Головна  →  Громадськості  →  Консультації з громадськістю  →  Громадське обговорення
Громадське обговорення

24.10.2023

До уваги мешканців міста Києва

 та Шевченківського району столиці України

З метою організації ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку, які проживають чи перебувають в межах Шевченківського району міста Києва, трансформацією закладів загальної середньої освіти, забезпечення територіальної доступності дошкільної, початкової та базової загальної середньої освіти

 ОГОЛОШУЄТЬСЯ

громадське обговорення проєкту розпорядження Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації «Про закріплення за закладами дошкільної та загальної середньої освіти Шевченківського району міста Києва територій обслуговування у 2024-2025 навчальному році»

Найменування організатора громадського обговорення: Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація

Суб'єкт, що вніс пропозицію щодо обговорення проєкту розпорядження: управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації (вул. Зоологічна, буд. 6-а).

Термін громадського обговорення: з 24 жовтня по 20 листопада 2023 року включно.

Долучитися до обговорення має змогу кожен киянин. Свої пропозиції, зауваження, прохання просимо подавати у письмовій або електронній формі до управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: 04119, м. Київ, вул. Зоологічна, 6-а, контактний телефон: (044) 489-35-52 та на електронну пошту: [email protected], обов'язково зазначивши своє прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Відповідальні особи: Попова Тетяна Леонідівна, Лісник Тетяна Олександрівна.

Спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: звіт громадського обговорення буде оприлюднений на офіційному сайті Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

Інформаційна довідка: Механізм вирішення цього питання регулюється пунктом 4 статті 12, пунктом 1 статті 13 Закону України «Про освіту», статтею 8 Закону України «Про повну загальну середню освіту», підпунктом 3 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів».

ТЕКСТ РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ДОДАТОК ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ (ЗДО)

ДОДАТОК ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ (ЗЗСО)

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА


17.01.2023

До уваги мешканців міста Києва та Шевченківського району столиці України

З метою збереження та популяризації культурних цінностей України, відродження духовності, увічнення пам’яті видатних діячів культури України та зважаючи на великі заслуги Михайла Парфентійовича Дегтярьова перед Києвом колектив бібліотеки імені Миколи Чернишевського Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва порушує клопотання щодо перейменування бібліотеки змінивши її назву на «Бібліотека на Дегтярівській» ЦБС Шевченківського району м. Києва.

ОГОЛОШУЄТЬСЯ

громадське обговорення щодо перейменування бібліотеки імені Миколи Чернишевського Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва на «Бібліотека на Дегтярівській»

Найменування організатора громадського обговорення: Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація

Найменування установи, яку пропонується перейменувати: бібліотека імені Миколи Чернишевського Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва (вул. Дегтярівська, 32)

Назва, що пропонується присвоїти установі: «Бібліотека на Дегтярівській»

Суб'єкт, що вніс пропозицію щодо перейменування установи: трудовий колектив бібліотеки імені Миколи Чернишевського Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва

Термін громадського обговорення: з 17 січня по 17 березня 2023 року.

Кожен киянин може проголосувати на сайті Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району міста Києва https://shevcbs.kiev.ua/

Долучитися до обговорення має змогу кожен киянин. Свої пропозиції, зауваження, прохання просимо подавати у письмовій або усній формі до бібліотеки ім. М. Чернишевського за адресою: м. Київ, 04119, вул. Дегтярівська, 32: контактний телефон: (044) 483-27-70 та на електронну пошту бібліотеки ім. М.Чернишевського e-mail: [email protected], обов'язково зазначивши своє прізвище, ім'я, по-батькові.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Відповідальна особа: зам. директора Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва Урванцєва Олена Романівна

Спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: звіт громадського обговорення буде оприлюднений на офіційному сайті Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

Інформаційна довідка

Вулиця Дегтярівська, виникла в середені ХІХ століття та мала назву Старожитомирське шосе або Старожитомирський шлях (згадане у 1865 році).

Зважаючи на великі заслуги Михайла Парфентійовича Дегтярьова перед Києвом, на кошти якого на початку ХХ століття поблизу Лук’янівської площі було збудовано Дегтярьовську богадільню, міська дума у 1908 р. назвала вулицю його ім’ям – Дегтерєвська. Втім, через деякий час назва вулиці у різних джерелах трансформувалася на Дегтярівську.

Багато будівель, зведених коштом М. П. Дегтерьова збереглися і донині: будівлі благодійних закладів по Дегтярівській вулиці, 19 (нині – Інститут Сухопутних військ Міністерства оборони України), будинок Купецького зібрання на Володимирському узвозі, 2 (нині – Національна філармонія України), «Будинок для вдів» на Покровській вулиці, 1/1 (нині – установи Національного банку України), Свято-Михайліввська церква

Олександрівської лікарні на Шовковичній вулиці, 39/1 (поруйнована в 1930 році та відбудована в 2002 році).

Зараз вулиця Дегтярівська має крім житлових будинків розвинену інфраструктуру: тут розташовані державні, культурні, громадські установи, пам’ятки історії та архітектури.

Також за адресою вулиця Дегтярівська, 32 розміщена бібліотека імені М. Г. Чернишевського – російського публіциста, письменника, ідеолога революційно налаштованої інтелігенції, уродженця м. Саратов (Російська імперія). Бібліотека проводить краєзнавчу роботу з дослідження історії вулиці Дегтярівської та залучає мешканців до її активного вивчення.


17.01.2023

До уваги мешканців міста Києва та Шевченківського району столиці України

З метою збереження та популяризації культурних цінностей України, відродження духовності, популяризації української літератури, відновлення імен визначних діячів української культури та увічнення пам’яті видатних діячів культури України

колектив бібліотеки імені В. Дубініна для дітей Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва порушує клопотання щодо перейменування бібліотеки на честь українського поета, сатирика, перекладача, члена Спілки письменників України, член-кореспондента та почесного академіка Академії педагогічних наук України Дмитра Білоуса змінивши її назву на «Бібліотека імені Дмитра Білоуса для дітей» ЦБС Шевченківського району м. Києва.

ОГОЛОШУЄТЬСЯ

громадське обговорення щодо перейменування бібліотеки імені В. Дубініна для дітей Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва на «Бібліотека імені Дмитра Білоуса для дітей»

Найменування організатора громадського обговорення: Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація

Найменування установи, яку пропонується перейменувати: бібліотека імені В. Дубініна для дітей Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва (вул. Олени Теліги, 35)

Ім'я фізичної особи, що пропонується присвоїти установі: українського поета Дмитра Білоуса

Суб'єкт, що вніс пропозицію щодо перейменування установи: трудовий колектив бібліотеки імені В. Дубініна для дітей Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва

Термін громадського обговорення: з 17 січня по 17 березня 2023 року

Кожен киянин може проголосувати на сайті Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району міста Києва https://shevcbs.kiev.ua/

Долучитися до обговорення має змогу кожен киянин. Свої пропозиції, зауваження, прохання просимо подавати у письмовій або усній формі до бібліотеки ім. В. Дубініна за адресою: м. Київ, 04086, вул. Олени Теліги, 35, контактний телефон: (044) 467-07-62 та на електронну пошту бібліотеки e-mail: [email protected], обов'язково зазначивши своє прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Відповідальна особа: зам. директора Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва Урванцєва Олена Романівна

Спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: звіт громадського обговорення буде оприлюднений на офіційному сайті Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

Інформаційна довідка

Дмитро Григорович Білоус народився 24 квітня 1920 року на Сумщині в багатодітній селянській родині. Навчався в Харьківському університеті на філологічному факультеті. В 1941 році пішов добровольцем на фронт, де був тяжко поранений. У 1945 році закінчив Київський університет ім. Т. Г. Шевченка та аспірантуру при кафедрі української літератури.

Дмитро Білоус – самовідданий служитель слова: поет, сатирик, перекладач, член Спілки письменників України з 1947 року, член-кореспондент та почесний академік Академії педагогічних наук України з 2000 року.

У сучасній українській літературі немає поета, який у своїй творчості про рідну мову дорівнявся би до Дмитра Білоуса. Його збірки «Диво калинове» і

«Чари барвінкові» - це не тільки вшанування мови свого народу. а ще й глибинні знання його характеру, історії, культури, побуту і звичаїв, народної педагогіки.

Перша збірка Дмитра Білоуса «Осколочним» побачила світ 1948 року. Автора гаряче підтримав Остап Вишня. Варто назвати збірки поета , що побачили світ з 1953 по 2000 роки: «Веселі обличчя», «Тарасові жарти», «Альфи – не омеги», «Обережно: слово!»; книжки для дітей – «Турботливі друзі», «Веселий кут», «Гриць Гачок», «За Україну молюся».

Книжки Дмитра Білоуса для дітей особливо пізнавальні, вони позначені ясною поетичною мовою, непідробною емоційністю та образністю.

Дуже яскрава грань таланту Дмитра Білоуса – мистецтво літературного перекладу. Вершиною літературного перекладу поета беззаперечно є укладання двотомної антології болгарської поезії. Видання було відзначено в Болгарії золотою медаллю, як найкраща антологія болгарської літератури, що видана за кордоном. Уряд Болгарії нагородив поета орденом Кирила і Мефодія І ступеня, а в Україні Дмитро Білоус був удостоєний за цю працю премії імені Максима Рильського.

Усе життя поет мріяв привернути увагу дітей до краси української мови. У зрілому віці Дмитро Білоус починає писати для дітей і досягає неабияких успіхів. Його книжечки «Пташині голоси», «Впертий Гриць», «Про чотириногих, рогатих і безрогих», «Лікарня в зоопарку», «Турботливі друзі», «Сад на Лисій горі», «Веселий кут», «Гриць Гачок» тощо завжди залюбки читає дітвора. Найвідомішою стала його збірка «Диво калинове» (1988). У 1990 році вона була відзначена Державною премією Української РСР імені Т. Г. Шевченка. За збірку «За Україну молюся» поет був удостоєний літературної премії ім. Олени Пчілки.

У 2001 році за видатні заслуги в галузі розвитку української культури Дмитро Білоус був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V-го ступеня.

13 жовтня 2004 року Дмитро Білоус відійшов у вічність.


09.01.2023

Оголошення про проведення громадського обговорення Управлінням освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації щодо відмови від присвоєних закладам освіти імен

Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації організовує проведення громадського обговорення з приводу відмов від присвоєних імен таким закладам освіти:

1. Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 41 ім. З.К. Слюсаренка з поглибленим вивченням англійської мови;

2. Гімназія №153 ім. О.С.Пушкіна;

3. Школа І-ІІІ ступенів №163 ім. М. Кирпоноса;

4. Навчально-виховний комплекс «Школа І-ІІ ступенів-ліцей №38 ім. В. М. Молчанова».

Управління освіти Шевченківського району повідомляє суспільство про мотиви проведення громадського обговорення, де виноситься питання відмов від присвоєних імен зазначеним закладам освіти.

За підсумками проведеної 14 червня 2022 року педагогічної ради спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 41 ім. З.К. Слюсаренка з поглибленим вивченням англійської мови Шевченківського району, у зв’язку з необхідністю проведення декомунізації, було ухвалено рішення про відмову від присвоєного закладу освіти ім’я З.К. Слюсаренка, який був членом ВКП(б) з 1929 року, з 1932 року служив у Червоній Армії. Брав участь у окупації Західної України та зокрема окупації Львова Червоною Армією у ранзі начальника штабу танкового батальогну (1939р.) Був начальником управління бойовою підготовкою Північної групи військ – окупаційні радянські війська на території Польщі (1960-1965рр.) Згоди родичів не потребує.

Трудовий колектив гімназії № 153 ім. О.С.Пушкіна Шевченківського району м. Києва за підсумками проведеної педагогічної ради від 15.08.2022 ухвалив рішення відмовитись від присвоєного закладу освіти ім’я О.С. Пушкіна, з метою дерусифікації та захисту культурного простору України в умовах розв’язаної російською федерацією війни проти України та повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022. Згоди родичів не потребує.

Трудовий колектив школи І-ІІІ ступенів № 163 ім. М. Кирпоноса Шевченківського району м. Києва на засіданні педагогічної ради від 13.06.2022 № 13 відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» вирішив анулювати присвоєне закладу освіти ім’я М. Кирпоноса. У зв’язку з тим, що М. П. Кирпонос був більшовицьким діячем, радянським воєначальником українського походження. Учасником війни проти Української Народної Республіки, один із організаторів більшовицьких диверсійних загонів на Чернігівщині. Згоди родичів не потребує.

Також трудовий колектив навчально-виховного комплексу «школа І-ІІ ступенів-ліцей № 38 ім. В.М. Молчанова» прийняв відповідне рішення про відмову від присвоєного закладу освіти ім’я В.М. Молчанова, з метою декомунізації. В. М. Молчанов був російським-радянським льотчиком -випробувачем. Прожив життя у російській федерації.

Враховуючи вищевикладене, Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації підтримує ініціативи трудових колективів закладів освіти та оголошує про проведення громадського обговорення щодо відмови від присвоєних закладам освіти імен з вище зазначених на відповідні їм:

1. Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 41 ім. З.К. Слюсаренка з з поглибленим вивченням англійської мови Шевченківського району;

2. Гімназія № 153 Шевченківського району м. Києва;

3. Школа І-ІІІ ступенів № 163 Шевченківського району м. Києва;

4. Навчально-виховний комплекс «Школа І-ІІ ступенів-ліцей № 38 Шевченківського району м. Києва».

Для того, щоб прийняти участь в даному громадському обговоренні, просимо Вас повідомити про свою думку та/або обґрунтування («ЗА», «ПРОТИ», «ІНШЕ …») за такими контактами закладів освіти:

Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 41 ім. З.К. Слюсаренка з поглибленим вивченням англійської мови: Фенченко Надія Миколаївна 236-42-25.

Гімназія №153 ім. О.С.Пушкіна: Андрєєва Інна Валентинівна 236-02-82

Школа І-ІІІ ступенів №163 ім. М. Кирпоноса: Бардік Катерина Миколаївна 400-24-54.

Навчально-виховний комплекс «Школа І-ІІ ступенів-ліцей №38 ім. В. М. Молчанова»: Харитонова Людмила Олександрівна 486-87-68.

Контактами Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації: Тел.: +38(044)489-02-51, email: [email protected]. 


14.11.2022

До уваги мешканців міста Києва

та Шевченківського району столиці України

З метою організації ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку, які проживають чи перебувають в межах Шевченківського району м. Києва, трансформацією закладів загальної середньої освіти, забезпечення територіальної доступності дошкільної, початкової та базової загальної середньої освіти

ОГОЛОШУЄТЬСЯ

громадське обговорення проєкту розпорядження Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації «Про закріплення за закладами дошкільної та загальної середньої освіти Шевченківського району міста Києва територій обслуговування у 2023-2024 навчальному році»

Найменування організатора громадського обговорення: Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація

Суб'єкт, що вніс пропозицію щодо обговорення проєкту розпорядження: управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації (вул. Зоологічна, буд. 6-а).

Термін громадського обговорення: з 15 листопада по 12 грудня 2022 року включно.

Долучитися до обговорення має змогу кожен киянин. Свої пропозиції, зауваження, прохання просимо подавати у письмовій або електронній формі до управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: 04119, м. Київ, вул. Зоологічна, 6-а, контактний телефон: (044) 489-35-52 та на електронну пошту: [email protected], обов'язково зазначивши своє прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Відповідальні особи: Реслер Андрій Олександрович, Попова Тетяна Леонідівна, Борисенко Наталія Володимирівна.

Спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: звіт громадського обговорення буде оприлюднений на офіційному сайті Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

Інформаційна довідка: Механізм вирішення цього питання регулюється пунктом 4 статті 12, пунктом 1 статті 13 Закону України «Про освіту», статтею 8 Закону України «Про повну загальну середню освіту», підпунктом 3 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів».

ТЕКСТ РОЗПОРЯДЖЕННЯ 

ДОДАТОК ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ (ЗДО)

ДОДАТОК ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ (ЗЗСО)

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА 


08.11.2021

До уваги мешканців міста Києва

 та Шевченківського району столиці України

З метою організації ведення обліку дітей шкільного віку, які проживають чи перебувають в межах Шевченківського району м. Києва, трансформацією закладів загальної середньої освіти, забезпечення територіальної доступності початкової та базової загальної середньої освіти 

ОГОЛОШУЄТЬСЯ

громадське обговорення проєкту розпорядження Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації «Про закріплення за закладами загальної середньої освіти Шевченківського району міста Києва територій обслуговування у 2022-2023 навчальному році»

Найменування організатора громадського обговорення: Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація

Суб'єкт, що вніс пропозицію щодо обговорення проєкту розпорядження: управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації (вул. Зоологічна, буд. 6-а)

Термін громадського обговорення: з 09 листопада по 03 грудня 2021 року включно.

Долучитися до обговорення має змогу кожен киянин. Свої пропозиції, зауваження, прохання просимо подавати у письмовій або електронній формі до управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: 04119, м. Київ, вул. Зоологічна, 6-а, контактний телефон: (044) 489-35-52 та на електронну пошту: [email protected], обов'язково зазначивши своє прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Відповідальні особи: Реслер Андрій Олександрович, Попова Тетяна Леонідівна

Спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: звіт громадського обговорення буде оприлюднений на офіційному сайті Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

Інформаційна довідка: Механізм вирішення цього питання регулюється пунктом 4 статті 12, пунктом 1 статті 13 Закону України «Про освіту», статтею 8 Закону України «Про повну загальну середню освіту», підпунктом 3 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів».

ТЕКСТ РОЗПОРЯДЖЕННЯ 

ДОДАТОК ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ (ЗДО)

ДОДАТОК ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ (ЗЗСО)

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА 


31.08.2021

Увага! Оголошується громадське обговорення проекту рішення Київської міської ради «Про затвердження положення про публічні уонсультації під час планування громадських просторів в місті Києві»

Відповідно до частини третьої статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», частини одинадцятої статті 26 Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 07.07.2016 № 579/579 оприлюднено для проведення громадського обговорення проект рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення про публічні консультації під час планування громадських просторів в місті Києві».

Строк надання пропозицій: 30.08.2021 - 12.09.2021 року.

Адреса для надання пропозицій: [email protected]

Пропонована форма надання пропозицій: у форматі порівняльної таблиці, виконаної у текстовому процесорі MS Word.

Проєкт рішення ("Про затвердження Положення про публічні консультації під час планування громадських просторів в місті Києві")

Додаток до проєкту рішення


09.12.2020

До уваги мешканців міста Києва та Шевченківського району столиці України

З метою організації ведення обліку дітей шкільного віку, які проживають чи перебувають в межах Шевченківського району м. Києва, трансформацією закладів загальної середньої освіти, забезпечення територіальної доступності початкової та базової загальної середньої освіти

ОГОЛОШУЄТЬСЯ

громадське обговорення проєкту розпорядження Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації «Про закріплення за закладами загальної середньої освіти Шевченківського району міста Києва територій обслуговування у 2021-2022 навчальному році»

Найменування організатора громадського обговорення: Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація

Суб'єкт, що вніс пропозицію щодо обговорення проєкту розпорядження: управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації (вул. Зоологічна, буд.6-а)

Термін громадського обговорення: з 14 грудня по 28 грудня 2020 року

Долучитися до обговорення має змогу кожен киянин. Свої пропозиції, зауваження, прохання просимо подавати у письмовій або електронній формі до управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: 04119, м. Київ, вул. Зоологічна, 6-а, контактний телефон: (044) 489-35-52 та на електронну пошту: [email protected], обов'язково зазначивши своє прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Відповідальні особи: Реслер Андрій Олександрович, Попова Тетяна Леонідівна

Спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: звіт громадського обговорення буде оприлюднений на офіційному сайті Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

Інформаційна довідка: на виконання статей 8, 35 Закону України від 16.01.2020 № 463-IX «Про повну загальну середню освіту», розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 № 903 «Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», рішення колегії управління освіти Шевченківської районної вмісті Києві державної адміністрації (протокол від 26.08.2020) заклади загальної середньої освіти Шевченківського району вживають організаційні заходи щодо виконання Плану заходів щодо розвитку та оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти Шевченківського району, яким, зокрема, передбачено створення мережі профільних закладів загальної середньої освіти (ліцеїв) у 2019-2023 роках.

У 2021-2022 навчальному році передбачено не здійснювати приймання дітей до 1-х, 2-х класів закладів загальної середньої освіти: №№ 41, 101 та до   1-х, 2-х, 3-х класів ЗЗСО № 172. У зв’язку з цим у додатку до розпорядження внесено відповідні зміни територій обслуговування.

ТЕКСТ РОЗПОРЯДЖЕННЯ 

ДОДАТОК ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА 


18.11.2020

Інформація про проведення консультацій з громадськістю щодо визначення пріоритетності заходів, які планується включити до бюджетних запитів на 2021 рік Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації

Відповідно до статті 7 пункту 10 Бюджетного кодексу України щодо принципу публічності та прозорості - інформування громадськості з питань бюджетної політики, складання, розгляду, затвердження, виконання державного бюджету та місцевих бюджетів та пункту 2 статті 5 Бюджетного регламенту, затвердженого рішенням Київської міської ради від 16.05.2019 № 903/7559 Шевченківською районною в місті Києві державною  адміністрацією розпочато бюджетний процес. Проводиться робота по формуванню показників видаткової частини проекту бюджету міста Києва на 2021 – 2023 роки.

Щодо видатків на житлове господарство Шевченківського району на 2021 рік звертаємо увагу, що капітальний ремонт житлового фонду планується лише по об’єктах, по яких мешканцями прийнято рішення про співфінансуваннявідповідно до Положення про співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради  від  22.12.2016  № 780/1784.

Пропозиції щодо пріоритетності заходів, які планується включити до бюджетних запитів на 2021 рік Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації просимо надсилати до Фінансового управління ШРДА на електронну пошту [email protected].

Телефон для звернень 482-00-13 Гусєва Тетяна Борисівна.

Пропозиції приймаються до 15 години 23.11.2020 року.


11.10.2019

До уваги мешканців міста Києва та Шевченківського району столиці України

З метою організації ведення обліку дітей шкільного віку, які проживають чи перебувають в межах Шевченківського району м.Києва, трансформацією закладів загальної середньої освіти, забезпечення територіальної доступності початкової та базової загальної середньої освіти

 

ОГОЛОШУЄТЬСЯ

громадське обговорення проекту розпорядження Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації «Про закріплення за закладами загальної середньої освіти Шевченківського району міста Києва територій обслуговування у 2020-2021 навчальному році»

Найменування організатора громадського обговорення: Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація

Суб'єкт, що вніс пропозицію щодо обговорення проекту розпорядження: управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації (вул.Зоологічна, буд.6-а)

Термін громадського обговорення: з 11 жовтня по 05 листопада 2019 року

Долучитися до обговорення має змогу кожен киянин. Свої пропозиції, зауваження, прохання просимо подавати у письмовій або електронній формі до Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: 04119, м. Київ, вул. Зоологічна, 6-а, контактний телефон: (044) 489-35-52 та на електронну пошту e-mail: [email protected] обов'язково зазначивши своє прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Відповідальні особи: Попова Тетяна Леонідівна, Реслер Андрій Олександрович.

Спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: звіт громадського обговорення буде оприлюднений на офіційному сайті Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

Інформаційна довідка: на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 № 903 «Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», рішення колегії Управління освіти Шевченківської районної вмісті Києві державної адміністрації (протокол 1 від 27.02.3019) заклади загальної середньої освіти Шевченківського району вживають організаційні заходи щодо виконання Плану заходів щодо розвитку та оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти Шевченківського району, яким, зокрема, передбачено створення мережі профільних закладів загальної середньої освіти (ліцеїв) у 2019-2023 роках.

У 2020-2021 навчальному році передбачено не здійснювати приймання дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти: №№ 41, 53, 101, 155 та до 1-х,2-х класів ЗЗСО № 172. У зв’язку з цим у додатку  до розпорядження внесено відповідні зміни  територій обслуговування.

ТЕКСТ РОЗПОРЯДЖЕННЯ 

ДОДАТОК ДО РОЗПОРЯДЖЕННЯ


До уваги мешканців міста Києва та Шевченківського району столиці України

З метою збереження та популяризації культурних цінностей України, відродження духовності, увічнення пам’яті видатних діячів культури України та зважаючи на те, що за висновком експертної ради  Інституту історії України НАН України  діяльність Олександра Матросова не пов'язана безпосередньо з опором та вигнанням нацистських окупантів з України, а тому об'єкти топоніміки в населених пунктах України, названі на його честь можуть бути перейменовані, колектив бібліотеки імені Олександра Матросова для дітей Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва порушує клопотання щодо перейменування бібліотеки на честь українського дитячого письменника Анатолія Костецького.

ОГОЛОШУЄТЬСЯ

громадське обговорення щодо перейменування
бібліотеки
імені Олександра Матросова для дітей Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва

на честь українського дитячого письменника Анатолія Костецького

Найменування організатора громадського обговорення: Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація

Найменування установи, яку пропонується перейменувати: бібліотека імені Олександра Матросова для дітей Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва(провулок Артилерійський, буд. 1-а)

Ім'я фізичної особи, що пропонується присвоїти установі: українського дитячого письменника Анатолія Костецького

Суб'єкт, що вніс пропозицію щодо перейменування установи: трудовий колектив бібліотеки імені Олександра Матросова для дітей Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва

Термін громадського обговорення: з 19 березня по 19 травня 2019 року

Долучитися до обговорення має змогу кожен киянин. Свої пропозиції, зауваження, прохання просимо подавати у письмовій або усній формі до Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Прорізна, 15, контактний телефон: (044) 278-30-49 та на електронну пошту e-mail: [email protected]обов'язково зазначивши своє прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Відповідальна особа: директор Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва Коновалова Ірина Юріївна

Спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: звіт громадського обговорення буде оприлюднений на офіційному сайті Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

Інформаційна довідка

Анатолій Костецький, відомий український дитячий письменник, перекладач, літературознавець — працьовитий, талановитий, цікавий, дотепний, зі своїм власним баченням світу, високою поетичною культурою. Його творчість відзначена  однією з найвищих літературних нагород України -премією Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва, літературною премією імені Миколи Трублаїні за найкращі твори для дітей і юнацтва, премією імені Олександра Копиленка за кращі твори, присвячені дітям. 

Він автор фундаментальних статей з питань мовознавства, а також теорії, історії та критики дитячої літератури. Майже тисячу віршів для дітей написав Анатолій Костецький. Привертають увагу збірки лірично-гумористичних віршів поета «Все про мене» (1977), «Лист до птахів» (1979), «Слово про матір» (1983), «Бюро знахідок» (1985), «Де літо живе» (1986), «Як будували дитсадок» (1987). У прозі письменник надавав перевагу жанру повісті-казки. На його думку, вона повинна виховувати школярів добром, щирістю і правдою. Особливе місце також займають і фантастичні повісті. Широко відомі серед юних читачів прозові твори «Все – як насправді», «Хочу літати» (1980), «Суперклей Христофора Тюлькіна, або Здавайтеся – вас відкрито» (1984), «Мінімакс – кишеньковий дракон, або День без батьків». Багато часу Анатолій Георгійович віддав перекладам творів для дітей з англійської, німецької та деяких слов’янських мов.

Анатолій Костецький працював у видавництві «Веселка» завідувачем редакції літератури для дітей середнього шкільного віку, багато років редагував дитячий журнал «Барвінок», очолював Творче об’єднання дитячих письменників України, вів на українському радіо цікаву та пізнавальну передачу про історію написання відомих книг для дітей. У 80-х роках А. Костецький викладав у Національному університеті ім. Т. Шевченка.

Твори письменника входять до шкільної програми, вони перекладені польською, німецькою, угорською, російською, молдавською, чуваською та іншими мовами.

 

До уваги мешканців міста Києва та Шевченківського району столиці України

З метою збереження та утвердження традицій української державності, пам’яті про роль історичної спадщини Русі-України у їх становленні, визнання важливості прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід'ємної частини європейської цивілізації, вшанування пам'яті Володимира Великого ― видатного державного та політичного діяча, князя Київського, творця середньовічної європейської держави Русі-України, колектив ліцею- інтернату №23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району міста Києва порушує клопотання щодо присвоєння ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус» імені Володимира Великого.   

                                                                           

ОГОЛОШУЄТЬСЯ

громадське обговорення щодо присвоєння

ліцею - інтернату №23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району міста Києва імені Володимира Великого.

Найменування організатора громадського обговорення: Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація

Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім'я: ліцей-інтернат №23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району міста Києва

Ім'я фізичної особи, що пропонується присвоїти юридичній особі: ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО

Суб'єкт, що вніс пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи: педагогічна та батьківська громадськість ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району міста Києва

Термін громадського обговорення: з 18 березня по 18 травня 2019 року

Долучитися до обговорення має змогу кожен киянин. Свої пропозиції, зауваження та прохання надсилати на електронну пошту [email protected], обов'язково зазначивши своє прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання. Контактний телефон: (044) 400-23-48

Відповідальна особа: Заступник директора ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус» Цесаренко Тетяна Володимирівна.

Спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: звіт громадського обговорення буде оприлюднений на офіційному сайті Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

 

Історична довідка:

«Часи Володимира Святого, або Великого були
кульмінаційною точкою процесу будівництва, завершення, 

так би мовити, механічної еволюції процесу створення
стародавньої Руської, Київської держави»

М. Грушевський

 

Князь Володимир Великий по праву вважається одним з найвидатніших правителів середньовічної європейської держави Русі-України. За часів його князювання були проведені кардинальні реформи у всіх сферах життя держави, він зміг не лише побудувати сильну монархію, а й нарешті поставити крапку в «цивілізаційному виборі» країни, впровадивши християнство. Київська Русь за часи Володимира Великого вперше за всю історію держави стала на один рівень з розвиненими Європейськими країнами. Завдяки прийняттю християнства, країну перестали вважати спільнотою язичницьких племен, а шлюб із представником княжої родини став почесним для будь-якого європейського двору.

Уміло й авторитетно керуючи державою протягом 35 років, провівши глибокі й ефективні адміністративно-територіальну і військову реформи, Володимир Великий провів реформу законодавства; започаткував карбування власної монети з зображенням Христа та князівської монограми у вигляді тризуба; розбудував та укріпив свою столицю ― Київ. Саме за правління Володимира в місті було збудовано головний храм Русі ― Церкву Богородиці або Десятинну церкву, розбудовано «місто Володимира» з князівськими палацами та громадськими будівлями.

Через величезний вклад в поширенні християнства, Великий князь був канонізований, його вшановують у католицькій і православній церкві як святого рівноапостольного. Перші згадки про «святого князя» датовані 1254 роком.

Володимир Великий - видатний державний та політичний діяч, творець середньовічної європейської держави Русі-України.

Версiя для друку