup.org/.

Детальна інформація за телефонами:

Сall-центр компанії Estet:
+38 (067) 007-57-66
+38 (093) 170-57-66
+38 (050) 076-57-66

 

Контакти оргкомітету:
+38 (095) 282-83-42
+38 (067) 403-90-97
abc.org.ua@gmail.com

 

 

Уряд Німеччини фінансує підготовку спільних заявок

на участь у конкурсі Bridge2ERA EaP 

Інформує Вас, що у рамках програми Горизонт 2020 та HORIZON EUROPE, Уряд Німеччини фінансує підготовку спільних заявок на участь у конкурсі Bridge2ERA EaP .

Bridge2ERA EaP - конкурс з інтеграції країн Східного партнерства в Європейський дослідницький простір.

Партнерам по співробітництву надається можливість формувати багатосторонні консорціуми та готувати заявки у рамках Європейських рамкових програм дослідження на основі спільної науково-дослідної та інноваційної діяльності.

У випадку підготовки заявок на гранти ERC партнерам по співпраці надається можливість подавати заявки на окремі гранти ERC на основі спільної наукової діяльності з науковими установами Східного партнерства.

Заявки можуть подаватися німецькими вищими  навчальними закладами, позауніверситетськими науково-дослідними установами та іншими установами, що виконують наукові дослідження, а також підприємствами, зокрема малими та середніми підприємствами (МСП), які відповідають цілям та умовам гранту.

Заявка подається німецькою стороною з принаймні одним партнером із країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Республіка Молдова, Україна). Участь партнерів з інших країн у дослідницькому проекті можлива, якщо це надає переваги для проекту.

Згідно умов конкурсу підтримка надається у формі безповоротних гранів.

Розмір гранту становить максимум 40 000 €, за участі МСП до 50 000 € строком до 24 місяців.

Офіційні проектні заявки можуть подаватися до 06.12.2019.

З умовами конкурсу можна ознайомитись за посиланням:

https://www.bmbf.de/foerderungen/bekanntmachung-2475.html?fbclid=IwAR149ZwQHEeZZxWd4vgSOByBs4WIvWikJRfr0L9rFV5xje8Y_ps3rCyRN28

Для підготовки офіційної заявки на фінансування необхідне скористатися    електронною системою заявок "easy-Online" (https://foerderportal.bund.de/easyonline/reflink.jsf...).

Офіційна заявка повинна супроводжуватися описом проекту німецькою мовою (зміст зазначено в тексті конкурсу П.7.2).

При виникненні питань з подачею офіційної заявки можна звернутися до контактної особи від організації, яка супроводжує конкурс: 

Dr. Jörn GrünewaldTelefon: +49 2 28/38 21-14 57е-mail: Joern.Gruenewald@dlr.de

Best regardsIvan Kulchytskyyhttp://ua.linkedin.com/in/ivankulchytskyy

President of AEIhttp://www.aei.org.ua/http://www.facebook.com/InnoEU.UA 

EC H2020 ICT NCP  in Ukrainehttp://lp.edu.ua/ncpicttel +38 (050) 9292396

e-mail: kul.ivan@gmail.com

 

Здійснення громадськими об'єднаннями підприємницької діяльності

і включення таких об'єднань до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Міністерство фінансів України інформує стосовно питання можливості здійснення громадськими об'єднаннями підприємницької діяльності і включення таких об'єднань до Реєстру неприбуткових установ та організацій .

Порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об'єднань встановлюється Законом України від 22.03.2012 р. № 4572-VI "Про громадські об'єднання" (далі - Закон № 4572).

Статтею 1 Закону № 4572 визначено, що громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Громадське об'єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Громадські об'єднання утворюються і діють відповідно до принципів, визначених статтею 3 Закону № 4572, один з яких полягає у відсутності майнового інтересу їх членів (учасників) щодо права на частку майна громадського об'єднання та відповідальності за його зобов'язаннями. Доходи або майно (активи) громадського об'єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського об'єднання, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).

Статтею 11 Закону № 4572 визначено відомості, які має містити статут громадського об'єднання, зокрема, відомості про мету (цілі) та напрями діяльності такого об'єднання.

Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи має право здійснювати підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню. Відомості про здійснення підприємницької діяльності громадським об'єднанням включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (пункт 2 статті 21 Закону № 4572).

Зазначене узгоджується з положеннями статті 86 Цивільного кодексу України, якою визначено, що непідприємницькі товариства (кооперативи, крім виробничих, об'єднання громадян тощо) та установи можуть поряд зі своєю основною діяльністю здійснювати підприємницьку діяльність, якщо інше не встановлено законом і якщо ця діяльність відповідає меті, для якої вони були створені, та сприяє її досягненню.

Громадські об'єднання зі статусом юридичної особи, створені ним юридичні особи (товариства, підприємства) зобов'язані вести бухгалтерський облік, фінансову та статистичну звітність, бути зареєстрованими в органах доходів і зборів та сплачувати до бюджету обов'язкові платежі відповідно до закону (пункт 3 статті 23 Закону № 4572).

До того ж, громадське об'єднання зі статусом юридичної особи для виконання своєї статутної мети (цілей) має право володіти, користуватися і розпоряджатися коштами та іншим майном, яке відповідно до закону передане такому громадському об'єднанню його членами (учасниками) або державою, набуте як членські внески, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, набуте в результаті підприємницької діяльності такого об'єднання, підприємницької діяльності створених ним юридичних осіб (товариств, підприємств), а також майном, придбаним за рахунок власних коштів, тимчасово наданим у користування (крім розпорядження) чи на інших підставах, не заборонених законом (стаття 24 Закону № 4572).

Водночас відповідно до підпункту 133.4.6 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) до неприбуткових організацій можуть бути віднесені, зокрема, громадські об'єднання, які одночасно відповідають вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу, а саме:

утворені та зареєстровані в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

установчі документи яких (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Кодексу;

установчі документи яких (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, іншим юридичними особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів), або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

До того ж, підпунктом 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Кодексу визначено, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Підпунктами 133.4.3 і 133.4.4 пункту 133.4 статті 133 Кодексу передбачено заходи, що здійснюються неприбутковою організацією або контролюючим органом у випадку використання неприбутковою організацією доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені підпунктом 133.4.2 цього пункту Кодексу. Зокрема, встановлення контролюючим органом факту використання неприбутковою організацією доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені підпунктом 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Кодексу, є підставою для виключення такої організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій і нарахування податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств, штрафних санкцій і пені відповідно до норм Кодексу.

Таким чином, положення Кодексу не обмежують можливість здійснення громадськими об'єднаннями, які є неприбутковими організаціями для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств, підприємницької діяльності для досягнення мети, заради якої вони були створені, а саме виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Результати підприємницької діяльності громадські об'єднання відображають у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 р. № 553, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.07.2016 р. за № 932/29062, та відповідно до пункту 46.2 статті 46 Кодексу подають його разом із фінансовою звітністю контролюючому органу 


11.09.2019 

Bridge2ERA EaP - конкурс з інтеграції країн Східного партнерства в Європейський дослідницький простір

 

У рамках програми Горизонт 2020 та HORIZON EUROPE , Уряд Німеччини фінансує підготовку спільних заявок на участь у конкурсі.

Партнерам по співробітництву надається можливість формувати багатосторонні консорціуми та готувати заявки у рамках Європейських рамкових програм дослідження на основі спільної науково-дослідної та інноваційної діяльності.

У випадку підготовки заявок на гранти ERC партнерам по співпраці надається можливість подавати заявки на окремі гранти ERC на основі спільної наукової діяльності з науковими установами Східного партнерства.

Заявки можуть подаватися німецькими вищими  навчальними закладами, позауніверситетськими науково-дослідними установами та іншими установами, що виконують наукові дослідження, а також підприємствами, зокрема малими та середніми підприємствами (МСП), які відповідають цілям та умовам гранту.

Заявка подається німецькою стороною з принаймні одним партнером із країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Республіка Молдова, Україна). Участь партнерів з інших країн у дослідницькому проекті можлива, якщо це надає переваги для проекту.

Згідно умов конкурсу підтримка надається у формі безповоротних гранів.

Розмір гранту становить максимум 40 000 €, за участі МСП до 50 000 € строком до 24 місяців.

Офіційні проектні заявки можуть подаватися до 06.12.2019.

З умовами конкурсу можна ознайомитись за посиланням:

https://www.bmbf.de/foerderungen/bekanntmachung-2475.html?fbclid=IwAR149ZwQHEeZZxWd4vgSOByBs4WIvWikJRfr0L9rFV5xje8Y_ps3rCyRN28

Для підготовки офіційної заявки на фінансування необхідне скористатися електронною системою заявок "easy-Online" (https://foerderportal.bund.de/easyonline/reflink.jsf...).

Офіційна заявка повинна супроводжуватися описом проекту німецькою мовою (зміст зазначено в тексті конкурсу П.7.2).

При виникненні питань з подачею офіційної заявки можна звернутися до контактної особи від організації, яка супроводжує конкурс:

 

Dr. Jörn GrünewaldTelefon: +49 2 28/38 21-14 57е-mail: Joern.Gruenewald@dlr.de

Best regardsIvan Kulchytskyyhttp://ua.linkedin.com/in/ivankulchytskyy

President of AEIhttp://www.aei.org.ua/http://www.facebook.com/InnoEU.UA

EC H2020 ICT NCP  in Ukrainehttp://lp.edu.ua/ncpicttel +38 (050) 9292396

e-mail: kul.ivan@gmail.com


 

05.09.2019

Нагородження найкращих підприємців Шевченківського району

Сьогодні, 05 вересня з нагоди професійного свята – Дня підприємця у  Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації відбулось урочисте привітання підприємців району керівництвом райдержадміністрації.

Заступник голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації  Олег Чуздюк подякував присутнім за їх внесок в економічний розвиток району та міста Києва.

Він відмітив, що підприємництво є одним із найважливіших чинників економічного розвитку району та міста у цілому та сприяє досягненню суспільно-політичної і соціально-економічної стабільності.

Підприємництво відкриває громадянам простір для вільного вибору шляхів і методів роботи на користь суспільства і зрозуміло, забезпечення власного добробуту, відіграє ключову роль у формуванні середнього класу, а середній клас - це соціальна база для ринкових перетворень і гарант їхньої
незворотності.

За вагомий особистий внесок в розвиток підприємництва, високий професіоналізм у роботі та з нагоди відзначення державного свята Дня підприємця подяки від Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації отримали:

- Мінько Олег Іванович - директор ПП «Самсоне» - мережа магазинів «Продукти» в Шевченківському районі м. Києва;

- Майборода Олександр Анатолійович - керуючий рестораном ТОВ «Продкомплект» на вул. Софіївська, 5;

- Шаповалов Віталій Володимирович - фізична особа підприємець, власник міжнародної мережі Інтелект-клубів WINNERS ACADEMY;

- Чернишин Олександр Георгійович - директор ДП ІЦ «Сушка» інституту технічної теплофізики НАН України;

- Яворський Василь Степанович - директор ПП «Інструмент».

Почесними грамотами нагороджено колективи підприємств, що активно допомагають у соціально-економічному розвитку Шевченківського району:

- Товариства з обмеженою відповідальністю «МУЛЬТИАГЕНТНІ СИСТЕМИ»;

- Приватного підприємства «Інструмент».

Водночас, між підприємцями та керівництвом району відбулись консультації щодо можливої взаємовигідної співпраці, досягнута домовленість щодо проведення найближчим часом круглого столу.


 03.09.2019

Пишаємось підприємцями Шевченківського району

 

Серед найкращих підприємців нашого міста заохочувальними відзнаками Київського міського голови 03.09.2019 нагороджено підприємців Шевченківського району, а саме:

-    Виноградську Голду Євгеніївну - власника, директора ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ ФЕШН ГЛОБУС            ЮКРЕЙН»;

-    Іванову Людмилу Іванівну - співзасновника, директора ТОВ «ДАНА МОДА»;

-    Прохоровського Андрія Станіславовича – директора ТОВ «РА.ДА».


 02.09.2019

ШАНОВНІ ПІДПРИЄМЦІ !

Щорічно у першу неділю вересня наша країна святкує День підприємця. Тож дозвольте привітати Вас з вашим професійним святом – Днем підприємця. Ні для кого не секрет, що підприємці є головною рушійною силою будь-якої економіки розвинутої держави. 

Зі святом! Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі.

Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього!

Бажаю нових успіхів у вирішенні нашого спільного головного завдання - побудови заможної демократичної процвітаючої України!

 

З повагою,

Голова Шевченківської РДА                                                                                       Олег ГАРЯГА


 

27.08.2019

Не будь осторонь, допоможи розвиватись державі в вірному напрямку !

Заповнюй анкету «Дослідження стану конкуренції та конкурентної політики в Україні»

Інформуємо Вас, що Центром комплексних досліджень з питань антимонопольної політики, який є державною науковою установою, проводиться щорічне опитування суб’єктів господарювання за анкетою «Дослідження стану конкуренції та конкурентної політики в Україні», розробленої Комітетом та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України».

Результати анкетного опитування суб’єктів господарювання використовуються при підготовці аналітичних матеріалів щодо стану розвитку конкуренції та конкурентного середовища в Україні, а також можуть стати базою щодо інформаційного забезпечення визначення та формування подальших шляхів реалізації конкурентної політики на регіональному та загальнодержавних ринках України.

Опитування розраховане на керівників, заступників керівників з питань комерційної чи фінансової роботи, або керівників підрозділів збуту, які можуть кваліфіковано відповісти на запитання анкети, шляхом її заповнення.
Анкета розміщена за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1ZKyXl-OD4HHprsvgoULbGQ86D4ERZZy1cBWudKRhPCo/viewform?edit_requested=true

Дане опитування є анонімним. Отримані дані є конфіденційними і будуть використані в узагальненому вигляді.


19.07.2019

15 важливих новин для бізнесу від ЛІГА:ЗАКОН Бізнес

1. Перевірки бізнесу : огляд правових подій за червень

Аналітики ЛІГА:ЗАКОН відібрали найцікавіші правові події червня, які стосуються діяльності контролюючих органів.

Детальніше

2. Новий порядок перевірок Держпраці

Кабінет Міністрів України 5 червня 2019 року прийняв постанову № 466 якою істотно змінив порядок проведення перевірок відносно дотримання законодавчих вимог по захисту трудових прав осіб з інвалідністю.

Детальніше

3. Змінений максимальний об'єм готівки, яку можуть забирати інкасатори

Нацбанк уточнив ряд організаційних моментів, пов'язаних з інкасацією грошей і перевезення валютних цінностей банків України.

Детальніше

4. Дайджест "гарячих" ділових новин від ЛІГА:ЗАКОН Бізнес

ЛІГА:ЗАКОН Бізнес пропонує вашій увазі підбірку важливих новин.

Детальніше

5. Академія ЛІГА:ЗАКОН запрошує на заходи у липні

Розклад найближчих практикумів Академії ЛІГА:ЗАКОН.

Детальніше

6. ВС вирішив, чи повинна турфірма відшкодувати збитки, якщо туристу не сподобався готель

Верховний Суд висловив свою позицію відносно відшкодування майнового і морального збитку туроператорами.

Детальніше

7. За програну в суді суму доведеться платити як за банківський кредит

Розбити програну суму на частини, при цьому уникнути інфляційних витрат і нарахування 3% річних не вийде.

Детальніше

8. Податківці при перевірці витрат на рекламу не мають права оцінювати її доцільність

Верховний Суд роз'яснив, що податківці перевіряють реальність операцій з придбання рекламних послуг, але без оцінки їх доцільності.

Детальніше

9. Арешт на грошові кошти платника податків накладається незалежно від адмінарешту його майна

Верховний Суд роз'яснив, що накладення арешту на грошові кошти можливе за наявності підстав, визначених в ст. 94 Податкові кодекси

Детальніше

10. Як повернути гроші, вилучені на митниці?

Щоб повернути вилучені засоби, потрібна доказова стратегія, яка складається з 3 кроків.

Детальніше

11. ВС пояснив, коли водій може уникнути адміністративної відповідальності

На що потрібно звертати увагу, коли порушуєте правила дорожнього руху?

Детальніше

12. Як діяти у разі отримання нечесної платіжки за комунальні послуги

Мін'юст розробив покроковий алгоритм для захисту прав споживачів ЖКП.

Детальніше

13. Незаконно отриману субсидію стягнуть зі спадкоємців: Велика Палата ВС

Велика Палата роз'яснила, що обов'язок по поверненню надмірно виплаченої субсидії входить до складу спадку.

Детальніше

14. Визначені ТОП-5 робочих спеціальностей з найвищими зарплатами в Києві

Компанія OLX розповіла про найбільш оплачувані й затребувані робочі спеціальності.

Детальніше

15. Перевірка майбутнього контрагента або як не вскочити в чужу халепу

9 кроків які дозволять уникнути грубих помилок і подальших проблем при початку роботи з новим контрагентом

Детальніше

Також вам може бути цікаво:

Бізнес-дискусія "PR, як потужний інструмент у роботі адвоката"

Захист Топ-менеджменту від карного переслідування

Мінімальний розмір плати за здійснення нотаріальних дій скасований

Нагадаємо, перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.


 09.07.2019

Безкоштовний освітній семінар

"Банкрутство по-новому, що необхідно знати кредитору та боржнику. Перевірки бізнесу:

підготовка та можливі наслідки"

Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), адвокатська фірма Pragnum спільно з Шевченківською районною в місті Києві державною адміністрацією планує проведення безкоштовного освітнього семінару для підприємців міста Києва: "Банкрутство по-новому, що необхідно знати кредитору та боржнику. Перевірки бізнесу: підготовка та можливі наслідки".

Безкоштовний освітній семінар планується провести 12.07.2019 з 14:00 до 16:00 у приміщенні Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

Попередня реєстрація - обов'язкова. Для реєстрації необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjKFmSrHFGx4385vMz4A7dI8_l4egwzEhwnkMH1Yv0_29uYw/viewform

Реєстрація на захід припиняється 11.07.2019 о 17:00

В рамках заходу будуть розкриті наступні питання:

1. Діалог бізнесу та міської влади. Окремі питання захисту та сприяння розвитку бізнесу.(Н. Кондрашова)

2. Набуття чинності кодексом та порядок розгляду раніше відкритих проваджень про банкрутство. (Н. Харчук)

3. Корпоративне банкрутство (банкрутство юридичних осіб). (Н. Харчук)

- Право чи обов’язок ініціювати відкриття провадження у справі про банкрутство?

- Підстави для відкриття провадження у справі про банкрутство.

- Солідарна та субсидіарна відповідальність у справах про банкрутство.

4. Банкрутство фізичних осіб. (Н. Харчук)

- Порядок провадження у справах про банкрутство фізичних осіб.

- Погашення проблемних боргів фізичних осіб.

- Наслідки банкрутства фізичних осіб.

5. Скасування мораторію на перевірки бізнесу. Підготовка та можливі наслідки. (О.Мостовий)

6. Законність перевірок Держпраці після скасування Постанови №295. 


11.06.2019

Господарча місія «ПОЛЬЩА – УКРАЇНА: МЕДИЦИНА І БІОТЕХНОЛОГІЯ»

Організаторами події є МТППУ, ЗТБ Київ АТ ПАІТ, Польська Організація Туристична, Посольство Республіки Польща в Києві.

Місце: ArtHall D-12, вул. Десятинна 12, Київ 

Термін: 12 червня 2019 р.

Для учасників підготовлено дві частини програми. У І сесії буде представлено «Український ринок біотехнологій – сьогодення і перспективи», натомість у ІІ сесії – «Платформи польсько-української співпраці у фармацевтиці і медичних продуктах у обміні медичними послугами». Українські фірми із галузі медицини та біотехнологій запрошені до участі у прямих переговорах з представниками провідних польських підприємств цієї галузі.

У вечірній частині відбудеться Урочистий Прийом з нагоди 20-річчя діяльності Міжнародного Товариства Польських Підприємців в Україні. Гостям прийому буде запропоновано також цікаву художню програму. 

У заході беруть участь понад 250 учасників з Польщі та України, які представляють організації та установи з підтримки бізнесу, представники польських та українських компаній, державної адміністрації та господарчого самоврядування. Ми впевнені, що подія стане неповторною нагодою для взаємного знайомства та налагодження нових бізнес-контактів, а також поширення інформації про Вашу фірму.

До участі з українського боку запрошені :

 • Представників приватних медичних і оздоровчих об’єктів,
 • Представників публічних закладів охорони здоров’я,
 • Дистриб’юторів фармацевтичних продуктів та медичного обладнання,
 • Представників провідних фармацевтичних компаній,
 • Представників Міністерства охорони здоров’я та державних установ.

З Польщі у конференції візьмуть участь:

 • Представники польських виробників медичної техніки та обладнання,
 • Представники польських виробників біотехнологічної галузей,
 • Представники провідних фармацевтичних компаній,
 • Представники польських організацій підтримки бізнесу,
 • Представники економічного відділу Посольства Республіки Польща.

 Участь у Господарчій місії безкоштовна.

 Обов’язковою є реєстрація за посиланням:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=yUJIasUAhE6HpX04Otg7DXLDXr_hBOxClKYMf9sDCntUODdEMDRLQjQzUVJMNllNMlVaTTVRVlpJRS4u


23.05.2019

Панельна дискусія «Державна підтримка: між бізнесом, зобов'язаннями та бюджетними обмеженнями»

30 травня 2019 року в конференц-залі Укрінформ (м. Київ, вул.Б.Хмельницького, 8/16, відбудеться дискусія «Державна підтримка: між бізнесом, зобов'язаннями та бюджетними обмеженнями».

У ході дискусії обговорюватимуть такі питання:

1) Якої думки притримується український бізнес щодо держпідтримки ?

2) Що думає український бізнес про держпідтримку ?

3) Чи є в України ресурс на держпідтримку і якою може бути її форма (прямі трансферти, податкові пільги, пільгові кредити, індустріальні парки тощо)?

Робоча мова заходу: українська та англійська (синхронний переклад).

Час: четвер, 30 травня 2019 року, з 11:00 до 14:00.

Місце: Укрінформ (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького 8/16).

Реєстрація на захід обов'язкова: https://forms.gle/p8dg5W1ARGLfY4TNA
__
Проведення дискусії здійснюється в рамках проекту «Чи потрібен Україні протекціонізм? Можливості та обмеження ПВЗВТ з ЄС» (https://bit.ly/2Wjhv3E), який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння European Union in Ukraine та Міжнародний фонд "Відродження" в рамках грантового компонента проекту Громадська синергія / Civic Synergy.


23.04.2019

Київський електротехнічний завод "Транссигнал"

Київський електротехнічний завод "Транссигнал" створений в 1875 році, як майстерні по ремонту і виготовленню телеграфних апаратів і засобів зв'язку для залізниці. Завод пройшов нелегкий трудовий шлях становлення і розвитку до сучасного підприємства з славними трудовими традиціями і 144-річною історією.

ПрАТ «Київський електротехнічний завод «Транссигнал»- є єдиним на Україні за своєю номенклатурою виробником електротехнічної продукції (електроприводи стрілочні, дросель-трансформатори).

В теперішній час на заводі йде організаційна підготовка виробництва нової продукції: пристрій безпеки руху для залізничних переїздів (шлагбаум), гальмівний пристрій для зниження швидкості руху вагонів (вагонний сповільнювач), лічильники осей.

Основними замовниками продукції заводу в Україні є:

АТ «Укрзалізниця», підприємства метрополітену, інші підприємства, на території яких є залізничні колії.

Завод зберіг ядро колективу, свій інтелектуальний і промисловий потенціал.

Традиційно висока якість і надійність виробів гарантується надійними технологічними процесами і багаторічним досвідом колективу, більше 70 працівників якого в різні роки було нагороджено орденами, медалями та іншими урядовими нагородами.


19.04.2019

«ПАРТНЕРСТВО В БІЗНЕСІ»

Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Київ, оснований на базі Київської торгово-промислової палати, запрошує власників, керівників, фахівців малого та середнього бізнесу (МСБ) на бізнес-конференцію «Партнерство в бізнесі». Захід буде проходити за підтримки  ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу. 

Основна мета бізнес-конференції: ознайомити власників, керівників та топ-менеджерів малого та середнього бізнесу з головними інструментами партнерства.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), акціонерами якого є 64 країни та дві міжнародні організації, підтримує розвиток ринкової економіки і демократії.

В  рамках ініціативи EU4Business  ЄБРР допомагає малим і середнім підприємствам залучати висококваліфікованих місцевих консультантів та міжнародних експертів-практиків, здатних якісно трансформувати їх бізнес, та надає гранти для часткової компенсації оплати консалтингових послуг.

Бізнес-конференція відбудеться  -23-24 квітня 2019 р.  -з 10-00 до 18-00 в залі Київської ТПП  (2-й поверх) за адресою: вул. Б. Хмельницького, 55.

Участь у заході безкоштовна. Попередня реєстрація обов’язкова – до 22.04.2019 по формі онлайн-реєстрації: https://form.jotformeu.com/91012111323334

Додаткова інформація за тел.: (044) 482-04-40, 482-39-87, e-mail: volkova@kcci.org.ua та на сайті Київської ТПП: http://kiev-chamber.org.ua/,

а також сайт ЦІПБ: http://www.bisc.org.ua/centers/kyiv

Ми у Facebook:  https://www.facebook.com/BSCinKyiv/ 


11.04.2019

10 новин для бізнесу про які варто знати

 

1. ДФС оновила графіки перевірок
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185383_dfs-onovila-grafki-perevrok 

2. Інтернет-торгівля: коли РРО є обов’язковим?
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185377_nternet-torgvlya-koli-rro--obovyazkovim 

3. Держпраці може перевіряти дотримання роботодавцями встановлених колективними договорами гарантій
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185394_derzhprats-mozhe-perevryati-dotrimannya-robotodavtsyami-vstanovlenikh-kolektivnimi-dogovorami-garanty 

4. Добові при відрядженнях: аванс та компенсація особистих коштів
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185366_dobov-pri-vdryadzhennyakh-avans-ta-kompensatsya-osobistikh-koshtv 

5. Директор та засновник в одній особі: чи потрібно нараховувати зарплату?
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185299_direktor-ta-zasnovnik-v-odny-osob-chi-potrbno-narakhovuvati-zarplatu 

6. Чи потрібно оформлювати трудові відносини при проходженні стажування?
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185319_chi-potrbno-oformlyuvati-trudov-vdnosini-pri-prokhodzhenn-stazhuvannya 

7. Рішення про поновлення на роботі виконується негайно
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185292_rshennya-pro-ponovlennya-na-robot-vikonutsya-negayno 

8. Підприємець може стягнути з контрагента збитки за нереєстрацію податкових накладних
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185342_pdprimets-mozhe-styagnuti-z-kontragenta-zbitki-za-nerestratsyu-podatkovikh-nakladnikh 

9. Коли банк втрачає право нараховувати проценти за кредитним договором?
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185335_koli-bank-vtracha-pravo-narakhovuvati-protsenti-za-kreditnim-dogovorom 

10. Дайджест податкових новин
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185267_daydzhest-podatkovikh-novin-vd-lgazakon-bznes  


10.04.2019

 

Повідомлення про проведення торгів на право розміщення об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві 


03.04.2019

Третій Фінансовий Ярмарок для МСБ: 
новий крок до покращення інвестиційного клімату в Україні

 

16 квітня 2019 року у Києві відбудеться «Третій Фінансовий Ярмарок для малого та середнього бізнесу» — одна з головних подій українського бізнес-простору, яка проходить третій рік поспіль. Організована Німецько-Українським Фондом подія об’єднає представників МСБ та провідних гравців фінансового ринку України. Кожен відвідувач-підприємець зможе дізнатися про можливі джерела фінансування свого бізнесу, доступні інвестиційні програми, успішні кейси інших представників МСБ. Також в програмі галузеві та освітні сесії за участю бізнес-експертів. Місце проведення — КВЦ «Парковий».

На ярмарку свої пропозиції для малого та середнього бізнесу представлять банки-партнери Німецько-Українського Фонду.

 «Як показує досвід, «Фінансовий Ярмарок» від Німецько-Українського Фонду — не лише бізнес-форум та простір для нетворкінгу підприємців. Це дієвий інструмент для розвитку своєї справи та покращення інвестиційного клімату в Україні. Минулорічні Ярмарки — найкращий тому доказ, — зазначив Валерій Майборода, в.о. керівника НУФ. — Участь, як і раніше, повністю безкоштовна, тож це унікальна можливість знайти додаткові джерела фінансування для розвитку свого бізнесу».

Українські підприємці можуть відвідати подію безкоштовно після попередньої реєстрації: http://sme-fair.org.ua/

Третій Фінансовий Ярмарок відбудеться 16 квітня 2019 року у Києві, в КВЦ «Парковий». Початок офіційної частини о 10:00, реєстрація з 09:00.

Реєстрація: http://sme-fair.org.ua/  

Про Німецько-Український Фонд

Німецько-Український Фонд (НУФ) – партнер українського малого та середнього бізнесу вже протягом 20 років. Фонд заснований Національним банком України, Міністерством фінансів України та німецьким державним банком KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau), який за дорученням німецького уряду фінансує програми розвитку у всьому світі. НУФ – неприбуткова установа, яка здійснює підтримку фінансування мікро, малих та середніх підприємств України шляхом надання їм кредитів через банки-партнери для здійснення інвестицій в основний та обіговий капітал. З початку діяльності НУФ в 1996 році в рамках його програм підтримку фінансування отримали понад 162 000 суб’єктів малого та середнього бізнесу на загальну суму близько 754 млн євро. Деталі: guf.gov.ua.

Контакти для ЗМІ:

Тамара Зборовська

PR Consultant, Group Head

tamara.zborovska@pleon.ua

+38 (044) 594 99 96

 

Добірка цікавої та корисної аналітики щодо захисту бізнесу

 

1. Найцікавіша аналітика щодо захисту бізнесу від ЛІГА:ЗАКОН Бізнес
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185076_naytskavsha-analtika-shchodo-zakhistu-bznesuvd-lgazakon-bznes

2. Добірка важливої аналітики у сфері трудового права від ЛІГА:ЗАКОН Бізнес
https://biz.ligazakon.net/ua/news/184893_dobrka-vazhlivo-analtiki-u-sfer-trudovogo-prava-vd-lgazakon-bznes

3. Оновлено план податкових перевірок на 2019 рік
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185061_onovleno-plan-podatkovikh-perevrok-na-2019-rk

4. Рекомендації топ-менеджменту щодо забезпечення корпоративної безпеки в 2019 році
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183691_rekomendats-top-menedzhmentu-shchodo-zabezpechennya-korporativno-bezpeki-v-2019-rots

5. Як бізнесу підготуватися до податкових перевірок? ТОП-5 рекомендацій
https://biz.ligazakon.net/ua/news/184605_yak-bznesu-pdgotuvatisya-do-podatkovikh-perevrok-top-5-rekomendatsy

6. Мораторій на перевірки скасований. ТОП-5 рекомендацій для бізнесу
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183121_moratory-na-perevrki-skasovaniy-top-5-rekomendatsy-dlya-bznesu

7. Нові інструменти захисту бізнесу від рейдерства: встановлюємо зону контролю
https://biz.ligazakon.net/ua/news/185008_nov-nstrumenti-zakhistu-bznesu-vd-reyderstva-vstanovlyumo-zonu-kontrolyu

8. Перевірка контрагентів перед угодою. Чи варто?
https://biz.ligazakon.net/ua/news/184371_perevrka-kontragentv-pered-ugodoyu-chi-varto

9. Які кадрові документи на працівників повинні бути у ФОП
https://biz.ligazakon.net/ua/news/184327_yak-kadrov-dokumenti-na-pratsvnikv-povinn-buti-u-fop


10. Держпраці продовжує штрафувати підприємства за нелегальних працівників
https://biz.ligazakon.net/ua/news/184684_derzhprats-prodovzhu-shtrafuvati-pdprimstva-za-nelegalnikh-pratsvnikv

11. Правові позиції судів в кримінальних справах 2018 року, актуальних для захисту бізнесу
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183882_pravov-pozits-sudv-v-krimnalnikh-spravakh-2018-roku-aktualnikh-dlya-zakhistu-bznesu

 Скористатися сервісом CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН для перевірки ваших контрагентів та партнерів ви можете за посиланням:

https://platforma.ligazakon.net/test-access-order-ua/?utm_source=biz.ligazakon.net&utm_medium=news&utm_content=bizpress04


25.03.2019

 

26 березня 2019 року в приміщенні ТПП України (вул. Велика Житомирська, 33відбудеться конференція «Україна Чилі».

Чилійська сторона виявила зацікавленість у співробітництві, насамперед, в агропромисловому та продовольчому секторах, будівництві, гірничому видобуванні, туризмі, посередницьких послугах.  До складу делегації входять представники як приватного, так і державного секторів.

Програма заходу передбачає пленарну частину, а також  B2B-зустрічі між компаніями (натисніть для завантаження програми).

Вартість участі в заході 600 грн, включаючи ПДВ (для членів ТПП України  480 грн, включаючи ПДВ).

РЕЄСТРАЦІЯ

Список представників делегації
Початок заходу – об 11:00, реєстрація – з 10:30. 
За додатковою інформацією звертайтесь до дирекції міжнародного співробітництва ТПП України за тел.: (044) 461 98 08, конт. особа Анна Гусак (+38 (095) 546 65 09) або ел. поштою:  ast-ier@ucci.org.ua.


 

14.01.2019

  

ТОП-20 найважливіших подій кінця 2018 та початку 2019 для бізнесу та підприємців

1. У 2019 відновлюються планові перевірки бізнесу
https://biz.ligazakon.net/ua/news/182838_u-2019-vdnovlyatsya-planov-perevrki-bznesu

2. Кого перевірять податківці в 2019 році
https://biz.ligazakon.net/ua/news/182975_kogo-perevryat-podatkvts-v-2019-rots-dopovneno

3. Штрафи за порушення трудового законодавства відчутно збільшаться
https://biz.ligazakon.net/ua/news/182935_shtrafi-za-porushennya-trudovogo-zakonodavstva-vdchutno-zblshatsya

4. Мінфін отримав доступ до інформації про банківські рахунки українців
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183044_mnfn-otrimav-dostup-do-nformats-pro-bankvsk-rakhunki-ukrantsv 

5. Коли можна не допускати до перевірки представників органів державного контролю
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183067_koli-mozhna-ne-dopuskati-do-perevrki-predstavnikv-organv-derzhavnogo-kontrolyu 

6. Збільшено термін оскарження рішень контролюючих органів
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183080_zblsheno-termn-oskarzhennya-rshen-kontrolyuyuchikh-organv

7. З нового року підвищились ставки судового збору
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183092_z-novogo-roku-pdvishchilis-stavki-sudovogo-zboru

8. Змінились правила оподаткування посилок з-за кордону
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183108_zmnilis-pravila-opodatkuvannya-posilok-z-za-kordonu

9. Автівку відтепер можна перевірити за VIN-кодом
https://biz.ligazakon.net/ua/news/182906_avtvku-vdteper-mozhna-perevriti-za-vin-kodom

10. Нові бюджетні рахунки на 2019 рік вже відкриваються
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183152_nov-byudzhetn-rakhunki-na-2019-rk-uzhe-vdkrivayutsya

11. У новий рік з новими офшорами, старими експортно-імпортними ліцензіями та звільненим від ПДВ металобрухтом
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183010_u-noviy-rk-z-novimi-ofshorami-starimi-eksportno-mportnimi-ltsenzyami-ta-zvlnenim-vd-pdv-metalobrukhtom

12. Перепланування квартир і офісів можна робити без дозволів
https://biz.ligazakon.net/ua/news/182800_pereplanuvannya-kvartir--ofsv-mozhna-robiti-bez-dozvolv

13. Всі продавці ліків і медичних виробів повинні встановити РРО до 1 січня
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183018_vs-prodavts-lkv--medichnikh-virobv-povinn-vstanoviti-rro-do-1-schnya

14. Як зміняться для підприємців розміри сплат ЄСВ у 2019 році
https://biz.ligazakon.net/ua/news/182980_yak-zmnyatsya-dlya-pdprimtsv-rozmri-splat-sv-u-2019-rots

15. Кращі з кращих: найуспішніші українські стартапи 2018 року
https://biz.ligazakon.net/ua/news/182939_krashch-z-krashchikh-nayuspshnsh-ukransk-startapi-2018-roku

16. Як зареєструвати торговельну марку без юриста
https://biz.ligazakon.net/ua/news/182958_yak-zarestruvati-torgovelnu-marku-bez-yurista

17. Підприємцю-єдиннику не можна проводити розрахунки через електронні платіжні системи
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183038_pdprimtsyu-dinniku-ne-mozhna-provoditi-rozrakhunki-cherez-elektronn-platzhn-sistemi-dopovneno

18. Як підтвердити податківцям отримання маркетингових послуг?
https://biz.ligazakon.net/ua/news/182954_yak-pdtverditi-podatkvtsyam-otrimannya-marketingovikh-poslug

19. Розпочато рух до зниження "зелених" тарифів
https://biz.ligazakon.net/ua/news/182891_rozpochato-rukh-do-znizhennya-zelenikh-tarifv 

20. ТОП-10 ініціатив, якими запам'ятався бізнесу 2018 рік
https://biz.ligazakon.net/ua/news/183047_top-10-ntsativ-yakimi-zapamyatavsya-bznesu-2018-rk

За інформацією: http://kiev-chamber.org.ua

Версiя для друку