Головна  →  Пенсійний фонд України інформує
 

Про Реєстр застрахованих осіб

Одним із напрямків роботи Пенсійного фонду України є формування та ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - Реєстр).

Реєстр - це автоматизований банк відомостей, створений для ведення єдиного обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню згідно із Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Створено Реєстр на основі інформаційної бази персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

До нього вносяться дані про фізичних осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. А саме - прізвище, ім'я та по батькові на момент подання даних до Пенсійного фонду; дата народження, стать, громадянство, номер телефону (за згодою), персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші дані, необхідні для обчислення та призначення страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, які подаються роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, що виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію.

Персоніфікований облік даних, накопичений фактично в повному обсязі з 2000 року. За ними здійснюється призначення, перерахунок пенсій, а з 2011 року – страхові виплати всіх фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Пенсійний фонд забезпечує захист інформації Реєстру. Інформація з нього використовується виключно для потреб, визначених законодавством. Разом с тим застрахована особа має можливість контролювати персоніфіковані дані, накопичені на її особовій картці. Одним із способів контролювати особисті данні Реєстру є Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою portal.pfu.gov.ua. Сервіс надається для користувачів Веб-порталу, які увійшли на портал ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису або ідентифікувалися засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації (GovID) в повному об’ємі, а для користувачів, які зареєструвалися в органах Пенсійного фонду України по заяві.

Своєчасний контроль за особистими даними загальнообов’язкового державного соціального страхування – це відсутність клопоту під час призначення (перерахунку) пенсії та інших соціальних виплат.

Відомості до Реєстру, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Консультації щодо питань ведення Реєстру, а саме: заповнення таблиць звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно з «Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі у разі виявлення за результатами перевірки поданих страхувальником недостовірних відомостей про застрахованих осіб, застрахованою особою некоректних відомостей в її обліковій картці, відповідно до рішення суду, що набрало законної сили тощо, надають органи Пенсійного фонду України.

 Гарячі телефонні лінії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо ведення Реєстру:

(044) 457-88-46;

(044) 562-64-78;

(044) 463-75-63;

(044) 463-79-54;

(044) 401-07-33;

(044) 457-62-50.


 

 
Травневий перерахунок пенсій

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві проведено індексацію пенсій з 1 травня.

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11. Відповідно до згаданого рішення Уряду, розмір підвищення в результаті перерахунку не може бути менше 100 гривень.

Крім того враховано, що розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які набули необхідного страхового стажу (35 років чоловіки та 30 років жінки), не може бути нижче 2100 гривень.

У місті Києві перерахунок проведено автоматично (без особистих звернень) 645 тис. 395 пенсіонерам. Середній розмір підвищення пенсії   становить 332,4 гривні.

Виплата проіндексованих пенсій проводиться з 4 травня 2020 року у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ «Укрпошта».


Пенсії буде проіндексовано у травні 2020 року

1 квітня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році”, яка регулює питання проведення індексації пенсій у 2020 році.

Постановою визначено дату проведення індексації пенсій у 2020 році: це – 1 травня. Перерахунок пенсій проводитиметься із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.

У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії менше 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься починаючи з травня місяця 2020 року в установленому порядку через уповноважені банки або доставлена додому листоношами АТ „Укрпошта”.


Пенсійний фонд перерахував пенсії працюючим пенсіонерам

На виконання норм  частини четвертої статті 42  Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 1 квітня 2020 року органами Пенсійного фонду України проведено автоматичний перерахунок виплат пенсіонерам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсій продовжували працювати. 

Перерахунок пенсій проведено без звернень пенсіонерів з урахуванням страхового стажу, набутого по лютий 2020 року.  

При проведенні перерахунку обрано більш вигідний для пенсіонера варіант: з урахуванням лише страхового стажу або з урахуванням страхового стажу та заробітної плати. 

В результаті перерахунку розмір пенсії збільшено 106,7 тисячі осіб. Середній розмір підвищення по м. Києву  – 152,36 грн.


 Електронні послуги Пенсійного фонду України або які оптимізації нашого життя  відбуваються завдяки Державному реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування

В світлі загальної глобалізації та діджіталізації країни Пенсійний фонд України виступає флагманом впровадження новітніх технологій. В Інтернет-мережі все більше і більше стають доступними сервіси, які раніше передбачали безпосереднє відвідування установ для отримання визначених послуг. Пенсійний фонд України вже понад 10 років розробляє та впроваджує нові електронні сервіси, які є доступними всім категоріям громадян (в тому числі з інклюзією),  та  які заощаджують час клієнтів, зменшують навантаження на працівників, сприяють позитивному іміджу Пенсійного фонду.

Серед різних послуг, які пропонує Інтернет-мережа, хочемо  звернути Вашу увагу на інформацію, яку ви можете отримати з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, який формує та веде Пенсійний фонд України,  та який на сьогодні є унікальним електронним сховищем і надійним джерелом інформації про страхувальників та застрахованих осіб.

Для Вашої зручності Пенсійний фонд ввів послугу надання електронних документів. Сервіс надається для користувачів Веб-порталу, які увійшли на портал ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису.

Страхувальники з Реєстру можуть отримати інформацію про застрахованих осіб за період перебування особи у трудових відносинах з ними, а також відомості про підтвердження страхового стажу застрахованих осіб, необхідні для призначення соціальних виплат - нарахування «лікарняних» і «декретних». 

Застраховані особи з Реєстру застрахованих осіб можуть отримати інформацію про свої суми заробітку для нарахування соціальних виплат (у тому числі доплату до мінімальної заробітної плати) і страховий стаж за будь-який період, починаючи з 2000 року. На підставі наявної інформації можна сформувати та роздрукувати довідки ОК-5 (індивідуальні відомості про застраховану особу), ОК-7 (про суми заробітку, з яких сплачувався єдиний внесок з 2011 року), та довідку про страховий стаж. Застрахована особа може проаналізувати свій страховий стаж та заробітну плату, яка в майбутньому використовуватиметься при призначенні пенсії. Таким чином працівник стає контролером свого роботодавця щодо сплати ним за нього страхових внесків.

Пенсіонер з Реєстру може отримати такі електронні документи  - довідка про доходи пенсіонера для субсидії, довідки про доходи пенсіонера, індивідуальні відомості про застраховану особу (довідка ОК-5), витяг з Реєстру застрахованих осіб.

Достовірність всіх довідок сформованих не Веб-порталі ПФУ підтверджується QR-кодом.  


Пенсійний фонд України у твоєму смартфоні в будь-який час

А Ви завантажили мобільний додаток “Пенсійний фонд”?

Пандемія та вимушені карантинні заходи внесли зміни у життя кожного українця.

Тепер, коли ми знаходимось вдома, саме час опановувати цифрові навички. 

Досить корисним для Вас може стати мобільний додаток “Пенсійний фонд”.

З його допомогою, залишаючись вдома, можна:

 • ознайомитись з інформацією щодо набутого страхового стажу, сплати роботодавцями страхових внесків;
 • переглядати інформацію в Електронному реєстрі листків непрацездатності та відомості про трудову діяльність;
 • скористатись послугою “Пенсійний калькулятор”, який допоможе розрахувати майбутню пенсію за віком;
 • подати заяву на призначення або перерахунок пенсії, в тому числі за принципом “одне відвідування”;
 • переглянути інформацію електронної пенсійної справи (якщо Ви пенсіонер);
 • звертатись до Пенсійного фонду зі своїми запитаннями та отримувати на них відповіді.

Отож, давайте встановимо  мобільний додаток “Пенсійний фонд”. Для цього потрібен лише телефон (або планшет) із підключенням до мережі Інтернет. 

Крок 1    Версії   мобільного додатку для пристроїв з операційними системами Android та IOS розміщені в Google Play та AppStore відповідно.

Крок 2   Натиснувши опцію “установити”, абсолютно безкоштовно встановлюємо його на телефон .

Крок 3    Відкривши мобільний додаток, буде запропоновано обрати варіанти входу в особистий кабінет. 

У додатку є кілька таких способів входу:

 • за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Для цього він має бути збереженим у Вашому телефоні. Також потрібно із запропонованого переліку вибрати акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК), що видав електронний ключ, і залишити позначку, ким Ви є: “фізичною” або “юридичною” особою;
 • за допомогою GovID. Якщо обираєте цей спосіб, відкривається панель, де пропонується здійснити вхід, обравши із запропонованого переліку банк, у якому Ви обслуговуєтесь. Після цього необхідно ввести номер банківської картки, і Вам одразу надійде смс-повідомлення з шістьма цифрами, які потрібно ввести у поле на екрані;
 • за допомогою реєстрації. Для цього потрібне особисте відвідування Пенсійного фонду, де видадуть логін і пароль. Проте, сьогодні це не на часі;
 • за допомогою електронного пенсійного посвідчення, якщо воно у Вас наявне. 

Після швидкої процедури реєстрації відкривається перелік послуг, які можливо отримати через   мобільний додаток “Пенсійний фонд”. 

Довіряйте лише офіційній інформації з перевірених джерел! 

Бережіть себе – збережете Україну!


Пенсійний фонд України задля убезпечення населення в умовах карантину закликає максимально користуватись послугами дистанційно

Залишаючись вдома, Ви можете отримати всю необхідну інформацію без особистих візитів, скориставшись онлайн сервісами вебпорталу Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua 

На вебпорталі електронних послуг Фонду є можливість: 

- отримати довідки із підтверджуючим QR-кодом про розмір пенсій, страховий стаж, заробітну плату й сплачені внески;

- подати заяву на призначення пенсій за принципом “одне відвідування”, що передбачає подання документів для призначення пенсій виключно в електронному вигляді;

- подати Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстр(і) застрахованих осіб (наприклад, дані паспорту, адреси проживання); 

- подати звернення (заяву, скаргу, пропозицію);  

- активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи). 

Крім того, наші сервіси:  

 • “Електронна трудова книжка” дає змогу переглянути відомості про трудову діяльність; 
 • “Пенсійний калькулятор” допоможе зробити прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком. 

Для полегшення доступу до електронних сервісів вебпорталу створено мобільний додаток “Пенсійний фонд”. Відтепер з мобільних пристроїв (смартфону чи планшету) є можливість подати документи для призначення або перерахунку пенсії, отримати доступ до електронної пенсійної справи, переглядати та отримувати відомості про сплачені страхові внески, набутий страховий стаж.

УВАГА! Для доступу до вищезазначеного спектру послуг потрібно зареєструватись на вебпорталі за допомогою  кваліфікованого електронного підпису. 

Для цього, обравши на вебпорталі Пенсійного фонду функцію “вхід”, ви:

 • із запропонованого переліку акредитованих центрів сертифікації ключів, вибираєте свій;
 • вводите пароль свого електронного кваліфікованого підпису;
 • успішно користуєтесь послугами.

Закликаємо залишатись вдома та не ризикувати своїм здоров’ям та життям!


 Пенсіонери старше 80 років  отримують щомісячну компенсацію до пенсії

Пенсійний фонд України розпочав виплату компенсації до пенсії за квітень пенсіонерам старше 80 років. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році” з 1 квітня 2020 року пенсіонерам, які досягли віку 80 років і старше, до пенсій встановлено щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 500 гривень. Компенсаційну виплату отримуватимуть пенсіонери, у яких пенсія не перевищує 9205 гривень. Водночас, після встановлення такої виплати пенсія не може бути більше зазначеного розміру. 

Крім того, для громадян старше 80 років, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та мають страховий стаж не менше 25 років чоловіки та 20 років жінки, мінімальна пенсійна виплата не може бути меншою, ніж 2600 гривень. 

Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві проведено відповідні перерахунки для 91589 пенсіонерів, які досягли віку 80 років, виготовлено виплатні відомості, які передано банкам та відділенням АТ “Укрпошта”.

Виплата компенсації за квітень розпочата 7 квітня тим пенсіонерам, у кого дата виплати по 7 число включно. Інші пенсіонери старше 80 років отримають додаткові кошти у визначену їм дату виплати разом з пенсією за квітень. 

Відповідна щомісячна компенсаційна виплата буде встановлюватись й іншим пенсіонерам після досягнення ними віку 80 років. 

Нагадуємо, що пенсії надійдуть одержувачам на рахунки в уповноважених банках або будуть доставлені листоношами АТ “Укрпошта” додому.


Версiя для друку