Головна  →  Про район  →  Відомості про район
Відомості про район

Дата утворення: 1937 рік до 1957 року мав назву Молотовський район

Площа: 27 кв. км 3,2 % від території м.Києва

Географічні дані: по території району протікають річки: Либідь, Клов

Кордони: межує з Печерським, Голосіївським, Солом'янським, Святошинським, Подільським районами м.Києва

Голова Шевченківської адміністрації Гаряга Олег Олександрович

Чисельність наявного населення станом на 01.01.2011 року - 231,3 тис.чол. (8,3 % від населення м.Києва

Загальна площа зелених масивів та насаджень: 557,2 га

- парки одиниць / га 20/379,2

- сквери одиниць / га 76/42,3

- бульвари одиниць / га 8/9,8

- транспортні розв'язки одиниць / га 6/4,4

- вуличні насадження га 93,0

- схили, захисні смуги га 28,5

- бювети од 7

Карта району

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Шевченківський район був створений згідно з постановою ЦВК УРСР 4 квітня 1937 року. У жовтні 2001 року район - один з центральних районів столиці - збільшився внаслідок злиття з колишніми Радянським та Старокиївським районами міста. Названий на честь Великого Кобзаря, він об'єднав у собі найкращі надбання минулих років і величні здобутки сьогодення.

Шевченківський район у його сучасних межах став справжнім серцем столиці. Якщо поглянути на карту Києва та місце розташування на ній Шевченківського району, можна впевнитись, наскільки цей район міста неповторний і самобутній. Район межує на сході - з Печерським, на заході - зі Святошинським, на півночі - з Подільським, на півдні - з Солом'янським, на південному сході - з Голосіївським районами Києва. Його територія увібрала в себе різні віки та епохи. Звідси пішов Київ, про що говорять золотоверхі куполи його соборів. Історія Шевченківського району тісно пов'язана з історією створення самого міста, що сягає до VIII-IX століть, до зародження могутньої древньоруської держави - Київської Русі. Тут збереглися найцінніші історико-архитектурні та культурні пам'ятки - Золоті Ворота, Софіївський Собор, Володимирський Собор, Покровський монастир, Михайлівський Собор та інші. Головні події історії України, пов'язані з боротьбою за створення незалежної Держави, проходили саме в межах Шевченківського району.

Ядром становлення нашої держави була Старокиївська Гора на якій Апостол Андрій поставив хреста і Святий Володимир проводив Вибір Віри та закладав основи державності, яку формували його син Ярослав та онук Всеволод. Центром Київської Русі була територія Шевченківського району, де засновано Київ - «Мати міст Руських».

Частина терену району лежить у межах давнього міста Ярослава, датується XI-XII ст. Це вулиці Ярославів Вал, Золотоворітська, Іринінська, Софіївська та Малопідвальна. Самі назви вулиць вказують на монументальність споруд: Золоті ворота, вали міста Ярослава, Софіївський та Іринінський монастир. Впродовж багатьох сторіч решта території сучасного Шевченківського району становила горбисту, прорізану глибокими ярами та струмками долину річки Либідь.

Про будівництво Золотих воріт згадується в літописі від 1037 року. Збереглися руїни Золотих воріт, що височать у Золотоворітському сквері. Проїжджа частина воріт, що прорізувала вал, була 12 м висотою та 6,4 м завширшки, над нею було зведено надбрамну церкву Благовіщення з позолоченою банею (вірогідно звідси і назва воріт). В 1750 році руїни Золотих воріт були засипані землею. В 1832 році їх розкопали археологи, пізніше в них були вмонтовані залізні перекладини. Через Золоті ворота направлявся у Софію Богдан Хмельницький, намагаючись у 1648 році створити незалежну козацьку державу. Про це він та ієрарх Київський, митрополит Сільвестр Косів промовляли у Софіївському соборі. Саме на території району закладались підвалини національної самосвідомості українського народу, тут виношувалися ідеї незалежності. І сьогодні Золоті ворота та пам'ятник Ярославу Мудрому є символами Шевченківського району.

На території району знаходилась Центральна Рада та Софіївський (Богдана Хмельницького) майдан де проголошувалися Універсали, відбувалось обрання гетьмана Павла Скоропадського та інші не менш важливі події, пов'язані з історією формування Української Держави. На майдані Богдана Хмельницького відбувалися численні маніфестації та мітинги, що привели до проголошення Незалежності 24 серпня 1991 року. Серед монументальних храмів, збудованих в X-XII ст., найголовнішим і найвеличнішим є Софіївський собор, зведений за часів Ярослава Мудрого. На межі XVII- XVIII століть храм Святої Софії був перебудований у бароковому стилі, став 19-банним і в такому вигляді дійшов до наших часів. У всій Європі того часу не було побудовано нічого, що могло порівнятися зі «Святою Софією».

У 1990 році собор з ансамблем колишніх монастирських споруд на його садибі занесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Михайлівський Золотоверхий монастир збудовано у 1108-1113 р.р. за князя Святополка Ізяславовича, онука Ярослава Мудрого. У розписах храму брав участь київський митець Алимпій

В XVII-XVIII століттях собор св. архангела Михаїла перебудовано у стилі українського бароко. Найбільшим благодійником перебудови був гетьман Іван Мазепа. У 1716-1719 роках була збудована дзвіниця, але в 1934 році, в період войовничої боротьби з релігією, собор і дзвіницю було зруйновано. Нині Михайлівський Золотоверхий почав своє друге життя.

За період 1862-1882 років було побудовано Володимирський собор, в якому поряд з релігійними сюжетами велике місце займали історичні композиції «Хрещення Киян» та «Хрещення Володимира». Собор будувався на кошти відомих меценатів та на добровільні пожертвування киян. Він став ще однією видатною спорудою Києва. У внутрішніх розписах брали участь художники В.Васнєцов, М.Нестеров, М.Врубель, В.Катарбінський, М.Пимоненко та інші. Усі славетні митці жили на терені Шевченківського району.

Пам'ятник княгині Ользі (фігури Кирила і Мефодія, княгині Ольги та Андрія Первозванного) на Михайлівській площі було відновлено у 1996 році.

Назви церков свого часу визначили і назви вулиць району: Трьохсвятительська, Михайлівська, Десятинна, Софіївська, Стрітенська та інші. Віє давниною і від назв вулиць Олегівська, Володимирська, Печенізька, Половецька, Татарська, Ярославів Вал. Кожна вулиця - це музей під відкритим небом.

Вулиця Володимирська насичена пам'ятками історії, архітектури, культури. Обабіч неї та в безпосередній близькості знаходяться залишки прадавніх Десятинної церкви і Софіївських воріт, Софіївський собор, Золоті ворота. Місце Десятинного храму на Старокиївській горі вшановується як святиня. Вчені ретельно досліджували залишки найдавнішого храму, ці дослідження тривають і досі. На заповідній Старокиївській горі позначені місця розкопок двох князівських палаців доби Володимира Великого. Від перших князівських палаців до новобудов сьогоднішнього дня - все увібрала в себе Володимирська вулиця. На проїжджій частині позначено місце головного в'їзду до міста тих часів - так званої Софіївської брами. Вулиця являє собою своєрідний архітектурний музей, де знаходяться відомі усім споруди, а саме: Національний академічний театр опери та балету ім.Т.Г.Шевченка, Національний університет ім.Тараса Шевченка, міський будинок вчителя, пам'ятники Б.Хмельницькому, Т.Шевченку, М.Грушевському, М.Лисенку. На Володимирській можна побачити найбільш досконалий твір зодчого П.Альошина - нинішній Будинок вчителя. Будинок зводився у 1910-1911 роках як Педагогічний музей. Але ще до кінця того ж десятиліття він опинився в епіцентрі подій, яким судилося радикально змінити долю України.

Традиції благодійництва, у поширенні яких відіграв значну роль губернатор Фундуклей, мають у Києві давнє й міцне коріння. Сучасна вулиця Богдана Хмельницького, яка є невід'ємною частиною міста, раніше була Фундуклеївською вулицею. Так кияни вшанували Івана Фундуклея, колишнього київського губернатора та видатного благодійника, який подарував свої будинки місту для розміщення першої в Києві жіночої гімназії та надав кошти на її утримання. За життя цукрозаводчика М.Терещенка,вшановуючи його заслуги на ниві благодійництва та з нагоди 80-річного ювілею, було вирішено назвати Терещенківською вулицю, на яку виходила другим фасадом резиденція філантропа, на фасаді його оселі вміщено своєрідний геральдичний знак.

На теренах Шевченківського району збереглося чимало будівель, пов'язаних із проживанням видатних доброчинців та з діяльністю закладів, які вони опікували. Вулиця Богдана Хмельницького простягається від Хрещатика до вулиці О.Гончара.

На цій вулиці розташовано унікальний у світі Музей медицини. Його експозиції присвячені історії розвитку медичної допомоги населенню, медичної науки і освіти з давніх часів. Через усю територію Шевченківського району пролягла головна магістраль - проспект Перемоги - одна з найкрасивіших у місті. Проспект Перемоги починається з однойменної площі. Найпримітніші споруди на площі -Національний цирк України, готель „Либідь".

Епіцентром Шевченківського району є Хрещатик, який з'явився на Хрещатій долині у 1831 році. Хрещатик - чи не найкоротша у світі вулиця, але історія центральної магістралі довга і непроста. У давні часи глибоку долину між Верхнім містом і Печерськом перетинали вибалки та яри. Ця місцевість ще у часи Київської Русі являла собою вкриту лісом долину, по якій біг струмок. За однією із версій звідси пішла її назва - Хрещата (тобто перехрещена). Поряд було невелике озеро, з якого витікав струмок у напрямку нинішньої Бессарабки, далі він зливався з річкою Клов, яка впадала в Либідь. Той струмок теж називали Хрещатим. Це був лівий приток Либіді, який і по нині біжить під товщиною асфальту у колекторі. Перші будинки на Хрещатику з'являються у 1797 році. Тогочасні діючі правила і закони забудови міста та розумні умови кредитування робили справу забудови Києва кінця XVIII - початку XIX ст. взаємовигідною. Саме на зламі цих століть були зведені багатоповерхові прибуткові житлові будинки, готелі, які досі становлять найпрестижнішу частину старого житлового фонду та багатої архітектурної спадщини Шевченківського району.

На Майдані Незалежності та Хрещатику відбуваються найголовніші події держави, міста, району. Тут відзначається День Незалежності та День Перемоги, Різдво Христове та інші видатні події.

Лук'янівське цивільне кладовище є одним з найстаріших некрополів Києва. Офіційне рішення про відкриття міська управа прийняла в 1878 році. На Лук'янівське кладовище переносили прах покійних після руйнування поховальних комплексів на Аскольдовій могилі, Щекавиці, у Покровському монастирі, біля Феодорівської Лук‘янівської церкви. Сюди було перенесено тлін інокині Анастасії - княгині Романової, професорів КПІ В.П. Іжевського та М.І. Коновалова, полеглих під Крутами студентів - Шульгіна та Наумовича, привезено землю з братської могили на Соловках, в якій почиває прах репресованого поета, літературознавця, перекладача Миколи Зерова. З 1 липня 1994 року Лук'янівське кладовище визнано Державним історико-меморіальним заповідником.

Пам'яті загиблих, які належали до різних національностей і знайшли спільну могилу у Бабиному яру, присвячено монумент у меморіальному парку - це багатофігурна бронзова композиція із зображенням радянських громадян - жертв фашизму. Нині біля відгалуження яру встановлено пам'ятний знак у вигляді юдейського символу - менори. У 2001 році поставлено пам'ятник одній з найжахливіших сторінок сумного літопису окупації - «Дітям, розстріляним у Бабиному Яру».

З плином часу змінюється обличчя Шевченківського району, поряд з сивою давниною вирує сьогоденне життя - бурхливе і сповнене нового.

Шевченківський район сьогодні поєднує в собі високопродуктивну промисловість і будівництво, поліграфічне виробництво і розгалужену торгівлю, охорону здоров'я і сферу побутового обслуговування, широку мережу навчальних закладів та закладів культури. На території району понад 50 держав світу розташували свої посольства та представництва.

Промисловість району представлена такими провідними підприємствами, як ДАХК «Артем», ПрАТ КЗБН «Росинка», ВАТ «НВК Київський завод автоматики ім.Г.І.Петровського», ВАТ КЕЗ «Транссигнал», ДП «Дослідний завод зварювальних матеріалів ім.Є.О.Патона», ДП Поліграфкомбінат «Україна», ДП Видавництво «Преса України», ДП ВАТ «Київхліб» «Булочно-кондитерський комбінат», ДП ВАТ «Київхліб» «Дослідний хлібозавод», ВАТ «Київмедпрепарат».

Науковий потенціал представляють широко відомі та знані не тільки в Україні, а й за її межами науково-дослідні та проектно-конструкторські інститути. У районі розташована Національна Академія наук України та більшість її інститутів, а також:

ВАТ НТК «Електонприлад», АТІ «Київпроект», ВАТ «УкрНДІінжпроект» та інші. Наукові медичні установи представлені Київським інститутом педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, інститут урології та нефрології, інститут гематології та переливання крові, Науковим центром радіаційної медицини АМН України, інститут травматології та ортопедії та іншими.

Прикрасою не тільки району, а й усієї нашої держави, національною гордістю є Національний університет ім.Т.Шевченка, який ще з середини XIX століття став одним із осередків науки та передової громадсько-політичної думки на Україні. Будинок Національного університету ім.Тараса Шевченка є пам'яткою пізнього класицизму. Неможливо перелічити імена викладачів і студентів Київського університету, десятки з яких відомі, без перебільшення, всьому світові. Вихованцями його були академіки М.Боголюбов, О.Богомолець, М.Грушевський, Д.Заболотний, М.Стражеско, Є.Тарле, О.Шмідт, лікар і єпископ-праведник Лука Войно-Ясенецький, філософи М.Бердяєв і Л.Шестов, вчений і громадський діяч М.Драгоманов, класики української літератури М.Рильський і М.Старицький, російський письменник, лікар за освітою М.Булгаков та багато інших. У 1939 році відкрили пам'ятник Тарасові Шевченку в Шевченківському парку навпроти університету.

На території району розташовано Київський Національний економічний університет ім.В.Гетьмана, Національний медичний університет ім.Богомольця, Національний педагогічний університет ім.Драгоманова та ряд інших вищих навчальних закладів.

Неможливо мати повне уявлення про район, не знаючи його культурне життя. Вісім театрів, що розташовані в Шевченківському районі, відомі далеко за межами не тільки Києва, але і всієї України. Серед них: Національна опера ім.Т.Шевченка, Національний академічний театр російської драми ім.Л.Українки, Київський державний молодіжний театр та інші. Національна опера ім.Т.Шевченка була зведена у 1898-1901 роках на межі століть. Вона має ренесансне оформлення та надзвичайну пишність.

Про насичене культурне життя району говорять назви: Будинок художника, Будинок учених, Республіканський будинок актора, кіностудія ім.О.Довженка.

Справжньою перлиною міста є й Пушкінський парк. Сирецький парк та парк «Нивки» з'явилися на карті району в середині минулого століття. У парку «Нивки» є містечко атракціонів, танцювальний, спортивний і дитячий майданчики та Зелений театр. У Сирецькому парку діє справжня дитяча залізниця. Щороку восени у парку біля станції метро „Дорогожичі" влаштовується традиційне свято квітів. Один з найкрасивіших і найшановніших - парк Тараса Шевченка, розташований навпроти Головного корпусу Київського національного університету ім.Тараса Шевченка. У сквері на розі вулиць Мельникова та Герцена встановлено пам'ятник відомому українському письменнику І.П.Котляревському. Улюблений киянами та гостями столиці парк «Володимирська гірка» заснований ще у 30-х роках XIX ст. на території понад 10 га. На нижній терасі - пам'ятник князю Володимиру, встановлений у 1835 році.

Не можна обійти увагою улюблені місця малечі - Національний цирк та Київський зоологічний парк. Зоопарк заснований у 1908 році з ініціативи Київського товариства аматорів природи. Територія зоопарку розкинулася на 40 га. З 1996 року Київський зоопарк увійшов до Європейської асоціації зоопарків та акваріумів.

 

ЗАПОВІДНИКИ:

ансамбль Софії Київської;

Державний історіко-меморіальний Лук'янівський заповідник.

 

Питома вага району в економіці в м.Києві

 

Продукція промисловості (питома вага обсягу реалізованої продукції за 2010 рік у обсягах м.Києва)

6,8 %

Роздрібний товарооборот (питома вага в обсягах по м.Києву за 9 місяців 2010 року)

11,3%

 

ПРОМИСЛОВІСТЬ:

Кількість підприємств, які звітували за формою №1П у 2010 році - 59 один.

Галузева структура промисловості по видах економічної діяльності

Питома вага, %

Промисловість

100,0

Переробна промисловість

15,8

з неї:

 

Харчова промисловість та перероблення сільськогосподарських продуктів

15,8

Легка промисловість

0,7

у тому числі:

 

текстильна промисловість та пошиття одягу

0,7

виробництво шкіри та шкіряного взуття

 

Виробництво деревини та виготовлення виробів з неї

0,3

Целюлозно-паперова, поліграфічна промисловість та видавнича справа

24,7

Хімічна і нафтохімічна промисловість

22,5

у тому числі:

 

хімічне виробництво

22,3

виробництво гумових та пластмасових виробів

0,2

Виробництво інших неметалевих мінеральних виробів (будматеріалів та скловиробів)

 

Металургія та оброблення металу

2,7

Машинобудування, ремонт та монтаж машин і устаткування

33,3

у тому числі:

 

виробництво машин і устаткування

2,5

виробництво електричного та електронного устаткування

5,8

виробництво транспортного устаткування

25,0

 

ПРОМИСЛОВЕ ВИРОБНИЦТВО:

Обсяг реалізованої промислової продукції за останні три роки:

2008 - 1731,9 млн.грн.,

2009 - 2892,9 млн.грн.

2010 - 2697,3 млн.грн.,

 

ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ:

Доходи Шевченківського районного бюджету на одну особу (загальний та спеціальний разом) - 2140,3 грн.

Податкові надходження Шевченківського районного бюджету на одну особу - 1550,4грн.

Частка простроченої заборгованості загального фонду районного бюджету: дебіторської - 0% та кредиторської - 4,5%.

Іноземні інвестиції ( за 2010 рік)

Обсяг на одну особу - 32130,8 дол. США

 

ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ:

Темп експорту товарів по відношенню до відповідного періоду минулого року (9 місяців 2010 року) - 85,6 %, зниження на 14,2%.

Сальдо зовнішньої торгівлі товарами (9 місяців 2010 року) - (-)5899,4 млн.дол. США

 
ТРАНСПОРТНИЙ КОМПЛЕКС І ЗВ'ЯЗОК:

Автомобільний транспорт

 

 

Виконують перевезення

 

 

Підприємств (АТП)

33

один.

автопідприємств

перевезено пасажирські

11

919,1

один.

тис.пас.

автопідприємств

перевезено вантажні

22

597,7

один.

тис.тонн

Наявність автомобільних доріг

149,3

км

в т.ч. місцевого значення

149,3

км

Зв'язок загального користування:

Наявність телефонного зв'язку

у районі

47624

номерів

Наявність вишок мобільного зв'язку

71

один.

Кількість абонентів мобільного зв'язку операторів зареєстрованих у Шевченківському районі

41117661

один.

Поштові заклади

один.

кількість працюючих

Наявність відділів у районі

26

556

 

Друкарні

1

ДПВО „Поліграфкнига"

2

ЗАТ „Книга"

3

Будинок звукозапису та друку УТОС

4

АТ „Поліграфіст"

5

Видавництво „Преса України"

6

ДП друкарня МВС України

7

Поліграфічний комбінат „Україна"

8

ТОВ „Інтерпресдрук"

9

ТОВ „Євростар"

10

ДСВ «Освіта»

11

ТОВ «Мега Поліграф»

12

ТОВ НВП "Поліграфсервіс"

13

ПП"Рябіна"

 

СПОЖИВЧИЙ РИНОК:

Кількість

 

 

Підприємств торгівлі

781

один.

з них: продовольчі магазини

257

один.

інші

524

 

Підприємств ресторанного господарства

523

один.

Зареєстрованих ринків

8

один.

Обсяг роздрібного товарообороту за 9 місяців 2010 року

4071,4

млн.грн.

 

МАЛЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО:

Кількість малих підприємств за 2009 рік

12785

один.

Середньооблікова чисельність працюючих на малих підприємствах за 2009 рік

77943

осіб

Обсяг реалізованої продукції (робіт і послуг) малими підприємствами за 2009 рік

26792,8

млн.грн.

від загального обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) по м.Києву

18,2

%

Питома вага надходжень від підприємств малого бізнесу до районного бюджету за 2010 рік

14,0

%

Питома вага надходжень від підприємств малого бізнесу до зведеного бюджету за 2010 рік

18,0

%

Кількість зареєстрованих підприємців, фізичних осіб станом на 01.01.2010 року

19120

один.

 

ФІНАНСОВІ ТА КРЕДИТНИ УСТАНОВИ:

№ п/п

Показники

Кількість зареєстрованих об'єктів ЄДРПОУ, одиниць

1

Бізнес - центри

2

2

Лізингові центри

56

3

Кредитні спілки

35

4

Інвестиційні компанії та фонди

240

5

Інноваційні фонди і компанії

38

6

Біржі

27

7

Страхові компанії

158

8

Аудиторські фірми

130

9

Комерційні банки

38

10 

Кількість зареєстрованих суб'єктів підприємницької діяльності, зареєстрованих у відділі державної реєстрації-всього, в т.ч.

62100

 

юридичних осіб

42980

 

фізичних осіб

19120

 

СОЦІАЛЬНА СФЕРА: 
 
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ:

Чисельність пенсіонерів

63831

чол.

з них одержувачів пенсій:

59404

чол.

у тому числі:

 

 

за віком

45542

чол.

по інвалідності, регресники

5255

чол.

за вислугою років

775

чол.

які отримують соціальні пенсії

522

чол.

інші

7310

чол.

 

ВИПЛАТА ПЕНСІЙ:

Місячний фонд

96543408,95

грн.

Заборгованість з виплати пенсій

0

грн.

 

ЗАРОБІТНА ПЛАТА:

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників зайнятих у всіх сферах економіки

3902

грн.

у % до середнього рівня по місту

113,7

%

 

ТРУДОВІ РЕСУРСИ:

Демографічні дані, тенденції

 

 

Народилось

2626

чол.

Померло

4812

чол.

Щільність населення на 1 кв. км

8567

чол.

Міграційний приріст

1463

чол.

 

ГУМАНІТАРНА СФЕРА:

Наука

Один.

Науково - дослідні установи

14

Конструкторські бюро

1

Проектні установи

20

Філіали НАНУ

19

Інші установи

29

 

ОСВІТА:

Навчальні заклади

 

 

Кількість вищих навчальних закладів ІІІ-ІУ рівня акредитації, ІІІ- рівня акредитації 2010-2011 навчальний рік

16

один.

Чисельність студентів

120644

чол.

Чисельність викладачів

10550

чол.

Кількість вищих навчальних закладів І-ІІ-рівня акредитації 2010-2011 навчальний рік

11

один.

Чисельність студентів

6997

чол.

Чисельність викладачів

550

чол.

Кількість професійно-технічних закладів

3

один.

Чисельність учнів

2112

чол.

Чисельність викладачів

220

чол.

Кількість денних загальноосвітніх навчальних закладів

49

один.

Чисельність учнів

18285

Чисельність учнів

Чисельність вчителів

1730

Чисельність учнів

Кількість навчально-виховних закладів (інтернатів)

3

один.

Чисельність учнів

727

чол.

Чисельність вчителів

85

чол.

Кількість постійних дошкільних закладів

51

один.

Чисельність дітей

6366

чол.

Кількість персоналу

1879

чол.

Кількість дитячих позашкільних установ (будинки творчості дітей та юнацтва, школярів, клуби юних техніків, екологів, авіа-автолюбителів, інші)

6

один.

Чисельність дітей

7258

чол.

Кількість шкільних бібліотек

40

один.

Бібліотечний фонд

886378

один.

Кількість книжкових магазинів

30

один.

Книжковий фонд

293234

один.

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я:

Медичні заклади

 

 

Кількість лікувальних закладів, поліклінік, амбулаторій, профілакторіїв, підпорядкованих ГУОЗ та МЗ

23

один.

Кількість ліжок

1775

місць

Кількість лікарів

779

чол.

Кількість середнього медичного персоналу

1104

чол.

Забезпеченість лікарняними у розрахунку на 10 тис.населення

65,52

ліжок

Планова ємність амбулаторно-поліклінічних закладів

6584

відвід. за зміну

Планова ємність амбулаторно-поліклінічних закладів у розрахунку на 10 тис. населення

280

відвід. за зміну

Забезпеченість лікарями на 10 тис.населення

28,84

 

Кількість аптек

93 один.

817 чол. працюючих

 

 

КУЛЬТУРА:

Кількість:

один.

Театрів

8

Кінозалів

5

Бібліотек

19

Закладів культури клубного типу

8

Музеїв (включаючи філії)

18

Будинків культури

2

Дитячих музичних шкіл

4

Дитячих шкіл мистецтв

2

Дитячих художніх шкіл

1

 

ПЕРЕЛІК НАЙВИЗНАЧНІШИХ ПАМ'ЯТОК:

Кількість пам'яток

один.

Всього:

1730

Історії

577

Архітектури

1024

Культури

46

Природи

4

Археології

40

Інше

39

 

ВИДАТНІ ІСТОРИЧНІ ПОСТАТІ РЕГІОНУ: 

В галузі:

Прізвище, ініціали

Посада, професія, фах

Історії

Грушевський Михайло Сергійович

Перший президент України,

відомий історик, видатний громадський і політичний діяч

 

Новицький Олексій Петрович

Відомий історик мистецтва, академік

 

Сухомел Григорій Йосипович

Відомий академік

 

Ханенко Богдан Іванович

Відомий колекціонер-меценат, археолог

культури

Васнецов Віктор Михайлович

Видатний російський художник

 

Леся Українка (Косач Лариса Петрівна)

Видатна українська поетеса, письменниця

 

Булгаков Михайло Опанасович

Видатний російський письменник

 

Гончар Олесь Терентійович

Видатний український прозаїк, Лауреат Шевченківської премії

 

Василевська Ванда Львівна

Видтна українська письменниця

 

Верьовка Григорій Гурович

Видатний український композитор, організатор та керівник відомого народного хору

 

Стеценко Кирило Григорович

Видатний український композитор

 

Гнатюк Дмитро Михайлович

Видатний співак, народний артист України

 

Мірошниченко Євгенія Семенівна

Видатна співачка, народна артистка України, професор

 

Шамо Ігор Наумович

Видатний український композитор

 

Роговцева Ада Миколаївна

Народна артистка України, Лауреат Шевченківської премії

 

Петрицький Анатолій Галактіонович

Народний художник України

 

Збанацький Юрій Олексійович

Видатний український письменник

 

Косенко Віктор Степанович

Український композитор

 

Кікоть Андрій Іванович

Видатний український співак, народний артист України

 

Мурашко Олександр Олександрович

Видатний український художник

науки і освіти

Патон Борис Євгенович

Президент НАН України, Академік НАН України

 

Долінський Анатолій Андрійович

Директор інституту технічної теплофізики НАН України, Академік НАН України

 

Коростельов Олег Петрович

Генеральний конструктор - генеральний директор ДККБ „Луч", Лауреат державної премії України

 

Заболотний Данило Кирилович

Видатний академік, український вчений-мікробіолог

 

Бондаренко Борис Іванович

Директор інституту газу НАН України, Академік НАН України

 

Комісаренко Сергій Васильович

Директор інституту біохімії ім.Паладіна О.В. НАН України, Академік НАН України та АМН України

діячі спорту

Рахлін Борис Анфіянович

Почесний громадянин Шевченківського району. Ветеран спорту. Володар 13 Олімпійських нагород, багаторазовий чемпіон світу та Європи зі спортивної гімнастики. Найавторитетніший суддя найбільших змагань гімнастів.

 

Цибуленко Віктор Сергійович

Ветеран спорту.Триразовий чемпіон Олімпійських ігор, бронзовий призер Олімпійських ігор 1956 року в м.Мельбурн, чемпіон Олімпійських ігор з метання спису 1960 року в м.Римі. Чемпіон Світу серед ветеранів 1994 року м.Бризбен (Австралія).

П'ятикратний чемпіон СРСР. Багаторазовий переможець Міжнародних змагань. Рекордсмен Радянського Союзу та України.

 

РЕЛІГІЯ:

В районі зареєстровано:

Ø  Районних організацій політичних партій - 115 од.;

Ø  Громадські організації - 217 од.;

Ø  Релігійні громади - 88 од.;

Ø  Благодійні організації - 34 од.

Кількість культових споруд (церкви, монастирі, костели, мечеті, молитовні доми, синагоги, інше) - 26 (з них діють за призначенням - 24).

 

СПОРТИВНІ ОБ'ЄКТИ:

Стадіони

3

одиниць

Спортивні зали

60

одиниць

Спортивні майданчики

177

одиниць

Фізкультурно-оздоровчі центри ( та спортивні клуби, які є суб'єктами господарювання)

20

одиниць

Кількість стрільбищ, тирів

13

одиниць

Плавальні басейни

2

одиниць

Тренажерні зали (в т.ч. приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять)

52

одиниць

Інші спортивні споруди:

13

одиниць

-футбольні поля

-велотрек

-веслувальна водно-спортивна база

-споруда зі штучним льодом

-спортивні комплекси

6

1

1

1

5

 

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНА СФЕРА: 

 

 

Всього будинків житлових:

одиниць

3173

1

Кількість будинків комунальної власності

одиниць

1482

 

В них загальної площі, в т.ч.

тис.кв.м

3981,8

 

Приватизована площа (загальна)

тис.кв.м

3583,2

2

Кількість будинків ЖБК

одиниць

100

 

Площа

тис.кв.м

458,7

3

Кількість будинків відомчого житлового фонду

одиниць

72

4

Кількість багатоповерхових будинків, в яких створені кондомініуми (товариства співвласників квартир)

одиниць

47

5

Кількість будинків приватного сектора

одиниць

1431

6

Кількість будинків зведених за кошти інвесторів

одиниць

41

ІІ.

Кількість гуртожитків

одиниць

56

ІІІ.

Кількість нежитлових будинків

одиниць

66

 

Обладнання житлового фонду:

 

 

 

% квартир обладнаних

 

 

 

- водопроводом

%

100

 

- каналізацією

%

100

 

- центральним опаленням

%

100

 

- газом

%

94,3

 

- гарячим водопостачанням

%

100

 

- охоплених централізованим вивозом сміття

%

100

 

Нежитлова площа, яка здається в оренду

тис.кв.м

57,7

 

Одержано орендної плати за здачу нежитлової площі (з ПДВ)

До районного бюджету надійшло

млн.грн.

26,6

10,7

 

Заборгованість по орендній платі

млн.грн.

13,9

 

Зведена інформація про чисельність та щільність населення, площу Шевченківського району м. Києва

Назва району

Чисельність населення, тис.осіб

Площа району, міста, тис.га

Питома вага району, міста за площею, %

Щільність населення, осіб на 1 кв.км

Всього

міське

Шевченківський район м.Києва

231,3

231,3

2,7

3,2

8567

 

 

Версiя для друку