Головна  →  Адміністрація  →  Структура  →  Призначення житлових субсидій за спрощеним порядком

Субсидія - це щомісячна адресна безготівкова допомога сім'ям, що надається за рахунок коштів державного бюджету, для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

За умови призначення житлової субсидії розмір обов'язкової плати складає:

10 % середньомісячного сукупного доходу у разі якщо:

  • у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни;

  • серед зареєстрованих осіб та таких, що проживають у житловому приміщенні, є діти, інваліди І або ІІ групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні громадянина не перевищує прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Так відповідно Закону України "Про Державний бюджет на 2013 рік" від 06.12.2012 №5515-VI: з 1 січня 2013 року - 1108 грн.,з 1 грудня 2013 року - 1176 грн.;

15 % середньомісячного сукупного доходу:

  • для інших категорій сімей.

Розмір обов'язкової плати зменшується у разі економного споживання послуг (за наявності лічильників) при нарахуванні субсидії на наступний період.

Субсидія призначається з місяця подачі заяви та документів.

Громадяни зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг.

У разі, коли вартість фактично використаної послуги (при наявності лічильників) менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

У разі несплати громадянином обов'язкової частки витрат, надання субсидії припиняється за поданням підприємств, які надають житлово-комунальні послуги.

Версiя для друку